- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Dobrý den mám kytaru Jolana Neoton na snímačích Brilant mi chybí šroubky M2x3 nemůžu je sehnat.
Dobrý den,
pokud Vám někdo může pomoct s originály, pak sběratelé
odkaz Případně se s Jolanami zabývá Jarda Janecký - Holečkova 97, 150 00 Praha 5, Tel.: +420 606 548 413
Často je ale potřeba nechat vyrobit na zakázku....
Hezký den,
mám novou klasickou kytaru Esteve (smrk-cypřiš) a uvažuji o dodatečné instalaci snímání. Můžete mi prosím doporučit pár konkrétních typů? Nechci klasický piezo plátek pod kobylkový pražec - nerad bych sebeméně ovlivnil její čistě akustický zvuk, minimum zásahu (bez panelu na lubu), rozumná cena (max cca 6tis.), cena a termíny montáže u vás?
Děkuji za odpověď. Petr
Dobrý den,
při zadání Vašich specifikací lze doporučit v podstatě jediný systém - L. R. Baggs Element Active - cena dle dodavatele - okolo 5 000,- s montáží.
O něco dražší - okolo 7 000,- je pak L. R. Baggs Anthem SL, který kombinuje snímač a mikrofon.
( Ceny uvádím platné k dnešnímu dni, kdy je Baggs v akci )
Cena montáže může být vyšší, pokud nástroj potřebuje úpravu - není vyjímkou ani u nových kytar - tyto systémy jsou velmi citlivé na čistotu provedení sedla kobylky a drážky v kobylce a také na materiálu sedla.
Pokud je to nekvalitní materiál, pak snímání funguje o poznání hůř.
Pokud je skladem v ČR, což obvykle bývá, pak je dodání otázka pár dnů od objednání, instalace je pak otázka jednoho dne.
Jakýkoli snímač ovlivní zvuk akustického nástroje, s tím je třeba počítat.
Není to zásadní, ale změna to je.
Jediné řešení bez vlivu na zvuk je pak externí mikrofon.....
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jaký mikrofon byste doporučil pro klasickou kytaru, hraje-li solově. Zejména by mě zajímal váš názor na klipové mikrofony, např. DPA.
Děkuji.
Dobrý den,
ono na výběr moc není, většina klipových mikrofonů má zásadně horší parametry, než standardní mikrofon.
Pokud hrajete sám, volil bych kvalitní mikrofon, popřípadě kombinaci dvou, před nástrojem, výsledek bude nepochybně profesionálnější a zvuk věrnější.
DPA je dostupný na trhu i cenově - dají se sehnat produkty, které tvrdí, že dosahují studiové kvality, ale cena je +/- krát 3 oproti DPA.
S DPA má většina lidí dobrou zkušenost, kritika se týká upevnění a stability ohebného ramene mikrofonu, kde poměrně často dochází k posunu a tím ke změně zvuku.
Často se tyto systémy kombinují se snímačem v kobylce, pro dosažení více zvukových možností a hlavně doplnění chybějící části spektra, navíc je kobylkový snímač třeba chápat jako základní zvuk, který mikrofon doplní.
Jde o to, mít ve snímaném zvuku něco stabilního - což snímač zaručuje - co doplním kvůli barvě a pocitu akustického zvuku mikrofonem.
Zde stojí za zmínku i Audio technica 831b.
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat kolik by mohlo stát restaurování citery.
Mám nádhernou a zachovalou citeru z Rakouska-Uherska (přesný věk neznám). Lak na ní ještě krásně drží. Bohužel jí nějaký trouba dal do kůlny a spodní dřívko na kterém jsou struny se trochu pokroutilo od vlhkosti a taky se mi zdá, že trochu zrezly pražce na struny.
Další, i když dle menší problém je, že na sobě má dva škrábance. Z pohledu oka jí nic jiného není. Popřípadě můžu zaslat foto.
Nemohli byste odhadnout kolik by mohla stát oprava? Respektive optimistickou a pesimistickou verzi?
Dobrý den,
my se citerami nezabýváme.
Pokud jde o popisované poškození, pravděpodobně bychom si s tím poradili, ale cenu ale na dálku stanovit neumím, museli bychom nástroj vidět.
Pokud byste měla zájem k nám nástroj dovézt, můžeme se domluvit, zda a jak opravy provést.
Dobrý den,
dostala se mi do ruky německá parlorka Klira s masivním topem. Žádná superkytara, ale mě se její zvuk líbí. Má popraskaný s nejvyšší pravděpodobností nitrolak s nějakým tím ťukancem. Čím jí můžu ošetřovat, aby mi vydržela v kondici? Doporučíte mi, prosím, nějaký vosk, čistič, nebo leštidlo? Díky Pavel
Dobrý den,
čistě teoreticky by se měla čistit jen na sucho, aby do prasklin laku nevnikla mastnota z leštidel a bylo možné následně provést opravu laku.
Jelikož ale stejně není jasné, co se s nástrojem dělo do této chvíle, doporučil bych opatrně vyzkoušet něco ve spreji - my používáme Pronto na nábytek.
Způsob - nanesení na hadr ( doporučuji flanel a podobné měkké materiály ) a teprve tím nanést na nástroj.
Po odzkoušení bez známek problémů je možné nanášet sprej přímo na lak.
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, na kolik (cca) peněz by u Vás vyšla stavba bezpražcové baskytary alla Fender jazz bass - 62 RI.
Tělo - am.olše, krk javor, hmatník - eben. Mechaniky např. Gotoh a snímače Fender CS 60. Povrch. uprava - nitro, barva - olymp. white
Je mi jasné, že cena bude orientační a vlastně ani nevím, jestli takové nástroje stavíte.
Díky za odpověd
Petr Tichý
Dobrý den,
stavíme, stavíme :o), na email Vám posílám detailnější rozpis včetně variant výběru - je to výběr z běžných požadavků zákazníků, speciálnější položky samozřejmě můžeme nabídnout a nacenit podle přání.
S Vaší specifikací okolo 40 000,- Kč - drahé jsou snímače z Custom Shopu a nitro olymp white.
U materiálu asi není co řešit - kombinace americké olše a amerického javoru je klasika.
U hardware bych doporučil mechaniky Gotoh GB 350 - extra nízká váha.
V případě kobylky jde o rozhodnutí, zda by nástroj měl hrát jako originál - Fender nebo zvuku pomoct a zvolit kvalitnější - pak se skvěle chová Hipshot - všechny z nabídky umožňují montáž strun i skrz tělo, což rozšíří zvukové možnosti nástroje.
Podobné to je u snímačů - já bych doporučil raději např. Delano - vyrobené v Německu a kvalitně, pro JB je dobrý set i od Di Marzia.
Zvážil bych aktivní elektroniku - opět - rozšíří možnosti nástroje a lze ji kdykoli vypnout, když půjde o tradiční zvuk, nicméně většina co okusila kvalitní aktiv, už nevypíná

- zde jednoznačně Delano, popř. Aguilar.
Povrchová úprava v bílé je potřeba zadat do lakovny, a to ještě hodně kvalitní - počítejte okolo 6 000,- Kč - zda nitro, toť otázka - dnešní už není co bývalo, hodně praská, musí se lakovat v silnější vrstvě.... Většinou volíme spíš polyuretan nebo - pro tento odstín vhodnější akrylát.
V současné době se s nitrem v lakovnách už nesetkáte a lakýrníci s ním nechtějí dělat.
Nitro v odstínech už se sežene spíš jen ve spreji....
Pokud řešíte zvuk, když je lakování udělané jak má, není poznat rozdíl - vrstva s akrylátem nebo polyuretanem bývá zpravidla tenčí než současné nitro.....
Pokud by Vás zajímalo cokoli dalšího, rád s Vámi téma proberu.
Dobrý den,
mám kytaru typu Gibson 335 a využívám ji zejména pro čistý jazzový zvuk. Snažím se dosáhnout co možná "nejakustičtějšího" zvuku, který by se více přibližoval normální lubové kytaře než masivní elektrické kytaře. Hraje zde podle Vás roli typ struníku? Moje kytara má struník typu "stop-tail", měla by výměna za "trapeze" pozadovany efekt? Diky, Petr
Dobrý den,
model 335 v originálu má konstrukčně blíž k elektrické kytaře, tedy lze na ni hrát jazz, ale lubovka to nikdy nebude. Srdcem nástroje je blok dřeva, který spojuje vrchni desku se zadní - princip je, aby hrál především tento blok a tělo nástroje tvoří pouze "komoru", která přidá do zvuku prostorovost dutého nástroje.
Typ zvuku tohoto modelu se z naprosté většiny definuje volbou materiálu středového bloku.
Uvádím to proto, že mnoho nástrojů má blok z nevhodného materiálu a s tím se moc dělat nedá, výsledek je potom spíš divná elektrická kytara, než lubovka.
Osazení zavěšeného struníku je řešením, které nebude nákladné a zvuk částečně posune blíž k Vašemu záměru - zdůrazňuji, že opravdu jen částečně.
Další změnu by mohla přinést výměna kobylky za verzi s nylonovými kameny - vyrábí např. TonePros, ale je třeba to vyzkoušet, ne vždy se musí potkat záměr s realizací :o))
Jen pro pokus bych zkusil osadit dřevěnou kobylku z lubovky ( ta se chová nejvíc akusticky ) - pravděpodobně to nebude ta cesta, protože to hodně rozhodí elektrický zvuk, ale pro tu informaci pro Vás, co se může odehrát, když se změní osazení.....
Jedna z variant by mohla být použít kobylku s piezo snímáním a zvuk si míchat s magnety - ty dají tónu tělo, piezo akustičtější barvu, protože snímá vibrace strun a tím zohledňuje víc dynamiku nástroje, víc se projeví také barva tónu.
Jedna z doplňkových fint je použití strun s dvojitým vinutím, kde je kombinován materiál opředení, který je vhodný pro magnetické snímače - např. nikl nebo ocel - a opředení vhodné pro akustické kytary - bronz, fosforbronz.
Struny s bronzem se chovají zásadně akustičtěji.....
Vyrábí je firma DR pod označením Zebra nebo GHS - White Bronze.
Dobrý den,
mám jazzovou kytaru 16" (samozřejmě od vás

a chtěl jsem se zeptat, jaké byste mi doporučil kombo pro hraní v kapele (klasická sestava, basa, bicí, saxofon, kytara, piano). Mám hledat mezi aparáty pro elektrické kytary nebo spíš pro akustické nástroje? Pár lidí mi doporučovalo i basová komba. Momentálně hraju přes Hiwatt BSK 15. Zvuk se mi líbí, ale kombo je výrazně slabší ve výškách a to jsem tam dal 0.14 struny. Když hodně přidám treble, tak se to vyrovná, ale to je zase ošklivý zvuk. Děkuji za radu, Jan Pospíšil
Dobrý den,
pro jazzovou kytaru to není úplně jednoduchá volba.
Já bych doporučil AER - buď Alpha 40W nebo Compact 60W.
Vyšší cena, ale profesionální aparát, který si poradí s akustickou i jazzovou kytarou, v případě potřeby se dá použít i na elektrickou - zde bych volil spíš 60W.
AER jsou dost nekompromisní ve zvuku - narozdíl od mnoha levnějších aparátů nestaví na změti efektů, kde nakonec zjistíte, že nelze najít 100% čistý zvuk - a to je předurčuje k použití i v jazzové hudbě. Ostatně mnoho jazzových hráčů je používá.
Problém je, že levné aparáty jsou pro jazz většinou nepoužitelné a dělají přesně to, co popisujete Vy. Než hledat a utratit haldu financí za komba, která stejně nebudou funkční, bych doporučil našetřit a vyřešit profesionální aparát.
Levnější komba k vyzkoušení mohou být Rolland AC 60 popř. Schertler.
Obecně bych spíš volil kategorii akustických komb, pro elektrickou kytaru je v aparátu potřeba spousta výšek, které jazzovka nepotřebuje. Rozsah takového aparátu je jiný a má jinak postavené maximum výkonu - to jsou ty Vaše slabé výšky.
Pokud nebylo na výběr, řešil se tento problém basovým reproduktorem, ale k němu potřebujete kytarový zesilovač. Tím tedy odpadá volba basového aparátu.
Takto byla některá komba stavěna už výrobci - většinou lampová.
Můžete zkusit i něco lampového - legenda jazzu Polytone, popř. Fender - dá se začít Juniorem, ale není to žádná sláva, nicméně cena je příznivá a tyto aparáty seženete z druhé ruky.
Další možnost je nechat postavit - většinou tranzistor nebo digital.
Jde o přizpůsobení rozsahu zesilovače a reproduktoru k nástroji - tedy chce to někoho, kdo má už zkušenost s jazzovým aparátem.
Poslední rychlá pomoc je ke stávajícímu aparátu dodat nějaký předzesilovač - a to buď lampový nebo imitující lampu. Nebude to 100%, ale je to cesta.
Už se to nevyrábí, ale dobře fungovala Messa Boogie V-Twin Pedal - tedy buď bazar nebo něco v tomto stylu.
Pokud jste typ kutil - hledač, pak je celkem levná cesta ke kvalitnímu aparátu nákup dobrého zesilovače a domácí výroba bedny s možnou volbou reproduktoru.
Tím se vyřeší problém, kdy potřebujete střídat víc stylů a nástrojů - zesilovač zůstává, bedny se mění.....
Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdy děláte kompenzaci nultého pražce. Měl jsem možnost zahrát si na Vaši kytaru, zvuk krásný, ale od 4. polohy struny s přesnou ladičkou utíkaly trochu nahoru, hlavně ty prostřední a nejvíc g. Pár centíků, asi to bylo v intencích i dobrých kytar, ale ta kompenzace by to asi hodně vylepšila. Ale hrál jsem i na nástroj od jiného českého kytaráře (nebudu tu jmenovat) a ten ladil, jako když střelí, akorát od cca 8. polohy utíkalo trochu nahoru h, opět ale jen málo. Děkuji a všechno dobré.
Dobrý den,
téma kompenzace je poměrně obsáhlé a samotná problematika má spoustu souvislostí.
Pominu - li zásadní odchylku v rozložení pražců, která se občas objevuje i u věhlasných firem a je způsobena lidskou chybou nikoli principem, pak zásadní vliv má seřízení nástroje a volba strun.
Srovnání nestejně seřízených nástrojů s různým ostruněním je pak zavádějící a nic moc nevypovídá.
Nejcitlivějším místem je 0. pražec, kde stačí lehce tvrdší nastavení a ladění se může změnit. Dalším bodem je kobylka - opět stačí vyšší dohmat a je problém.
To stejné platí o průhybu krku - ladění se lehce hne při změně nastavení výztuhy.
Svou roli hraje i opotřebení pražců.
To celé uvádím proto, že se domnívám, že v naprosté většině lze ladění vyřešit běžnými postupy nastavení nástroje.
Není problém použít kompenzovaný 0. pražec a máte pravdu, že ladička je pak téměř spokojená i když i firmy, které se výrobou těchto komponentů zabývají - nejznámější je asi Earvana - uvádějí, že jsou místa na hmatníku, kde určitá tolerance přetrvává.
Dalším ze známých systémů je Buzz Feiten, který ovšem naráží na nutnost použít speciální mód ladění, který některé ladičky už sice obsahují, nicméně bez toho systém není funkční.
Toto řešení mi nepřijde příliš smysluplné.
Samozřejmě není problém vyrobit kompenzovaný 0. pražec k danému nástroji u kytaráře. Princip je známý, jde tedy jen o pracnost :o) .
Na druhou stranu jsem se setkal s názorem, který zdánlivě nemá logiku, nicméně změna 0. pražce z běžného za kompenzovaný změní charakter nástroje - ladění je čisté, někdy až nepřirozeně a kytaristovi se zdá, že ladění je nepřesné, přestože podle ladičky je vše v pořádku.....
Při této demostraci musím přiznat, že i mě byl na poslech příjemnější běžný nástroj než kompenzovaný......
Téma kompenzovaného 0. pražce je stará věc,založená na matematickém výpočtu, který bylo možné provést, s nadsázkou řečeno, už při vzniku kytary, k masivnějšímu použití ale nikdy nedošlo, proč tomu tak je se můžeme dohadovat.
Já osobně si myslím, že pokud hráč chce ladění vylepšit, cesta tu je a není nijak složitá, proč ji nevyužít.
Přesto se domnívám, že mírná nepřesnost - ať už jakákoli - je přirozená, člověku blízká a příjemná :o)
Dobrý den,
nedávno jsem zakoupil kytaru Brauer 465 kterou bývalý majitel "ozvučil" snímačem z nějaké Jolany a to tak nešťastně, že vyřezal otvor na snímač kousek nad efy (takže je cca až 7 cm od krku). Přemýšlím co s tím udělat, zda se pokoušet otvor zaplnit mahagonovou vložkou (je mi jasné, že to bude poznat), nebo díru přiznat a dát do ní nějaký slušný snímač. Prosím o radu, zda by v prvním případě došlo k alespoň částečné obnově zvuku kytary a zda je šance (v druhém případě) že by snímač alespoň trochu slušně fungoval (struny budou dost vysoko nad snímačem a jeho poloha také asi není vhodná). Předem moc děkuji za radu a moc Vám fandím ve vaší krásné práci.
František Brückner
Dobrý den,
každá rada drahá.....
Snímač v této poloze bude vždy hrát nepoužitelně ve vztahu typ nástroje / styl, pro který je stavěný.
Vysazení příliš zvuk nezlepší, ale lepší trochu než vůbec. Alespoň odlehčíte desku od snímače a zaplníte otvor, který tam může dělat nepřístojnosti jak mechanické, tak zvukové.
Ale vidět to bude určitě....
Dobrý den. Prosím, hodí se tento vosk Dunlop 6574 na ošetření těla a krku také pro akustickou kytaru, navíc když má kytara tzv. satin finish? Nebo co doporučujete na akustickou kytaru s takovým lakem? Děkuji za odpověď.
odkaz
Dobrý den,
nehodí - v popisu je uvedeno docílení vysokého lesku, což u matného nástroje není ta správná cesta....
Matný lak je, oproti lesklému laku, pouze doplněn o matovadla, což je prášek nebo roztok, který zakalí lak a změní lom světla tak, aby vznikl matný efekt.
Jelikož jde o stejnou bázi laku i mat lze rozleštit i když ne do tak vysokého lesku.
Lešticí prostředky pracují buď na bázi abrazivní - ultra jemným brusivem obsaženým v leštidle zahladí škrábance v laku a vyleští jej mechanicky ( popř. obsahuje rozpouštědlo, které umožní lehké naleptání povrchu a jeho vyhlazení - týká se rozpouštědlových laků jako šelak a nitro, nikoli moderních chemicky tvrzených povrchů ) anebo na bázi politury - většinou vznikne po nanesení vrstvička, která překryje drobné defekty laku a vytvoří lesklý povrch až do chvíle, kdy ji mechanicky odřeme - u kytary např. v oblasti krku nebo lokte pravé ruky na rezonanční desce - to je např. zmíněný vosk.
Matný lak nejlépe ošetříte lehce navlhčeným měkkým hadříkem s následným vysušením - ideální je flanel nebo podobně měkký materiál, nejlépe bez umělých vláken, která mohou škrábat.
Dobrý den,
vlastním klasickou kytaru a rád bych na ní přidělal popruh.
Od výroby nemá kolíček. Chtěl bych se zeptat, jestli si ho tam můžu nechat navrtat a jestli to nepoškodí nástroj. Jestli je nějaký rozdíl mezi dřevěným a kovovým. Případně, jaké další jsou možnosti, jak moct mít kytaru zavěšenou a nepoškodit ji.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
určitě se nástroji nic nestane.
My instalujeme většinou šroubované, vzadu je instalace jasná, u krku se buď umístí do patky nebo do spodní desky hned za patkou, aby vrut byl kotvený ve špalku krku.
Dřevěné řešíme pouze z tradičních důvodů, pokud si to zákazník přeje, jinak kov, rozhodně je trvanlivější a mnohdy i bezpečnější proti vysmeknutí.
Dobrý den, velmi rád si čtu Vaše fórum, je velmi zajímavé i poučné.
Jsem šťastným majitelem kytary Joe Pass Emperor II od firmy Epiphone. Mám trochu problémy s laděním kytary. Předpokládám, že se této kytary také týká problém s nultým pražcem ( ? ). Mohl bych Vás koncem listopadu navštívit a přivést nástroj s sebou? Byl bych velmi rád, kdybyste se na nástroj podíval, poradil mi a případně problém odstranil.
Děkuji za odpověď. Pěkný den!
Emil Kapusta
Velké Losiny
Dobré ráno,
nástroj samozřejmě můžeme zkontrolovat.
Příčin může být víc - 0. pražec, kobylk nebo také špatně přebroušené pražce....
Dobrý den,
na jednom velkém hudebním eshopu jsem objevil elektroakustické kytary Taylor z řady PS s cenou 300 000 Kč. Chtěl bych se Vás zeptat na názor. Jsou tyto kytary skutečně tak skvělé, aby byla cena oprávněná? Má taková kytara skutečně tak vysokou hodnotu? Kombinace Sitka+Cocobolo sice asi není z nejlevnějších, ale mám pocit, že se i s takovým materiálem dá dostat s cenou daleko níž. Platí se zde tedy značka? Na kolik by taková kytara přišla třeba u Vás?
Díky za odpověď a za skvělé a poučné stránky.
Dobrý den,
za extra luxusní zboží se platí neadekvátní částky, vzhledem k reálné hodnotě nákladů výroby, ve všech oborech.
A PS serie jsou tím super luxusem u Taylora.
Úvaha, zda by to nešlo levněji je mimo diskuzi - proč by to kdo dělal, když to za tuto cenu zákazníka najde, to za prvé a za druhé - to není nijak vysoká cena na USA, doporučuji projít ceníky lepších kytarářů - jednotlivců či malých firem - u těch špičkových to mnohde není ani na základní model...
A také jJe potřeba počítat s koupěschopností trhu, který Taylora živí, Čechy a Evropa obecně to moc nebude a pro zákazníky v USA to není nereálná cena. Navíc marže od nákupu v továrně po pult maloobchodu bude alespoň 50%, výrobce tedy zase až tolik nevydělá.
Tyto počty platí u jakékoli cenové hladiny.
Běžnou produkci v továrnách - a je jedno zda je to konkrétně Taylor nebo kdokoli jiný - provádějí ve většině operací zaměstnanci zaškolení, nikoli vyučení a pokud vyučení, nepatří ke kytarářským legendám

.
To znamená, že dotyčný je schopný nalepit žebra, ale celý nástroj pravděpodobně nikdy nepostavil a nepostaví nebo postaví, ale nebude to žádný zázrak, protože celý život lepí jen ty žebra....
U nejvyšších modelů už si firma uvědomuje, že cena musí být něčím zdůvodněná a většinou tyto nástroje dělá jiná skupina zaměstnanců - zde už kytarářů. Ti sice využívají dílů z běžné produkce, ale stavbě nástroje věnují větší péči, než u běžných serií a samozřejmě do výroby vkládají svoje znalosti a zručnost.
Titéž lidé dělají i modely pro firemní hráče - signature nebo custom serie - proto také mnohdy neodpovídá kvalitou model toho kterého kytaristy koupený v obchodě s kusem, který slavný hráč opravdu vlastní, protože ty z obchodů už běží z výrobní linky.
Tedy největší část ceny je kvalifikovaná práce, která je v USA ceněná značně odlišně - na takovémto modelu je ruční práce - vzhledem k intarziím, řešení těla s opěrkou ruky, atd. - až dost a ač je celý projekt Taylor postavený na CNC strojích a lidská ruka mnohde potřeba není, u takto provedených nástrojů to ten robot zatím naštěstí neumí.
Až se zásadním odstupem je to položka skutečných nákladů - dřevo, perleť, ......
No a samozřejmě daň z luxusu, což zahrnuje i logo na hlavici
Dotaz na cenu z naší produkce je samozřejmě zavádějící, protože se cena sestavuje po jednotlivých položkách a např. v perleťových intarziích létají tisíce za každý komponent, ale od oka by to tak, jak je řada PS navržená bylo někde okolo 90 - 100 000,- Kč
Pokud bych navrhoval nástroj běžného designu v této materiálové kombinaci, pak bez snímání cca 60 000,- Kč.
Mám dotaz k vašemu kontrabasovému snímači:
dal-li by se použít pro klasický dřevěný kontrabas, a kolik by taková instalace stála ?
Dobrý den,
ano, instalace na akustický kontrabas je možná, vývoj snímače byl motivován ozvučením klasických nástrojů.
U našich nástrojů je instalace provedena přímo do hmatníku - u cenných akustických nástrojů doporučujeme instalaci do ebenového pouzdra, které se k hmatníku připevní z boku, malými šroubky a lze jej kdykoli odstranit.
Vzhledem ke konstrukci kontrabasových strun a nedostatků, které s tím vzhledem k magnetickému snímání vznikají, používáme magneticý snímač vždy v kombinaci se snímačem kobylkovým - piezo. To vyžaduje aktivní mix pro smíchání obou signálů.
Konkrétní cena u akustických kontrabasů vyplývá z použitého řešení a je kalkulována dle dohody o realizaci - obecně pouze magnetický snímač vychází od 3 500,- Kč.
Případně mi, prosím, zašlete na e-mail informace o Vaší představě ozvučení, navrhneme Vám možné řešení spolu s cenou.