Forum:

  • Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
  • Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Jméno
WWW
E-mail
Kontrola Vyplňte číslici: pět
Text :-)
:-D
:-(
|-/
:-[]
;-)
8-|
8-o
B | U | i  | link


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Dobrý den,

díval jsem se na snímače od pana Šlapáka a cena je opravdu neskutečná (pokud tedy nabízí tu Vámi inzerovanou kvalitu). Nicméně jsem se dočetl, že vyrábí pouze snímače (až na některé basové) s keramickými magnety... Slyšel jsem, že ty keramické jsou, když to řeknu hodně laicky "spíš do tvrdší muziky", tak mě začalo zajímat, jak to vlastně je," co je na co" je podle Vás nejlepší. Uvažoval jsem o tom osadit ten Sheraton, na který jsem se Vás nedávno ptal...

děkuji mnohokrát, Tomáš Zápotocký
Odpověď | X | 06.02.12, 01:43:51
Dobrý den,
abych řekl pravdu, kytarové snímače od SBS jsme už dlouho neosazovali, takže si nepamatuji, co měly za magnety, nicméně požadavek byl na snímače podobné Gibson ´57 a také tak hrály.
Webové stránky nejsou často aktualizované, takže může být, že informace nejsou kompletní...

Na basové nástroje používáme SBS snímače s Alnico magnety, takže v nabídce Alnico určitě je. Možné ale je, že není k dispozici vhodný rozměr pro kytarový snímač.
Zkuste se s panem Šlapákem domluvit telefonicky, určitě Vám doporučí vhodný typ snímače. Domluva s ním je opravdu nadstandardní.

Obecně se keramika používá pro tvrdší styly, magnet je ale jen část konstrukce. Záleží na celkové koncepci.
Odpověď | X | 06.02.12, 10:01:11
Dobrý den,
rád bych se Vás zeptal na výměnu nultého pražce a kobylkového plátku, na kytaru: Yamaha APX 9 NA.
Zajímalo by mě jaký materiál je lepší ? kost nebou mělá slonovina TUSQ
Je tato úprava možná u Vás a za jakou cenu?
Děkuji za odpověď K.A.H.
Odpověď | X | 04.02.12, 15:00:22
Dobrý den,
každý z materiálů má jiné zvukové vlastnosti - nelze říct zda horší či lepší - i když to není úplně něco jiného, poznáte změnu....
Vzhledem k typu nástroje bych asi zvolil kost, která má vyrovnanější zvuk. TUSQ se používá především pro posílení výšek, ale těch bude mít APX až dost. Pokud se to přežene, nástroj je hodně "uječený".
Kost je zvukově teplejší, což by APX sedlo spíš.
Mechanicky moc rozdíl nepoznáte...
Cena za oba díly je 1 000,- Kč, v ceně je kompletní přeseřízení nástroje.
Odpověď | X | 06.02.12, 09:44:23
Dobrý den,
mám elektrickou kytaru Gibson SG pořízenou z bazaru. Kytaru mám
seřízenou , má seřízené oktávy . Mám ale potíže s intonací a to
a na struně g. V první ,druhé a někdy třetí poloze je kytara nad
tónem o několik centů. Chci se zeptat jestli se s tím dá něco udělat .
Kytaru bych Vám připadně přinest ,již jsem u Vás jednou byl.
Díky za odpověď.
Odpověď | X | 10.02.12, 02:07:30
Dobrý den, zjišťuju možnosti renovace starší bezpražcové el.baskytary Jolana Superstar: má podélnou prasklinu těla vpředu i vzadu (potřebuje zbrousit, vytmelit a nově odýhovat), potřebuje novou elektroniku (původní snímače jsou poruchové, potenciometry za 30 let taky neomládly) a ideálně nový hmatník (palisandr) s vyznačením tónů pro délku 864mm, a uživit chrom na kování.
Pokud se i tímto zabýváte, jak by taková práce vyšla přibližně cenově (bez elektroniky) a v jakém termínu ?
Děkuji předem za odpověď, MK
Odpověď | X | 04.02.12, 10:02:37
Dobrý den,
pokud nejde o opravdu citovou záležitost, nepouštěl bych se do takové renovace.
Nástroj bude líp vypadat a o něco líp hrát, ale luxusní basa to nebude.
Cena uvedených oprav je 10 000,- - 15 000,- Kč, je třeba nástroj vidět. Termín 3 - 4 měsíce.
Odpověď | X | 06.02.12, 09:50:54
Dobrý den,

nedávno jsem si koupil kytaru Epiphone Sheraton ll, korejská výroba, rok 97 a fabrika Samick, barva ebony. Máte s tímto druhem nástroje z tohoto období nějaké zkušenosti?

Nedokážu rozpoznat materiál centrálního bloku, ani se mi nepodařilo to nikde vygooglit, ale zvuk je možná také díky snímačům hodně konkrétní a barevný, ale zkušenost s jinou pololubovkou nemám, tahle je moje první.

Při pohledu dovnitř nástroje se centrální blok zdá být nesprávně napasován na zadní desku, což bych asi hodnotil jako lajdáctví, ptz současné Sheratony to nemají. Každopádně mě zajímá, jestli to může mít nějaký významnější dopad na zvuk a jestli se s tím případně dá něco dělat?

Děkuji Vám a přeji hodně štěstí, Tomáš
Odpověď | X | 03.02.12, 00:00:28
Dobrý den,
Sheratonů se pohybuje spousta - byla to jedna z prvních dostupných pololubovek za akceptovatelnou cenu v ČR.
Co bylo použito jako materiál bloku netuším, možná kdybychom nástroj měli v ruce ...
Podle toho, co měl výrobce k dispozici v dané zemi se měnily i materiály - Epiphone vyráběl v různých destinacích a továrnách stejné modely - viz. Epiphone Les Paul made in Delicia Hořovice z olše namísto původního mahagonu :-D
U Korejské produkce to bývaly různé dřeviny podobné mahagonu.

Napasování bloku na desky je jeden z důležitých aspektů, který určuje kvalitu zvuku.
Špatné napasování opravit nejde. Otázkou je, v jakém rozsahu jsou nedostatky - často se stává, že blok má "strženou hranu" a tváří se jako nenapasovaný. Ve skutečnosti pak nesedí pouze na obvodu a na zvuk to pak vliv reálně nemá.
Pokud Vás to uklidní, nejen že Sheratony nebývají nic moc napasované ani dnes, ale ani Gibson si moc neláme hlavu s kvalitou provedení.

Protože u tohoto typu nástroje je blok nejdůležitější část nástroje, jeho provedení a volba materiálu je určující pro výsledný zvuk a samotný nástroj definuje. Materiál krku a snímání pak jen dotváří základní charakter.
Kvalitní nástroj by měl mít silný základní tón bez velkého množství vyšších harmonických. To v praxi znamená bezproblémové uplatnění v kapele. Hodně barevné nástroje jsou hezké na domácí hraní, ale v kapele se ztrácí.
Obecně nejvíc kytaristů preferuje javorový blok - javor sám o sobě není schopen zahrát nejvyšší harmonické ale zato má velký potenciál na středových frekvencích, které k tomuto druhu nástroje patří ( Gibson většina, ne - li všechny drahé řady, Ibanez John Scofield, ... ).
Dalším používaným materiálem je mahagon - většinou levnější řady Gibson - zvuk je víc nabasovaný, o něco barevnější s dlouhým sustainem - pro jazzové hraní ne příliš vhodná volba. Uplatní se v rockovějších projektech, ale dobře provedenému javorovému nástroji většinou nestačí ;-)
My jsme pro tento účel - rock, jazz rock, pop - nahradili mahagon olší, která je barevná, má hutný základní tón, ale narozdíl od mahagonu nemá tolik basů, tím se také omezuje riziko zpětné vazby.

Asijské nástroje většinou sází na pórovité lehké materiály s dlouhými vlákny, které mají hodně barevný zvuk s dlouhým sustainem a tím pádem se zákazníkovi zvukově líbí. Bohužel jejich použitelnost, ve smyslu prosazení se v kapele, je velmi problematická až nemožná :-) - tón je tenký, nevýrazný.

Ještě k Sheratonu - pokud jsou tam původní snímače, tak vyměnit. Epiphone používá horší snímání než nejlevnější Čínské firmy.
Jestli počítáte s tím, že si nástroj necháte delší dobu, uvažujte o Gibson´57 popř. 490/ 496 nebo o Seymour Duncan SH2 / SH4.
Pokud netrváte na značce, zvolte SBS od pana Šlapáka - řada určená pro LP - snímače téměř totožné za výrazně lepší cenu. :-D
V každém případě bych tento nástroj pojal jako startovní model pro seznámení se s pololubovkou. Výměna snímání, popř. hardware, umožní nástroj smysluplně používat. Úpravy zvuk vylepší, ale nedostatky úplně neodstraní...
Odpověď | X | 03.02.12, 10:39:48
děkuji mnohokrát za odpověď, líbí se mi, že je vidět, jak svojí práci berete vážně a jak je nemožné vás nachytat na švestkách :-D tohle fórum je super! ;-)
X | 03.02.12, 11:01:21
... ale možné to je, musíte se snažit :o)
Odpověď | X | 06.02.12, 09:51:28
Dobrý den.

Se zájmem jsem si přečetl všechny vaše rady ve fóru, protože jsem v invalidním důchodu a zajímá mne výroba i oprava kytar. Informuji se na netu a věnuji tomu dost času. amatérsky jsem se rozhodl začít nenáročnými nástroji (co do ceny) abych se nejdříve naučil řemeslným zručnostem a postupům, jak to jen jde. Přesto jsem nepochopil (a to je má otázka na Vás), jestli se obouzvratná výztuha krku do kytary taky lepí na jeho koncích, nebo jen osazuje, utlumí silikonem a potom se uzavře její kanál hranolkem.
Další dotaz směřuje ke zkušenostem, které pravděpodobně máte s dodávkami materiálu z www.stewmac.com. Chtěl bych jen vědět, jestli při nevelké objednávce není poštovné příliš veliké.
Budete-li tak hodný, prosím o vaši odpověď.

Děkuji.
P.S.: Děláte krásné kytary. Radost pohledět :-) A asi i hrát a slyšet. Možná by mohl autor vašich stránek občas připojit k té které kytaře zvukový soubor. Ale uznávám, že by to bylo asi přespříliš časově náročné.
Odpověď | X | 30.01.12, 15:51:36
Dobrý den,
obouzvratná výztuha klasického typu, kterou můžete koupit ve většině obchodů s materiálem pro kytaráře, se vkládá do drážky pod hmatník, nijak se nelepí a už vůbec ne silikonem.
Silikon patří do koupelny a ne na nástroj, byť si to některé firmy nemyslí a vesele ho používají, asi pro jeho dobré tlumicí vlastnosti ;-)

Existují i dvouzvratné výztuhy, které se vkládají do prohnuté drážky a jejich průhyb se fixuje dřevěným hranolkem, vlepeným zpět do drážky.
Necháváme si je vyrábět na zakázku, protože jsou lehčí než průmyslově vyráběné, ale nevím, zda jsou ke koupi v obchodech...

Na stewmac.com se Vám po volbě "checkout" nabídne možnost volby lokalizace "international", po kliknutí zvolíte zemi a kalkulátor Vám spočítá náklady na přepravu. Pak teprve potvrzujete objednávku. Nic levného, ale jsou spolehliví a některé věci jinde nekoupíte...

Zvukové soubory zvažujeme, ale aby to nebyla kvalita "mobilní telefon z YouTube", vyžaduje to hodně času a také peněz...
Odpověď | X | 31.01.12, 10:09:03
Dobry den
Rad bych se zeptal , jestli byste mi mohli zhruba popsat zpusob opravy praskleho krku u kytary. Ptat se na to jestli to dokazete, je jisteze scestne. Protoze jste profesionalove. A podezrivat me z konkurence taktez. Jako profesional bych nepotreboval radu. Mam ke sve kytare citovy vztah a rad bych ten nejlepsi servis. Urcite Vas nechci podcenovat , ale jako profesional musite zcela chapat, ze potrebuji vedet komu sverim svuj nastroj. Jedna se o Martin. Dekuji Vam a s pozdravem Netík Jakub

608 028 028
Odpověď | X | 29.01.12, 22:16:16
Dobrý den,
popravdě mi není moc jasné, na co se mě ptáte, resp. co Vám moje odpověď bude platná - pokud nevíte jak se podobná poškození opravují, nemyslím si, že cokoli Vám napíšu budete moct posoudit jako správné řešení nebo zcestný blábol ;-)

Oprava vždy vychází z rozsahu poškození, místa, kde se úraz udál a také z důvodu poškození. Pokud to lze, lepí se klihem nebo podobným vhodným lepidlem. Jsou ale poškození, kde Vám nepomůže nic než sekundové lepidlo a držet si palce.
Někdy je třeba poškození vysadit, protože je prasklina příliš velká a někdy takovou věc smysluplně opravit nelze...

Až nástroj uvidíme, můžeme navrhnout, co a jak.
Odpověď | X | 30.01.12, 11:18:13
Dobrý večer,
mám konc. kytaru Josef Kubla - 19 let starou, top je masiv, boky snad masiv, spodek je lepenice - světlý palisander. Lak polyuretan. Původní cena byla asi 11 tisíc. Mám pocit, že pokud by se odstranil tento tvrdý lak a nahradil se politurou, nástroj by získal více basů a zněl by koncertněji.1) Máte takovou zkušenost? 2) Potřeboval bych srovnat krk = na prvním pražci ubrat asi 1,5 mm. Krk se srovná, ale zeslabí, myslíte, že by úběr 1.5mm na hmatníku mohl negativně ovlivnit pevnost krku? Používám vesměs střední tah nylonových strun. Díky M.
Odpověď | X | 28.01.12, 23:06:41
Dobrý den,
co se týká pevnosti krku - nástroje českých kytarářů mívaly krky poměrně masivní i když právě Josef Kubla používal celkem rozumný kompromis.
Jde tedy o to, zda se Vám krk na nástroji - oproti stavu nového nástroje - prohnul nebo zda se stále více prohýbá. Pokud ano, bez dodatečného zpevnění krku bych neubíral.
Pokud naopak potřebujete řešit situaci, kdy se krk neprohnul vůbec nebo je naopak zakloněn negativně, pak by se úprava dala provést bez většího rizika i když 100% záruku na to, co krk provede Vám nikdo dát nemůže.
1,5 mm je hodně, má to nějaký zásadní důvod?

Polyuretanový lak je samozřejmě větší brzda zvuku než lihová politura, ale u nástroje s masivní rezonanční deskou a dýhovanou spodní deskou, nemá příliš význam měnit lak na zadní desce a lubech.
U rezonanční desky je to na zvážení - jde o to, zda je nástroj natolik kvalitní, aby se Vám vyplatila investice do nového laku.
Je potřeba odstranit kobylku - Kublova dílna používala v průběhu času několik různých druhů lepidel, není tedy jisté, zda se podaří kobylku odlepit aniž by se zničila, jde li o cedrovou rezonanční desku raději bych to ani nezkoušel a kobylku odfrézoval a nahradil novou.
Výsledný efekt bude samozřejmě patrný, ale nečekejte, že z polomasivu získáte nástroj parametry srovnatelný s celomasivem, tím spíš u nylonové kytary, která je mnohem náročnější než nástroje s kovovými strunami.
Odpověď | X | 30.01.12, 11:04:26
gravatar .:. Dandy | mail
Dobrý den pane Procházko,
mám na Vás dotaz, čím, jak a jak často mohu vyčistit hmatník a čím jej následně napustit v domácích podmínkách. Mám jumbo od Strunalu s palisandrovým hmatníkem. Struny přejíždím "Fast fretem" a někdy zatlačím, že se dostane i částečně na hmatník, což nevím jestli je úplně dobře. Vzhledem k tomu, že mě kytara vyhovuje a rád bych aby nějakou dobu ještě vydržela se chci o ni dobře starat.
Předem děkuji za odpověď
Dandy
Odpověď | X | 28.01.12, 07:21:34
Dobré ráno,
Fast Fret určitě neuškodí, naopak, měl by při každém čištění být i na hmatníku.
Při výměně strun - což by mělo být u amatérského hráče maximálně po 3 měsících ( běžná životnost je okolo měsíce, pokud moc nečistíte a hodně hrajete ), u potažených strun, jako např. Elixir, pak cca dvojnásobek - by se měl použít některý z přípravků na napuštění hmatníku - lze použít Diavu - levné a funkční nebo některý z profi přípravků - např. od firmy Dunlop nebo některý z těkavých olejů používaných pro výtvarné umění - jako je lněný nebo levandulový...

Diavu používáme my, protože nejen napustí hmatník, ale také rozpouští nečistoty okolo pražců a umožní snadné vyčištění dřeva. Navíc vytváří na povrchu ochrannou vrstvu, která nedovolí potu pronikat do pórů dřeva.
Oleje - v mnoha případech nejsou profi přípravky určené k ochraně hmatníků nic jiného - pouze napustí dřevo, čisticí funkce je malá....
Musíte tedy případně volit z přípravků, které mají v popisu jasně uvedeno, že jsou určeny k čištění.

Postupem času hmatník napenetrujete natolik, že nebude tolik vysychat a údržbu budete moct provádět v delších intervalech.

V případech zásadního znečištění okolo pražců je potřeba použít ocelovou vatu.
Pokud je hmatník bez nečistot, naneste vrstvu Diavy nebo oleje tak, aby byl hmatník opravdu mokrý a nechte cca 10 minut působit. Pokud se přípravek vsákne, opakujte. Ve chvíli, kdy na hmatníku už zbývají vlhké stopy, které se nevsáknou, vysušte hmatník hadříkem a pokud je to možné, nepoužívejte nástroj okamžitě, ošetření bude trvanlivější, dáte-li mu dostatek času.
Stejně ošetřete i kobylku.
Odpověď | X | 30.01.12, 10:49:37
gravatar .:. Dan | mail
Dobrý den pane Procházko,
poprosil bych o radu, jaké struny použít na BRAUER Cremona 465. Nástroj je kompletně v původním stavu, pouze chybí pár strun a posledních cca 30 let ležel ve skříni. Rád bych ho znovu rozezněl, díky za odpověď Daniel Pátek
Odpověď | X | 24.01.12, 13:26:06
Dobrý den,
zvukově nejblíž původním strunám jsou polohlazené ocelové D´Addario serie EHR. Pokud se krk nebude deformovat, použil bych 0.12 - musíte odzkoušet. 0.12 jsou značeny jako EHR 350, pokud to krk neunese, pak 0.11 - EHR 370.
Další variantou jsou D´Addario Flat Top pod označením EFT. Tam není v nabídce sada 0.11, ale pouze 0.10 EFT 15 a 0.12 EFT 16.

Tyto modely odpovídají původnímu pojetí zvuku. Použít můžete samozřejmě cokoli. 0.10 jsou příliš tenké než aby nástroj rozezněly, 0.13 by byly ideální, ale krk nemá výztuhu a takovou zátěž neunese. Zbývá tedy hledat mezi 0.11 a 0.12.

Občas se setkáte s použitím hlazených strun na elektrickou kytaru, které nemají tolik výšek a znějí "jazzověji", nicméně bych je na tento nástroj nepoužil...
Odpověď | X | 26.01.12, 10:42:47
Dobrý den,
zajímám se o kytarový kompenzační nultý sedlový pražec pro na rozteč strun 41 mm (starší Kublovka), zda se dá objednat, případně sehnat materiál Tusq na jeho výrobu a zda je umístěn v poloze původního přesného nultého pražce polohou struny G a ostatní polohy strun jsou vzadu, anebo je naopak v poloze struny E1 a další struny jsou oproti původní poloze předsunuty ?
Děkuji za odpověď
Odpověď | X | 23.01.12, 12:59:09
Dobrý den,
Tusq se sehnat dá, pokud to bude možné vzhledem k rozměrům, použil bych raději hotový nultý pražec.
Informace naleznete na odkaz
Jedná se o kompenzaci ve smyslu zkrácení prvního pole hmatníku.
Odpověď | X | 26.01.12, 10:28:52
gravatar .:. Mirek | mail
Dobrý den pane Procházka.
Mám doma LesPaula a tím ,že je těžký, povoluje se mi neustále šroub uchycení popruhu. :-[] Neměl by jste na to nějaký fígl?:-)
Předem děkuji!
Odpověď | X | 14.01.12, 10:54:43
Dobrý den,
cesty jsou dvě - první méně náročná je koupit dlouhý vrut ( např. 50 mm ) - my používáme do sádrokartonu - při montáži namočit vrut v lepidle na dřevo.
Tím že má hrubé stoupání závitu, drží ve dřevě lépe.
U některých typů závěsů je třeba zmenšit hlavu šroubu - pokud není soustruh, stačí stojanová vrtačka a pilník nebo jenom pilník a trpělivost.

Možnost druhá je vysadit otvor po stávajícím šroubu pevnějším materiálem než je mahagon, ze kterého je tělo LP. Používá se bukový týbl - běžně koupíte v železářství nebo hobby marketech - ten pak vlepíte do odvrtaného otvoru. Nejmenší průměr je 6 mm, pokud to rozměr závěsu umožňuje ( aby překryl vysazení ) je lépe použít větší. Opět dlouhý vrut a lepidlo.

Obě varianty vyžadují předvrtání, vruty jsou kalené a hrozí střižení materiálu!

Hodně pomohou zámky popruhu, zvlášť pokud používáte kožený pás nebo jiný, hodně pevný, popruh, které umožňují popruhu otáčení okolo závěsu bez většího namáhání. U obyčejné rolny dochází k velkému namáhání závěsu.
Koukněte se např. na Schallera cca 300,- nebo no name cca za půlku...
Odpověď | X | 16.01.12, 10:36:56
Dobrý den,
Chtěl bych se s Vámi krátce poradit ohledně předzesilovače akustické kytary. Umínil jsem si smíchat kapacitní snímač UST případně vč.AST s A2 dohromady s magnetickým snímačem. Nejlépe to řeší SOLSTICE viz a další možnosti na odkaz jenže nikde v evropě jsem nesehnal.. Dalším možným je PZ-Pre odkaz tady jsi zase nejsem jistý jestli je to vhodné pro tenhle konkrétní případ jinak se mi zamlouvá? Dalším kandidátem je MIXPRO L.R.Baggs ? Navíc mám požadavek na FX Loop. Jestli by to pomohlo, přiložil bych specifikace všech zvolených zařízení.
Jsem v tomto oboru laik, všechny možně informace ohledně ozvučení akustiky mě dovedly ke kombinaci výše popsaných zařízení.
Děkuji za jakoukoliv odpověď

Odpověď | X | 11.01.12, 23:57:49
Dobrý den,
dotázal jsem se přítele na internetu Googla a zdá se, že kromě Čech, kde je o něco dražší, se dá Solstice koupit třeba v Německu ( u Thomanna ), kde mají mimochodem zastoupení pro velkou část Evropy( Warwick ) viz. Dealers --> International na stránkách výrobce ;-)

Jinak mě osobně se jeví Solstice jako dobrá volba, už jsem ho několikrát doporučoval a parametry jsou velmi zajímavé.
Pz+pre neznám, tedy zkušenosti pouze z popisu, můžete zkusit, jestli ho mají na krámě Music Data....
Nicméně, jestli jsem si správně všiml, má oproti Solstice pouze jedny korekce basy, středy, výšky, zatímco Solstice nabízí pro každý kanál vlastní.
MixPro je skvělá záležitost, ovšem kapesní verze. Nenajdete na něm zdaleka tolik možností nastavení.
Výhodou je ovšem možnost upevnění na opasek a tedy i pohyb po podiu.

Pokud tomu dobře rozumím, chcete použít systém B- Band a nějaký magnetický snímač - podle specifikací by měl být Solstice bez problému, ale pokud se chcete ujistit, kontaktujte přímo podporu výrobce.

Pokud budete brousit po stránkách se snímacími systémy, tak dávejte pozor, UST není konkrétně kapacitní B-Band, ale obecné označení snímače pod sedlo kobylky - Under Saddle Transducer. Parametry pak mohou být jiné - např. piezo a kapacitní ma rozxdílné impedance....
Odpověď | X | 12.01.12, 10:56:13
Dobrý den,
Děkuji za reakci. Zůstanu určitě po Vašem doporučení u LOLSTICE. Thoman to chvíli měl, ale velmi rychle vyprodáno. Asi to stojí za to.
Zatím děkuji, někdy v budoucnu Vás oslovím nákupem nějakého nástroje;-)
X | 12.01.12, 18:03:24
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že zastoupení je v Německu, můžete ho u Thomanna objednat - pokud využívají oficiální distribuce.
No a nebo ho koupit u SchneiderMusik.de.
Konečně i Kytary.cz berou Warwicka, občas se s nimi dá domluvit na objednávce mimo katalog.
My máme Warwick velkoobchod také nasmlouvaný, nicméně nemáme momentálně nic k objednání a pokud se objedná jedna věc naskočí na poplatcích za expedici a dopravu...
Odpověď | X | 13.01.12, 10:08:18
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat zda mohu na elektrickou nebo akustickou kytaru naladit open G high bas tedy GHD ghd když koupím jadnotlivé struny tak aby tah strun byl asi přibližně stejný jako u stand. ladění? Jde mi o to že hraju na lap steel a nemusel bych se učit nové hmaty a zachovat tak 135135 poměr.A ještě pokud by to bylo možné jestli struny od první do šesté by měly mít přiblžně stejný tah tzn. v rozmezí asi tak max.2-3kg mezi první až šestou strunou protože kdybych tam dal např. struny desítky v síle 010.014,020,028,040,050 tak tah na prví strunu je 5,94kg a na šestou 15,23 kg u 008-040 je to 3,72-9,52.Nevím zda by to nezkroutilo krk nebo nemělo ještě jiné záludnosti.děkuji za odpovězení otázky na kterou jsem bohužel nikde nenašek odpověd.
Odpověď | X | 08.01.12, 16:43:37
Dobrý den,
atypická ladění jsou oříšek a nikdo Vám zodpovědně neřekne, co se stane.
Dodržení co nejmenší tolerance v tahu strun je první předpoklad, že bude ladění fungovat akusticky vyrovnaně - týká se akustických i elektrických nástrojů.
Pravděpodobně nebudete moct použít standardní sady, ale budete muset zakoupit jednotlivé struny do vlastního setu.
Poměrně velkou nabídku za přijatelné peníze má D´Addario, minimálně na vyzkoušení optimální sady se jejich produkty hodí nejlépe - na jejich webu najdete detailní popis včetně tahů a průměrů strun, tuším že se dá stahnout i celkový detailní katalog. Doporučuji zakoupit víc různých rozměrů a zkoušet, která výsledná sada bude vyhovovat nejlépe.
Kromě zatížení hlídejte i toleranci menzury, pro kterou jsou struny určeny. Nejde - li to jinak, lze použít i struny pro jiné nástroje, než kytaru, ale není to ideální. Dodržení stejného materiálu strun je jasné.
Při použití standardního zatížení krku nástroje, což je řekněme 90 kg u akustické kytary a 70 - 80 kg u elektrické, by nemělo dojít k deformacím nástroje.
Odpověď | X | 10.01.12, 11:03:25
Dobrý den. Mnohokrát děkuji za odpověd´. Vaše rada a odkaz na web.stránky D'Addaria kde je tato problematika open ladění do detailu vysvětlena a je zde možnost vypočítat si libovolné ladění má pro mne velkou cenu a proto Vám ještě jednou děkuji.
X | 10.01.12, 16:01:20
gravatar .:. Klára | mail
Dobry den,
nevim, zda se ptam na spravne adrese... Renovujete i stare citery? Potrebuju pouze ocistit struny s kolikama a natahnout asi tak 4 struny.
Dekuji za odpoved.
Odpověď | X | 06.01.12, 16:52:56
Dobrý den,
bohužel s citerou Vám nepomůžeme, ani nevím, kam Vás odkázat.
Zkuste se zeptat u pana Zdeňka Znamenáčka, tel. 731 457 197, mimimálně Vás odkáže správným směrem...
Odpověď | X | 10.01.12, 10:45:17
Dobrý večer. Přeji příjemné prožití svátků vánočních A mnoho úspěchů a štěstí v roce 2012.
Odpověď | X | 22.12.11, 17:38:33Notice: Use of undefined constant peCan - assumed 'peCan' in /www/doc/www.guitar-makers.com/www/gbook/gbook.php on line 259