- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Vážený pane Procházko,
chtěl bych Vám tímto velmi poděkovat za kytaru (Dreadnought model D), kterou jste pro mě postavil.
Ani nejsem schopen slovy vyjádřit potěšení z toho, jak je tento nástroj do posledního detailu nádherně propracován, jaký má naprosto brilantní zvuk a jak dobře se na něj hraje.
Ještě jednou klobouk dolů před mistry svého oboru, jakým bezesporu jste.
Umět za rozumné peníze vytvořit tak krásné dílo!!!
Kéž by kolem nás bylo více takovýchto lidí.
Ještě jednou děkuji
Vlastimil Bohuslav, Kadaň
Dobrý večer,
jsme rádi, že Vám nástroj dělá radost.
Snad má to, co děláme a jak se to snažíme dělat, smysl.
Děkujeme!
Dobrý den,
dnes jsem si díky Vám mohl slnit svůj sen .
Konečně jsem po 2letech hledání našel nástroj ,který splňuje mé představy o perfektním zvuku.V bazaru jsem koupil Vaší kytaru Dreadnought Rio. Mám spoustu teoretických informací o tom jak taková kytary zní ,ale realita předčila má očekávání. dnes jsem vaší kytru podrobil konfrontaci
)) s kytarou našeho kapekníka(Larrivee d09) a ohlas byl"Ty vole kdes to splašil"Super brilantní vyvážený zvuk.(Asi ten Rio palisandr a vaše Kytarářské umění) Kdo umí ten umí
)))
Nepatřím mezi nejlepší kytaristy,Ale na dobrém nástroji si vždy zakládám.Spousta lidí dá 200i300tisíc za motorku ,ale naivně si mislí ,že podobná kvalitativní kritéria neplatí i u hudebních nástrojů.
Ps"Vaše kytara má pro mě lepší zvuk než doposud mnou hrané nástroje(Sigma sdr41,Martin D28,Taylor Dn3)
Moc Vám fandím a děkuji.
Jaroslav Vašíček
Dobrý večer,
my děkujeme za pochvalu.
Tento nástroj jsme, bohužel, neměli možnost od dokončení a předání majiteli, vidět.
Pokud by potřeboval nějakou údržbu, prosím, stavte se s ním.
Doufám, že je v dobrém stavu, původní majitel se k němu choval s úctou, ale kdyby přece...
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na Váš názor na kytary bez žebrování zadní desky. Dnes tuto konstrukci má např. základní řada Furch (Durango)... Jak moc je kytara bez žebrované zadní desky křehčí? Díky.
Dobrý večer,
ono záleží na pojetí. My takovou konstrukci používáme s určitým požadavkem na akustické vlastnosti nástroje - např. model - Jumbo AB v galerii - celomasivní model.
odkaz
Tato konstrukce umožňuje vytvořit nástroj se zvýrazněním středových frekvencí - právě tyto nejlépe prolezou kapelou - a kytara se tak lépe prosadí. I přesto, že by měl model Jumbo při běžné stavbě převahu basů, u konstrukce s klenutou zadní deskou tomu tak není.
Výsledkem je velmi hlasitý nástroj s užším barevným spektrem a značnou odolností vůči zpětné vazbě.
Tyto modely se výborně nazvučují.
U továrních modelů, které zmiňujete, je základní pohnutkou použití klenuté zadní desky bez žeber, finanční úspora při výrobě.
Z pohledu technologa je minimalizace pracovních operací při tomto řešení finančně zajímavá...
Zároveň se zpravidla používají překližkové desky místo masivu.
O křehkosti konstrukce se u překližky nedá mluvit - vždy bude odolnější než masivní deska s žebry.
U masivní klenuté desky je pevnost také mnohem vyšší, než u desky s žebry. Hrozí zde ale větší riziko rozsahlejšího poškození nástroje.
Ovšem pouze v případě neopatrného zacházení s nástrojem - pád, přímý úder, nevhodná vlhkost a teplota, ...
Při běžném používání se není čeho obávat. Ostatně jazzové kytary jsou konstrukčně stejné a jejich životnost je zásadně delší, než u akustických kytar.
Použití této konstrukce, pouze jako zlevňujícího dílu nástroje, vede zpravidla k horšímu akustickému výsledku, než u klasické desky s žebry.
Dobrý den,uvažuji o pořízení nové kytary a jsem ve stadiu "koncepčního váhání"
V současnosti mám letitého dreadnoughta (překližka), tvdrý dohmat, tvrdý zvuk a trochu to ztrácí kouzlo....... Na kytaru hraju prsty (bez trsátka), vše od Nohavici a Plíhala přes Hop Tropy, Křesťana, Kluse, Prokopa až po Kabáty - v poslední době s kolegy v jakési sešlostní partě. Byla by vhodnější velikost GS nebo JS? Doporučili byste spíše masiv nebo polomasiv? jaké dřevo s ohledem na techniku hraní bez trsátka? Díky předem za odpověď. V. Pilař
Dobrý večer,
to záleží
S menším tělem - Grand Stage - nebudete mít problém se zpětnou vazbou.
Na druhou stranu má tento model užší zvukové spektrum - především na basech bude chudší.
Je to výborná volba pro člověka, který častěji hraje na pódiu než doma a preferuje bezproblémový nástroj před "líbivostí" zvuku.
GS je typická kytara pro blues a rock, hlučnější projekty - především výrazné bicí a basa - nebo pro větší pódia.
Pokud pokukujete po "univerzálním" nástroji, který jak všichni víme, neexistuje
, pak bych zvolil dreadnought.
Tento model ještě není problémový - s ohledem ke zpětné vazbě - ale má již širší rozsah - basy, výšky - dobře se snímá a výborně se prosazuje v kapele.
Volbou materiálu a konstrukce lze dosahnout mnoha variací od folkové hodné kytary pro Samsona až po drsný nástroj do bluegrassu Druhé trávy...
Volba masiv x polomasiv je jasná - lepší levnější celomasiv, než luxusně vyzdobený polomasiv.
Stejně tak platí, že lépe je ušetřit na snímání, které lze kdykoli vyměnit, než na samotném nástroji...
Materiálů je na výběr mnoho a každý má svoje přednosti.
Jako rezonanční desku je možné zvolit některý ze smrků. Pro prstové hraní je to především Evropský a Engelmann.
Velmi rozšířený je cedr - snadno hrající, bohatý na basy. Zvukové kvality smrku ale nedosahuje. Jeho volba může mít své opodstatnění, ale pro "univerzální" kytaru bych ho nepoužil.
Zadní deska a luby - základní kritérium je - bohužel - cena.
Začneme - li od levnějších variant, pak pro prstovou techniku dobře zafunguje ořech. Při určité konstrukci lze použít i mahagon.
O poznání barevnější zvuk a ochotu snadno hrát poskytne Indický palisandr. Palisandry obecně, a je jich mnoho druhů, jsou oblíbené, jako nejkvalitnější materiál zadní desky a lubů.
Není - li základním limitem cena, pak může být nástroj z Cocobola ( též skupina palisandrů ) nebo Madagaskarského palisandru.
Mimo tuto skupinu je lahůdkou i Koa - materiál pocházející z Havaje a typický množstvím vyšších harmonických. Jeho levnější náhradou je materiál Muninga. Vzhledově i zvukově podobný, vyskytuje se však na větším území Afriky a cena je tudíž nižší.
Na tomto místě je třeba zdůraznit, že každý z materiálů se nabízí v několika kvalitách, které se liší především atraktivností vzhledu než kvalitou zvuku, a proto je možné pořídit akusticky velmi kvalitní nástroj za přijatelnější cenu...
Jestli máte alespoň rámcovou představu o finančním stropu a vybavenosti nástroje, pošlete nám, prosím, tyto informace na email. Nabídneme Vám možné varianty s podrobnými cenovými kalkulacemi.
V současné době máme ve výrobě několik akustických kytar ve vyšší třídě, které budeme průběžně dokončovat. Pokud by Vás zajímala možnost přehrání u nás v dílně, rádi Vás uvidíme a osobně můžeme probrat další možnosti.
Lépe si pak ujasníme pojmy i Vaší ideu o kytaře...
Dobrý den,
stavím si elektrickou baskytaru z olše a přemýšlím nad povrchovou úpravou. Rád bych se pokusil nanést šelakovou polituru, ale nechci zachovat přírodní barvu. Myslíte, že je možné před šelakem použít mořidlo? Případně jaké, předpokládám, že ne běžné lihové z drogerie... Už jsem koukal na produkty firem Clou a Milesi, o kterých se zde zmiňujete, ale rád bych znal i názor někoho nestranného a přitom v dané problematice zkušeného.
A ještě: Nedělám si iluze, že by se mi podařilo šelakem dosáhnout vysokého lesku. Co by jste si pak mysleli o kombinaci šelak jako "základ" a směs včelího a karnaubského vosku jako "vrch" ?
Předem děkuji za jakoukoliv reakci.
Dobrý večer,
moření je běžná úprava pod šelak.
Použít můžete i lihové mořidlo z drogerie, olše nemá takovou strukturu a kresbu, aby bylo nutné použít speciální mořidla. Pokud chcete přece jenom něco kvalitnějšího, můžete vybrat jak Milesi, tak Clou.
Důležitá je báze mořidla - lihové tolik nezvýrazní kresbu, ale nezvedne tolik dřevní vlákna. Následná úprava je pak snazší.
Vodní mořidla lépe probarvují a zvýrazňují, ale vzhledem k zvedání dřevních vláken vlivem vody je další postup náročnější.
Kombinace různých povrchových úprav nebývá šťastná.
Řešením může být buď šelak k natírání a stříkání - Clou, nebo od stejného výrobce některý z tvrdých olejů. Při dostatečné vrstvě lze dosahnout slušného lesklého povrchu i bez zkušeností.
Clou má výbornou technickou podporu. Pokud jim zavoláte, doporučí Vám možné produkty podle Vašich požadavků. K dispozici bývají i návody na aplikaci.
Dobrý den.
Tak k tomu nazvučení akustické kytary.
Představoval bych si něco vyhovujícího převážně na živé hraní v kapele,?
Děkuji.
Dobrý večer,
nám se líbí již zmíněný L. R. Baggs a jejich systém Anthem 6 800,- ( kapacitní snímač + mikrofon ). Pokud byste chtěl něco levnějšího, pak od stejného výrobce Element Active VTC - 3 200,- ( ovládání tónové clony a hlasitosti ) anebo Element Active EAS 2 800,- ( pouze hlasitost ).
Všechny zmíněné systémy používají kapacitní snímače, zvuk je přirozenější než z pieza. Všechny systémy jsou instalované bez zásahu do nástroje.
Pokud dáváte přednost agresivnímu zvuku, pak Fishman.
Fishman Matrix Infinity 3 900,- ( odpovídá Baggs Element Active VTC ) - instalace bez zásahu do nástroje.
Budete - li chtít korekce v lubu, což bez dobrého důvodu nedoporučuji, můžete sahnout po Fishman Prefix Pro 4 700,- nebo Fishman Prefix Premium Blend - kombinace s mikrofonem - 7 400,-.
Oblíbený model Fishman Ellipse Matrix Blend - piezo + mikrofon - 5 600,- - instalace bez zásahu do nástroje - se bohužel už nevyrábí. Lze jej ale ještě koupit...
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat co používáte na dřevo před barvením(aby se barvou nenasáklo) ? Popřípadě jaké barvy používáte? A v případě že bych chtěl přibarvit hmatník (dřevo je na několika místech vybledlé) co mám požít? Děkuji za odpověď.
Hezký den!
Dobrý den,
záleží na způsobu, který chcete použít. Při moření je násáknutí barviva do hloubky principem, takže je to žádoucí. Negativní efekty způsobují špatná mořidla nebo špatný výběr. Stejně jako u laků, existuje řada typů mořidel na různé druhy použití s různým efektem. Další nezanedbatelnou položkou jsou pomocné přípravky, které k moření patří. Tam je třeba trochu zkoušet, aby efekt odpovídal Vaší představě.
Omezení nasákavosti lze - podotýkám že pouze částečně - řešit např. napouštěcími oleji nebo napuštěním dřeva šelakem.
Doporučuji prostudovat materiály firmy Clou, případně požádat o doporučení vhodného materiálu a postupu.
My většinou používáme barvení do laku, které nezpůsobí nežádoucí barevné rozdíly u některých druhů dřeva, tak jako moření.
Používáme produkty Milesi, řadu CKT.
Hmatník se dá domořit speciálními olejovými mořidly. Ostatní pouštějí a téměř okamžitě je setřete.
Odkaz ZDE >>
odkaz
Dobrý den .
Chtěl bych se zeptat ohledně snímání zvuku ak. kytary.
Je podle vás lepší snímač do ozvučného otvoru či mikrofon před kytaru ?
Pokud ano tak případně jaký ? Děkuji moc .
Pěkný zbytek dne.
Dobrý večer,
jde o to, co zamýšlíte. Do studia nic lepšího než mikrofon není, na živé hraní je to poněkud nepraktické.
Nevím, co myslíte snímačem do ozvučného otvoru. Pokud magnetické snímání, tak to samo o sobě ( bez snímače pod sedlem kobylky ) nebude kdoví jaký akustický zázrak.
Případně upřesněte, čeho byste rád dosahl...
Momentálně se mi líbí nový systém od L. R. Baggs - Anthem - kombinace sedlového snímače a mikrofonu.
Zatím je to absolutní favorit za dostupnou cenu.
První systém, který nemá při použití mikrofonu, bouli na středech a nezní jako přes telefon
Navíc odolnost vůči zpětné vazbě je skvělá!
No my to řešíme pomocí ladičky, ale jistě to lze i jinak
laděj zbabělci, od toho má kytara vytahovací struny, aby se daly dolaďovat
Dobry den mam kytaru brauer 465.a parlor rad bych se dozvěděl cenu je docela dobrem stavu diky moc Honza
Dobrý den,
bez fotek, bez informací?
Aspoň něco pošlete, i když odhad bude opravdu od boku. Cena se pohybuje ve velkém rozptylu, především vzhledem ke stavu, originalitě a roku výroby.
Dobrý den,
co se týče servisu kytar, jste nejlepší vy, to je jasný
Chtěl bych se ale zeptat, jestli nevíte o někom, kdo opravuje tranzistorová komba, v mém případě jde o Roland Cube. Chvíli hraje, chvíli ne, navíc z toho leze takový nepřirozený šum. Prostě nepoužitelné ani na domácí cvičení, natož na pódium. Ve značkovém servisu jsem to zkoušel přes prodejnu, ale tam jsou zřejmě úplně mimo nebo naopak mazaní, 2x mi to (po měsíci) vrátili, že tomu nic není a mezitím uplynula záruka :/
Dobrý den,
bohužel neporadím. Zkuste se poptat v Aleximu u pana Petra Samka.
odkaz
Myslím, že někoho využívají pro servis svých aparátů.
My máme okolo sebe spíš "lampaře"
Dobrý den,
rád bych se Vás zeptal, jaký je Váš názor na lubové kytary značky Peerless, nehrál jsem na žádnou, ale cenově vypadají velice dobře dostupné a použité materiály a zpracování se mi zdají velice dobré...na druhou stranu jsem si všiml velice tenkých rezonančních desek, žebrování zadní desky apod...prostě nevím, co si o tom mám myslet, prosím, poraďte.
děkuji, přeji mnoho úspěchů, Tomáš Z.
Dobrý den,
myslete si o tom, že je to Korejská kytara s dobře zvládnutým promo
Nevěřte na zázraky, za cenu, kterou tato firma inzeruje, nic kvalitního nekoupíte.
Takže, pokud chcete image lubovky,dobrá, jestli chcete hrát jazz, tak tato firma spadá do kategorie všech těch Epiphonů, Eastmanů, Ibanezů, Arií, ...
Znovu platí to, co u všech typů kytar - prozkoumejte drahé kvalitní firmy a pak si udělejte obrázek o tom, jestli je za pár peněz možné získat podobný nástroj ...
Vysoká cena nemusí nutně znamenat kvalitu, ale nízká cena, v drtivé většině případů, znamená jistotu průměru nebo čehokoli horšího...
Vysoká cena lubovek vychází z velkého podílu ruční práce a hlavně nutnosti řešení akustické konstrukce. Samozřejmě kytaru v designu lubovky umí vyrobit každý, ale aby to byla lubovka i zvukově není až taková legrace. A na této skutečnosti si vylámalo zuby mnoho slavných firem, u kterých dnes ani nepředpokládáte, že někdy něco podobného nabízely...
Pro mně dosud neznámá značka, dovoluji si připojit poznámku, že jsem našel zmiňované verze korejské, jimiž je web a pravděpodobně i světový trh zahlcen, ale i originály australské (jde o australskou značku), které jsou většinou o sto procent dražší a podle propagačních videí firemních hráčů zní velmi dobře. Ale nechat si poslat z Austrálie nevyzkoušený originál...?
Dobrý den,
Mohl bych se vás zeptat na názor na tuto kytaru:
odkaz
Myslíte že je to alespoň trochu hrající nástroj. Sháním lubovou kytaru do 20000 Kč což je maximum co mohu dát, popř. existuje nějaká lepší alternativa do této ceny. Musím říct krásné stránky i vaše kytary.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
otázka je, jaká je Vaše představa použití takového nástroje, myšleno hudební styl, obsazení kapely, atd.
Do 20 000,- nemáte šanci na cokoli fungujícího a Epiphone je poměrně profláknutá značka v negativním slova smyslu, na lubovky obzvlášť.
Pokud opravdu máte finanční limit, zkuste radši něco z druhé ruky, minimálně budete mít šanci, že starý nástroj už nebude pracovat - u levných modelů se často deformují krky a snáz odhalíte další nedostatky a buďte si jistý, že tam budou
. To celé za poměrně málo peněz.
Občas se najde použitelná Aria nebo starý Ibanez. V tomto případě čím starší, tím lepší kvalita. Pokud se dostanete na nástroj do první poloviny 90. let, máte šanci na použitelnou kytaru.
Nečekejte zázračnou kvalitu zvuku, ale aspoň použitelnost, což u nového nástroje nemusí být tak úplně pravdou.
Doporučil bych volbu starého nástroje, pokud možno levně a došetřit na něco lepšího.
Platí, že střední třída je nejhorší volbou - dost peněz, kvalita podobná nejlevnějším nástrojům ...
Kdyby Vám požadavky splňoval nástroj typu Gibson 335, máte větší pravděpodobnost, že najdete nástroj, který bude možné použít i v kapele a v případě potřeby máte možnost vyměnit snímání a hardware za něco lepšího a mít slušnější zvuk. Lubovky jsou v tomto ohledu mnohem citlivější a moc s nimi nenaděláte ...
Občas se najde slušný Ibanez nebo i Epiphone Sheraton, ceny jsou mírné.
Dobrý den,
navážu na dotaz kolegy a vlastně i na svůj o pár postů níže - opravdu je to s lubovkami v této cenové kategorii taková bída? Chápu, že z Vašeho pohledu profíka, který ví o kytarách, jejich konstrukci, vývoji a hlavně možnostech, spoustu, se mohou levnější modely jevit dosti slabě, protože Vy jako odborník víte, jak obrovský rozdíl je mezi nimi a maximem, kterého se dá dosáhnout... Ale nejsou pro hráče, který nepožaduje profi úroveň (tj. hudba ho neživí, hraje si sám pro radost doma, případně s kamarády na nějakých uzavřených sešlostech) i ty lubovky (Cort Yorktown, Ibanez AF, AG, AK, AGR,...), Epiny... v cenách 10-15 tis. dostačující za předpokladu, že si při koupi ohlídám krk, fungujuící elektroniku, pražce atd.?
Dobrý den,
to je ta věc, o které stále mluvíme - chcete hrát jazz nebo mít nástroj, který vypadá jako jazzová kytara?
Nejde o to, že nástroje v kategorii, kterou zmiňujete, nemají dobré krky a snímače nestojí za nic, to už při nákupu musíte předpokládat a jít do toho s tím rizikem...
Problém nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že tón nikdy nebude ten tlustý hutný kulatý a Vy že v běžné kapele dřete jako kůň a stejně nejste slyšet a když ano, tak se zvukem, který asi nikdo nechce.
A právě tato dvě úskalí odlišují krabici v designu jazzové kytary od jazzové kytary
Většina Asijských skvostů, ale i mnoho výrobců z Evropy a USA, kteří vyrábějí na principu nízká cena / velký obrat, je už při prvním pohledu špatně konstrukčně řešená. Tam není o čem mluvit a není co omlouvat.
I překližková kytara může dobře fungovat, nemusíte zrovna pomýšlet na celomasiv, ale musí být dobře konstrukčně řešená.
Pokud porušíte základní pravidla, nemůžete očekávat standardní výsledek. A právě ta základní pravidla jsou to, co žene cenu nahoru a pro továrny je nezajímavé.
Chápu, že v Čechách je to trochu problém, ale každý by si měl vyzkoušet zahrát na něco opravdu kvalitního, bez ohledu na to, jestli by si vůbec kdy takový nástroj chtěl koupit, a pak teprve může říct, jestli je levná kopie dostačující...
Bez přímého srovnání se jeví spousta kytar jako "docela fajn". A zvuková paměť je hodně zrádná.
I my většinou, pokud potřebujeme posoudit nový nástroj, využíváme srovnání s kytarou, kterou dobře známe a bez několika srovnávacích přehrávek, na oba nástroje bezprostředně po sobě, se můžete jen dohadovat.
Posoudit, jestli nabízená kvalita levných nástrojů dostačuje, musí každý za sebe. Já se domnívám, že pro kohokoli, kdo chce brát muziku vážně, ne.
Všichni chápeme souvislosti ceny a kvality u všecho možného zboží, ale u nástrojů většina lidí doufá, že zázraky se dějí a přece jenom by to mohlo vyjít
Konec konců, pokud s nástrojem trávím většinu času, nebudu se otravovat s něčím, co mě stále tak trochu štve a co je, v lepším případě, kompromis. A to nemusím být profík.
Lepší odložit nákup nástroje na později a našetřit, než v průběhu času nakoupit řadu špatných nástrojů, které by v součtu vydaly na celkem luxusní kousek a nakonec zjistit, že to stejně není to ono
Já tomuhle hledisku rozumím... Možná jsem to myslel trochu jinak - uvedu příklad: když za mnou přijde kamarád tramp, že potřebuje na osadu novou kytaru, aby mohl válet u ohně, a zároveň nebude mít moc peněz, tak mu s klidem doporučím např. Cort Earth 70 (dnes patrně nejdoporučovanější kytara pro začátečníky či nemajetné). Vy tu kytaru nazvete nejnižším low-endem a i to patřičně zdůvodníte (výběr dřeva, jeho zpracování, konstrukce kytary atd.). Nicméně trvám na tom, že nevybere-li si vysloveně špatný kus, kytara kamarádovi poslouží klidně i 10 let (při vhodném zacházení), bude dobře znít a zvuk se bude líbit jemu i všem na potlachu... Samozřejmě - pokud si vedle něj sednu se svým Seagullem, možná bude mít chuť toho Corta hodit do ohně, a přjde-li někdo další s Gibsonem či Martinem, možná tu chuť budeme mít oba... To ale neznamená, že by mu ten Cort dobře neposloužil, ani to neznamená, že by to nemyslel s muzikou vážně... Je jasné, že nástroj za 10 tis. nevyjde ze srovnání s nástrojem za 40 tis. v 98 % vítězně... Ale podle mne (alespoň u akustických kytar, kterým doufám alespoň trochu rozumím) to neznamená, že by ty kytary byly k ničemu... Pokud ladí, mají rovný krk, snímače snímají a zvuk se min. majiteli/hráči líbí, asi není důvod takovou kytaru nekupovat, nemyslíte? Jen podotýkám, že to neberu jako polemiku s Vámi, spíše mne zajímá, zda opravdu ty kytary v uvedené cenové relaci jsou nepoužitelné, i když ji hodlám vytáhnout 1x týdně večer doma u sklenky koňaku...
Dobrý den,
Vy ale mícháte věci dohromady.
ad1) dotaz primárně zněl na jazzové kytary a tam je situace taková, že to prostě v low endu nefunguje a přitom to stojí docela dost peněz.
ad2) nepředpokládám, že tu budeme řešit kytary do lesa. Tam se dá vyřádit i se starou Cremonou za 500,- a oproti Cortu bude mít ta kytara alespoň nádech staré romantiky pro pamětníky
a možná i větší kus duše v sobě...
Pokud se mě zeptáte na takový nástroj, parametry výběru budou jiné, než pokud předpokládám člověka, který váží smysluplnost investice do nástroje, který má nejen vydávat hluk, ale také umožnit další rozvoj hráče a uplatnění například v kapele.
ad3) to, že kytara funguje v den koupě jistě neznamená, že bude stejně fungovat za pár měsíců nebo let.
ad4) my ty "úžasné" nástroje opravujeme a já bych si s takovou kytarou ke sklence rozhodně nesedal s nadšením.
Po sklence, dvou, třech - možná.
Ostatně Vy také ne, takže máte kytaru z Kanady
Tato diskuze nemá moc význam, my Vám na tomto fóru neodsouhlasíme, že to není taková bída, protože to bychom popřeli všechno, co si myslíme a snažíme se dělat jinak než no name fabriky, které nemají vizi hudebních nástrojů, ale finančních zisků za výrobek a je celkem jedno, co to bude.
Na to jedou jiná fóra a občas už tam prezentované názory nejsou ani k smíchu ...
Tady se snažíme lidem vysvětlovat, že hudební nástroje mají vznikat jinde než v megafabrikách v Asii a hlavně, že to má svoje dobré důvody a doufám, že to umíme i obhájit.
Ostatně třeba zmíněný Seagull nemá o nic větší náklady na výrobu než ten Cort do hospody, platíte ale za jinou kvalitu práce a to nejen manuální ale i duševní, která právě u té low end třídy není ani náhodou.
Když to vezmu úplně na drsno, většina lidí neřeší případ, že nemůže peníze za kytaru vydat nebo je ušetřit, většinou je to případ, kdy nejsou ochotní víc dát anebo je někdo přesvědčí, že to nejlevnější taky celkem funguje
Toho Corta jsem uvedl jen jako ilustrativní příklad, neb narozdíl od lubovek (a el. kytar vůbec) mi už několik akustik rukama prošlo... Stejně tak jsem mohl použít příklad z jiné oblasti, ve které se alespoň trochu orientuji (nože, auta,...)...
Chtěl jsem jen zjistit, zda jsou lubovky opravdu výjimka, u které neplatí, že ani nízká cena (a odpovídající kvalita) nevadí, pokud mám ná nástroj požadavky adekvátní této ceně (a kvalitě), resp. platí, ale ta hranice, pod kterou jsou již nástroje nepoužitelné bez ohledu na mé nároky a zamýšlené využití, je výrazně výše než třeba právě u těch akustik... Tam, pokud vedle sebe postavím kytary za 3.000, 30.000 a 80.000 Kč, tak u každé jsem schopen říci (alespoň dle mého laického názoru - vím, že Vy máte odlišný názor, neb nedávno jste tu uváděl, že akustiky do 30.000 jsou základní low endy), že je to dobrá a vhodná kytara
s tím, že ale samozřejmě musím jedním dechem dodat, že je dobrá a vhodná jen pro určitý účel a použití, které se zvyšuje a rozšiřuje spolu s cenou...... Já Vás nechci přesvědčovat, že je tomu tak i u lubovek - naopak, právě proto zde diskutuji, abych se dopátral toho, jak to je... Jen se s tím člověk hůře smiřuje, protože věcí, u kterých základní použitelné modely začínají někde na 1,5-2násobku průměrného platu, zas tolik není
Dobrý den,
je to vcelku jednoduché - jde o náročnost stylu. Právě v jazzu je důležitý i konkrétní typ zvuku.
A hlavně - jeden kytarista a jedna kytara, která je zde sólovým i doprovodným nástrojem a musí být schopna se prosadit a zároveň se pojit s ostatními nástroji tak, aby zvuk kapely byl kompaktní.
Což u levných nástrojů většinou nefunguje.
A to nemluvím o technické náročnosti hry, které levné kopie nedostačují...
A s tou vysokou cenou - zkuste si zapátrat třeba mezi dechaři nebo kontrabasisty, kolik že tak stojí průměrný nástroj
S low endem za 30 000,- - zapomněl jste na skutečnost, že řeč byla o značkových nástrojích.
Pokud si projdete ceny Martinů, Gibsonů, Taylorů zjistíte, že tomu tak je. Stačí si na něco z jejich levných řad sahnout...
Ceny odpovídají kupní síle v zemi původu. Tímto hlediskem už to zas tak drastická cena není.
A na tomto fóru není třeba přesvědčovat lidi, že ty levné značkové nástroje jsou jen méně zdobené, přestože to není pravda.
To se dozví od prodejců
Dobrý den!
Můžete mi prosím poradit?
Na kytaře mám snímání piezo v kombinaci s magnetickým snímačem.
Je to eq. ARTEC ETN MC.
Nějak se mi nezdá intenzita signálu. Nejvíc je to znát při nahrávání v porovnání s jinou kytarou. Obě kytary jsou stejně nastaveny, druhá kytara má taky ARTEC, ale snímání piezo + mikrofon. A u této druhé kytary je úroveň náhrávky vyšší. U první kytary musím nastavit úroveň skoro ¾ až k max.. Ale horší je, že po zapojení do komba tato kytara buď hučí nebo tak zvláštně chrastí. Není to zpětná vazba. Dá se to odstranit tím, že zahejbám drátkama uvnitř kytary. Ale to chrastění se ozývá i při tlumení strun pravou rukou (perkuzivní úder).
Kytarář to řešil taky tím, že zahejbal drátkama a přestalo to. Dá se to nějak opravit? Budu měnit kob.sedlo tak by se to mohlo opravit při tom.
Děkuju za odpověď
Josef
Dobrý den,
pokud EQ reaguje na otřesy, je možné, že je špatný některý kabelový spoj, propojovací jack nebo i samotný piezo snímač v sedle...
Může to být i chyba v tištěném obvodu, ovšem tu Vám asi nikdo nebude schopen odhalit.
To, že systém s mikrofonem funguje jinak než ten s magnetickým snímačem, může být konstrukční vada, která se projevuje u všech těchto EQ. Ideální by bylo vyzkoušet stejný systém, zda se chová jinak...
EQ za 1 700,- Kč, který nabízí dva systémy snímání, jistě netrpí přehnanou kvalitou komponentů a magnet tedy nemusí být nic moc.
Další citlivý bod je sedlo kobylky a samotná drážka. Pokud není správně provedena, snímač má buď nevyvážený výkon mezi basy a výškami nebo ztrácí na výkonu.
Bohužel nepíšete, zda jste srovnával oba EQ pouze s kobylkovým snímačem. Mohlo by to napovědět, který z komponentů dělá potíže.
Na dálku toho moc nevyřešíme, pokud můžete nástroj donést k nám do dílny, můžeme zkusit hledat.
Podle toho, jak uspějeme, bych volil mezi dalším zkoumáním vady a nákupem nového EQ.
Dobrý den, rád bych se zaptal na radu, dostal jsem od známého starý 1/2 kontarbas a chtěl bych se zeptat jak trochu oživit povrch. Jelikož je v dost bídném stavu. Není to tak dobrý nástroj aby stálo za to nechat mu udělat nový šelak, je možné použít třeba jen nějaký olej či vosk? Děkuji moc.
Dobrý den,
samozřejmě to možné je. Z běžných produktů zkuste firmu Bona. Na tento účel je asi lhostejné, který z typů olejů použijete, my máme v oblibě Bona Hardwax Oil.
Další možností je něco z produktů firmy Clou - mimo olejů a vosků nabízejí i natírací šelak. Pokud nebudete nástroj čistit kompletně až na dřevo, bylo by asi vhodnější použít právě tento způsob - CLOU Schellack-Streichlack naturfarbig, seidenmatt nebo CLOU Schellack-Streichlack, glänzend. Poskytují skvělé poradenství, takže pokud zavoláte o radu, určitě Vám navrhnou vhodné produkty, možná i další, než které znám...
Pokud je nástroj opravdu na hranici zkázy, existuje i věc zvaná Liholak L1010, který koupíte v barvách lacích, výrobce Colorlak Uherské Hradiště.