O nás


Současnost:
Za názvem firmy Prochazka Custom Guitars se skrývají tři lidé:
Petr Procházka - zakladatel firmy ( založena 1995 )
Petr Grötzbach ( ve firmě od 2001 )
Marek Rejhon ( spolupráce od 90. let, ve firmě od 2010 )

Již od roku 1999 s námi spolupracuje profesor Konzervatoře Jaroslava Ježka -
Jaroslav Šindler,
který stojí za vývojem elektroakustických nylonových kytar, ale především za vývojem našich jazzových modelů.

Filosofie firmy:
Firma Prochazka Custom Guitars se snaží, jak je již v názvu obsaženo, nabídnout možnost realizace specifických nástrojů, které budou respektovat požadavky zákazníka, a to jak po funkční (materiály, rozměry krku, modely hlavic a kobylek, hardware ...), tak po estetické stránce (intarzie, barevné provedení, ...).
Nástroje představené na našich stránkách pouze dokumentují realizované nástroje.
Stejně tak je možné vyrobit atypické nástroje a speciality.

Historie:
Dílnu založil v Praze roku 1995 Petr Procházka - v té době ještě jako student Středního odborného učiliště hudebních nástrojů v Lubech u Chebu. Současně s dálkovým studiem SOU absolvoval praxi v chebském atelieru mistra kytaráře

Josefa Kubly.

Počáteční produkce zahrnovala především standardní modely nástrojů s kovovými strunami, později i klasické kytary s nylonovými strunami.
V roce 1999 začal ve spolupráci s lektorem Ježkovy konzervatoře v Praze a předním jazzovým kytaristou Jaroslavem Šindlerem, vývoj jazzových kytar.

Zahájením spolupráce s Petrem Grötzbachem v roce 2001, který se dříve zabýval výrobou akustických kytar, později pak působil jako vedoucí prodejny hudebních nástrojů, se sortiment rozrostl o elektrické kytary a baskytary.