- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Dobrý den
Rád bych znal váš názor na snímání od firmy AER,máte li s ním nějaké zkušenosti?
Dobrý den,
názory se různí
Pokud máte nástroj, který není nijak zvlášť akustický, mohl by Vám systém vyhovovat. Pokud je kytara hodně zvukově barevná, nebývá výsledek kdoví jaký ...
Respektive - prozradí se typický piezo zvuk systému. Mě osobně se jeví snímač jako zastaralý levný piezák, který byl v kurzu v 90. letech.
Mikrofonem sice srazíte agresivitu snímače, ale při použití v kapele nastanou problémy s vazbou. Na fórech je sice opěvovaná odolnost vůči zpětné vazbě u tohoto typu snímání, nicméně bych řekl, že se jedná o hráče sólové, popř. malé akustické projekty.
Mikrofon AER neumožňuje rychlou změnu umístění - je nalepen na spodní desce kytary a pokud má nástroj sám tendence k vazbě, je třeba najít vhodné umístění mikrofonu uvnitř nástroje. Řešením je např. systém Fishman s mikrofonem na ramínku ukotveném na těle předzesilovače - Ellipse Matrix Blend - nebo B - Band - AG Mic - s ramínkem a klipsem pro upevnění na žebro.
Mikrofon AER je elektretový, dnes se používají spíše kondenzátorové - viz. Fishman, B - Band.
Na druhou stranu - je to jeden z levnějších snímacích systémů....
V současné chvíli se nám nejlépe jeví systém L. R. Baggs Anthem.
Mikrofon sám není tak akustický jako u zmíněných produktů, ale zvuk je celkově přirozený, co hraje kytara, to jde přes aparát.
Díky novému řešení mixu kapacitního snímače a mikrofonu se jedná o průlom v technologii - zpětná vazba opravdu není i při maximální úrovni mikrofonu.
Děkuji za vyčerpávající odpověď.)
Vlastním v kytaře snímání AER AK 15+.Vestavěný mikrofonek má ale v předzesu v jacku:)Zvuk se mi zdá celkem dobrý,ale pouze v hraní v akustických tichých kapelách....Při zesílení jde brzo do vazby...je pravda mám celkem zvukově barevnou kytaru home made od Honzy Fišera.A jak píšete to piezzo tam jde dost slyšet.Jinak velice brzo se mě zlomil piezzo kabel,tak ho budu muset vyměnit:))Ještě tedy poprosím o radu,který piezzo plátek zvolit jako náhradu?Děkuji za odpověď...
Dobrý večer,
no, upřímně řečeno - jediné, co je na celém systému Německé je majitel, jinak čistokrevná Korea
Tím pádem bych se moc nerozmýšlel a piezo nahradil levně
odkaz
nebo dráž - zde jsou dvě varianty od Fishmana - starší keramický model
odkaz
- silnější výstup, klasické piezo.
A novější polymerový snímač
odkaz
který má o něco kultivovanější zvuk a lehce slabší výstup. Celkově není tak jedovatý jako starší pieza.
Pokud se Vám poškodil pouze kabel, mělo by být možné jej nahradit, ale jako mnozí i AER používal různé snímače během doby.
Z toho důvodu prostudujte dokumentaci k Vašemu modelu.
Pokud by byl v setu kapacitní snímač, byla by nutná jiná náhrada ...
Díky za typy......no zlomilo se těsně u piezza...Bohužel koupil jsem z druhé ruky,nemám dokumentaci...jen jak koukám na net je to typ,co nemá samicu na mic...ale mikrák má v předzesu,jak jsem psal.Moc nechápu,co myslíte jinou náhradu...jako,že možná jiné piezzo nebude fungovat a mám koupit novej celej system?
Oj už jsem to pochopil.)))Díky
Dobré ráno,
jen aby to bylo jasné pro všechny - piezo a kapacitní snímač mají rozdílné impedance.
Je tedy nutné použít různě nastavené předzesilovače pro každý ze snímačů.
Záměna snímačů není možná ...
Dobry den,
rad bych se poradil - u nove koupene petky baskytary jsem pri hrani s kapelou zjistil, ze struna G vubec neproleza zvukem, je jakoby mrtva. Ostatni struny hraji excelentne... je mozne, ze je vada v kobylce nebo nultem prazci? Moznost ze je vlk po cele delce krku jen pod jednou strunou mi neprijde aktualni, navic problem je slyset i na prazdne strune.
Diky!
Dobrý večer,
vlk pod jednou strunou je opravdu nesmysl.
Pokud předpokládám, že jste vyzkoušel vyměnit strunu, a to nejlépe i za jinou značku - může se stát, že serie dodaná do obchodů má společnou vadu a struny mohou být v prodeji i delší dobu - může být problém v kameni kobylky, kde je buď struna příliš zaříznutá do kamene a dusí se o boční stěny - nejlépe vyměnit kámen, pokud není dostupný, nezbývá než ubrousit - nebo vznikl na kobylce pouze grot, který je třeba srazit jemným pilníčkem.
Nultý pražec se projeví především na prázdné struně, ale kontrola mu neuškodí.
Ostatní vady bývají vázané spíš na konkrétní tón než na jednu ze strun.
Celé toto platí i při hře bez aparátu. Pokud tomu tak není a basa "na sucho" funguje bez problémů, budete muset hledat chybu v elektrice.
Může to být jen špatným nastavením snímačů...
Dobrý den, měl bych dotaz na možnost výměny stržené matice pro imbus u basy squier by fender. Problém je jenv té matici, že v ní ten imbus nesedí...jak lze prosím řešit výměnu??? a cenově by to tak vyšlo na kolik? předem moc díky!
Dobrý den,
pravděpodobně je matice určená na palcový rozměr imbusu.
Otázkou je, zda jste si jistý, že je imbus poškozený nebo zda jste zkusil jen metrické velikosti imbusu.
Pokud je opravdu stržená, potřebovali bychom vědět, jaký typ tam je, nejlepší by bylo, kdybyste se mohl zastavit.
Buď zde najdeme náhradní nebo se dohodneme na možnostech dodání.
Sama matice stojí, dle typu, do 200,- Kč. Otázkou bude, kdo ji bude mít k dispozici a zda v ČR. Poštovné je většinou dražší, než sám díl ...
Dobrý den, zajímal by mě váš názor na kytaru s klenutou vrchní deskou s nylonovými strunami. Pár odkazů:
odkaz odkaz Jaký akustický tón lze od takového nástroje očekávat ve srovnání s klasickou kytarou - myslím tím celomasivní nástroje? Klasické kytary s rovnou vrchní deskou "stárnou" a časem ztrácejí barvu. Lze tento neduh eliminovat touto konstrukcí? Děkuji.
Dobrý den,
no, rozdíl je slyšet i z ne moc kvalitního YouTube.
Rozhodně se nejedná o nástroj, který nahradí koncertní nylonovou kytaru na vážnou hudbu.
Oblast použití takového nástroje je všude tam, kde nevyžadujete typický zvuk klasické kytary.
Ideálně pro jazz, alternativu, případně tam, kde je zapotřebí ozvučení nástroje. Konstrukce s klenutou vrchní deskou a struníkem nebude nikdy tak zvukově barevná. Velmi podobně dopadne srovnání akustické kytarys kovovýma strunama a jazzové akustické kytary - zvuk je hutný, méně barevný, více se prosazuje základní tón...
Životnost nástrojů s klenbou je nesrovnatelná s konstrukcí rovné desky. Klenba je o mnoho pevnější, což je na druhou stranu základní předpoklad k užšímu barevnému rozsahu nástroje.
Takto konstruovaná klenutá deska nebude schopna interpretovat vyšší harmonické v takovém rozsahu, jako rovná deska.
Dobrý den, vyrobili jste již kytaru i pro člověka, který neumí dobře hrát, ale prostě kvalitní (a tedy i přiměřeně naceněnou) kytaru mít chce? Nebo je pro něj opravdu lepší jít do běžnéh obchodu. Díky.
Dobrý večer,
cena nástrojů příliš nesouvisí s úrovní hráče.
My svou práci odvedeme stejně pro začátečníka jako pro profesionála, dál už je to na Vás, kterou roli si vyberete
Nevím také, co pro Vás znamená "přiměřená cena".
Pokud napíšete o něco více o Vaší představě, bude snažší Vám poradit...
U zakázkové výroby máte výhodu kvalitního nástroje "na míru", což např. u krku nástroje není k zahození. Stejně tak servis ze strany výrobce po celou dobu životnosti nástroje.
Zda je to právě to, co je pro Vás důležité, budete muset zvážit Vy...
Dobrý den,
popíši stručně základní představu:
- hraji pouze doma nebo na chatě, ne na pódiu
- hraji bez ozvučení
- hraji sám, ne ve skupině
- hraji klasickou country, Wabi a Miki Ryvolu, Žalmana
- rád bych na tu trampskou píseň kytaru s jasným, mírně romantickým zvukem, s hezkými basy
- cena 30-40 tis. Kč
Díky za Vaši radu.
Dobrý den,
finanční limit je už v oblasti, kde je možné vyrobit velmi kvalitní celomasivní nástroj na profesionální použití.
Pro Váš účel by mohl vyhovovat model Jumbo, smrková rezonanční deska, pro materiál lubů a zadní desky je několik možností, které se liší zásadně ve vzhledu, tedy jde spíš o Váš vkus a z akustického hlediska především v roszsahu, který daný materiál "zahraje".
Zjednodušeně řečeno, jak nabasovaný či nacinkaný zvuk budete chtít...
V úvahu přichází některý z druhů palisandru - v ceně okolo 30 000,- Indický, blíž ke 40 000,- lze vybrat už i z luxusnějších - Pau Ferro, Madagascar, kromě palisandrů se nabízí Muninga, nahrazující zásadně dražší Koa - více vyšších harmonických = nacinkaný zvuk, snadná odezva nástroje....
Variant je mnoho, pokud byste se mohl u nás zastavit, bylo by to cca na hodinové povídání ...
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, co byste mi jako znalci mohli říct o této kytaře:
odkaz
děkuji a přeji pěkný den
Dobrý večer,
záleží na tom, co od nástroje očekáváte.
Určitě hezký sběratelský kousek v dobrém stavu.
Pokud se cena nepohrne astronomicky vzhůru, mohl by stát za investici...
Na druhou stranu - z muzikantského hlediska nepatří Höfner k zajímavým kytarám. Ostatně ceny jsou vesměs mírné.
Nejsem si úpně jistý, ale zřejmě jde o model 463 - masivní vrchní deska, dýhovaný mahagon zbytek.
děkuji za informace

dostal jste se k pro mě celkem zajímavému tématu...existuje vůbec mezi německými výrobci lubovek nějaký, který je pro hráče zajímavý? Co se týče historie, přijde mi, že řemeslo se dřív těšilo větší pozornosti a produkty z dřívějších let mají podle mého něco, co ty dnešní mnohdy ne...(proto ten starý Höfner) Osobně se pokládám za pokročilého jazzmana

a v ne příliš vzdálené době jsem v sobě objevil velký zájem o vaší profesi...nějaké zkušenosti s uváděním kytar do stavu dobré hratelnosti už mám (ať to zní sebedivněji...)

a jako hráče mě zajímají možnosti těchto nástrojů a co nejideálnější zvuk. V podstatě hledám přijatelnou celomasivní krabici

ostatní je v mých silách si přizpůsobit k obrazu svému. Myslíte, že byste se mi mohl pokusit cokoliv doporučit? Ebay je toho plný a třeba by se tam s nějakou tou znalostí dalo se štěstím narazit na nějaký malý zázrak...

i když je to asi naivní...
Zdravím,
chtěl bych se optat jak dlouhé jsou zhruba čekací lhůty na výrobu kytary (konkrétně z Gypsy série)? Výhledově během příštího roku.
Předem děkuji.
Dobrý večer,
počítejte s objednávkou s předstihem 6 - 9 měsíců.
Momentálně máme k prodeji Gypsy Solo za zajímavou cenu, kdyžtak se ozvěte
Při objednání požadujeme 30% zálohy, zbytek se doplácí až při dokončení nástroje.
Mnohokrát děkuji.
S tou deskou budete mít nejspíš pravdu, zpozoroval jsem za kobylkou takové menší vydutí :(
Takže jakoby výztuhu utahovat je to tak? myslíte tedy provést obě operace?
Dobrou noc a ještě jednou díky.
Dobrý den,. Děkuji za vybrané tipy ozvučení kytar, popřemýšlím o tom. Vámi zminované se dají zakoupit přímo u Vás ? Odkud tedy ovládám hlasitost když ne z lubu kytary, ? Nějak nevím jak to celé vypadá.
A ještě bych měl jeden dotaz, u mé 2 měsíce staré kytary typu Norman ( možná víte )

, se mi nějak zvýšil dohmat, myslíte že je to tim jak dřevo pracuje? a popřípadě je možné to nějak korigovat v domácích podmínkách ? Děkuji moc.
Dobrý večer,
ovládání je umístěné v rezonančním otvoru.
Stačí zadat do Google jakýkoli ze zmiňovaných názvů systémů a vyběhne spousta fotek, kde je to vidět.
Nový nástroj pracuje vždycky. Může to být průhyb krku ( basové E zmačkněte na 1. a posledním pražci, pokud prosvítá okolo 7. pražce mezi strunou a pražcem víc jak cca 0,5 mm je třeba lehce hnout s výztuhou po směru hodinových ručiček - to zvládnete sám ) nebo, což je vzhledem k vysoké vzdušné vlhkosti pravděpodobnější, průhyb rezonanční desky, která přijala vzdušnou vlhkost, zvětšila objem a tím pádem se i víc vydula. Deska se srovná sama, jakmile začne být venku trochu sucho - konec září - říjen.
Pomoc je celkem snadná - obrousit spodní hranu kobylkového sedla na rovné podložce.
Vážený pane Procházko,
chtěl bych Vám tímto velmi poděkovat za kytaru (Dreadnought model D), kterou jste pro mě postavil.
Ani nejsem schopen slovy vyjádřit potěšení z toho, jak je tento nástroj do posledního detailu nádherně propracován, jaký má naprosto brilantní zvuk a jak dobře se na něj hraje.
Ještě jednou klobouk dolů před mistry svého oboru, jakým bezesporu jste.
Umět za rozumné peníze vytvořit tak krásné dílo!!!
Kéž by kolem nás bylo více takovýchto lidí.
Ještě jednou děkuji
Vlastimil Bohuslav, Kadaň
Dobrý večer,
jsme rádi, že Vám nástroj dělá radost.
Snad má to, co děláme a jak se to snažíme dělat, smysl.
Děkujeme!
Dobrý den,
dnes jsem si díky Vám mohl slnit svůj sen .
Konečně jsem po 2letech hledání našel nástroj ,který splňuje mé představy o perfektním zvuku.V bazaru jsem koupil Vaší kytaru Dreadnought Rio. Mám spoustu teoretických informací o tom jak taková kytary zní ,ale realita předčila má očekávání. dnes jsem vaší kytru podrobil konfrontaci

)) s kytarou našeho kapekníka(Larrivee d09) a ohlas byl"Ty vole kdes to splašil"Super brilantní vyvážený zvuk.(Asi ten Rio palisandr a vaše Kytarářské umění) Kdo umí ten umí

)))
Nepatřím mezi nejlepší kytaristy,Ale na dobrém nástroji si vždy zakládám.Spousta lidí dá 200i300tisíc za motorku ,ale naivně si mislí ,že podobná kvalitativní kritéria neplatí i u hudebních nástrojů.
Ps"Vaše kytara má pro mě lepší zvuk než doposud mnou hrané nástroje(Sigma sdr41,Martin D28,Taylor Dn3)
Moc Vám fandím a děkuji.
Jaroslav Vašíček
Dobrý večer,
my děkujeme za pochvalu.
Tento nástroj jsme, bohužel, neměli možnost od dokončení a předání majiteli, vidět.
Pokud by potřeboval nějakou údržbu, prosím, stavte se s ním.
Doufám, že je v dobrém stavu, původní majitel se k němu choval s úctou, ale kdyby přece...
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na Váš názor na kytary bez žebrování zadní desky. Dnes tuto konstrukci má např. základní řada Furch (Durango)... Jak moc je kytara bez žebrované zadní desky křehčí? Díky.
Dobrý večer,
ono záleží na pojetí. My takovou konstrukci používáme s určitým požadavkem na akustické vlastnosti nástroje - např. model - Jumbo AB v galerii - celomasivní model.
odkaz
Tato konstrukce umožňuje vytvořit nástroj se zvýrazněním středových frekvencí - právě tyto nejlépe prolezou kapelou - a kytara se tak lépe prosadí. I přesto, že by měl model Jumbo při běžné stavbě převahu basů, u konstrukce s klenutou zadní deskou tomu tak není.
Výsledkem je velmi hlasitý nástroj s užším barevným spektrem a značnou odolností vůči zpětné vazbě.
Tyto modely se výborně nazvučují.
U továrních modelů, které zmiňujete, je základní pohnutkou použití klenuté zadní desky bez žeber, finanční úspora při výrobě.
Z pohledu technologa je minimalizace pracovních operací při tomto řešení finančně zajímavá...
Zároveň se zpravidla používají překližkové desky místo masivu.
O křehkosti konstrukce se u překližky nedá mluvit - vždy bude odolnější než masivní deska s žebry.
U masivní klenuté desky je pevnost také mnohem vyšší, než u desky s žebry. Hrozí zde ale větší riziko rozsahlejšího poškození nástroje.
Ovšem pouze v případě neopatrného zacházení s nástrojem - pád, přímý úder, nevhodná vlhkost a teplota, ...
Při běžném používání se není čeho obávat. Ostatně jazzové kytary jsou konstrukčně stejné a jejich životnost je zásadně delší, než u akustických kytar.
Použití této konstrukce, pouze jako zlevňujícího dílu nástroje, vede zpravidla k horšímu akustickému výsledku, než u klasické desky s žebry.
Dobrý den,uvažuji o pořízení nové kytary a jsem ve stadiu "koncepčního váhání"

V současnosti mám letitého dreadnoughta (překližka), tvdrý dohmat, tvrdý zvuk a trochu to ztrácí kouzlo....... Na kytaru hraju prsty (bez trsátka), vše od Nohavici a Plíhala přes Hop Tropy, Křesťana, Kluse, Prokopa až po Kabáty - v poslední době s kolegy v jakési sešlostní partě. Byla by vhodnější velikost GS nebo JS? Doporučili byste spíše masiv nebo polomasiv? jaké dřevo s ohledem na techniku hraní bez trsátka? Díky předem za odpověď. V. Pilař
Dobrý večer,
to záleží
S menším tělem - Grand Stage - nebudete mít problém se zpětnou vazbou.
Na druhou stranu má tento model užší zvukové spektrum - především na basech bude chudší.
Je to výborná volba pro člověka, který častěji hraje na pódiu než doma a preferuje bezproblémový nástroj před "líbivostí" zvuku.
GS je typická kytara pro blues a rock, hlučnější projekty - především výrazné bicí a basa - nebo pro větší pódia.
Pokud pokukujete po "univerzálním" nástroji, který jak všichni víme, neexistuje

, pak bych zvolil dreadnought.
Tento model ještě není problémový - s ohledem ke zpětné vazbě - ale má již širší rozsah - basy, výšky - dobře se snímá a výborně se prosazuje v kapele.
Volbou materiálu a konstrukce lze dosahnout mnoha variací od folkové hodné kytary pro Samsona až po drsný nástroj do bluegrassu Druhé trávy...
Volba masiv x polomasiv je jasná - lepší levnější celomasiv, než luxusně vyzdobený polomasiv.
Stejně tak platí, že lépe je ušetřit na snímání, které lze kdykoli vyměnit, než na samotném nástroji...
Materiálů je na výběr mnoho a každý má svoje přednosti.
Jako rezonanční desku je možné zvolit některý ze smrků. Pro prstové hraní je to především Evropský a Engelmann.
Velmi rozšířený je cedr - snadno hrající, bohatý na basy. Zvukové kvality smrku ale nedosahuje. Jeho volba může mít své opodstatnění, ale pro "univerzální" kytaru bych ho nepoužil.
Zadní deska a luby - základní kritérium je - bohužel - cena.
Začneme - li od levnějších variant, pak pro prstovou techniku dobře zafunguje ořech. Při určité konstrukci lze použít i mahagon.
O poznání barevnější zvuk a ochotu snadno hrát poskytne Indický palisandr. Palisandry obecně, a je jich mnoho druhů, jsou oblíbené, jako nejkvalitnější materiál zadní desky a lubů.
Není - li základním limitem cena, pak může být nástroj z Cocobola ( též skupina palisandrů ) nebo Madagaskarského palisandru.
Mimo tuto skupinu je lahůdkou i Koa - materiál pocházející z Havaje a typický množstvím vyšších harmonických. Jeho levnější náhradou je materiál Muninga. Vzhledově i zvukově podobný, vyskytuje se však na větším území Afriky a cena je tudíž nižší.
Na tomto místě je třeba zdůraznit, že každý z materiálů se nabízí v několika kvalitách, které se liší především atraktivností vzhledu než kvalitou zvuku, a proto je možné pořídit akusticky velmi kvalitní nástroj za přijatelnější cenu...
Jestli máte alespoň rámcovou představu o finančním stropu a vybavenosti nástroje, pošlete nám, prosím, tyto informace na email. Nabídneme Vám možné varianty s podrobnými cenovými kalkulacemi.
V současné době máme ve výrobě několik akustických kytar ve vyšší třídě, které budeme průběžně dokončovat. Pokud by Vás zajímala možnost přehrání u nás v dílně, rádi Vás uvidíme a osobně můžeme probrat další možnosti.
Lépe si pak ujasníme pojmy i Vaší ideu o kytaře...
Dobrý den,
stavím si elektrickou baskytaru z olše a přemýšlím nad povrchovou úpravou. Rád bych se pokusil nanést šelakovou polituru, ale nechci zachovat přírodní barvu. Myslíte, že je možné před šelakem použít mořidlo? Případně jaké, předpokládám, že ne běžné lihové z drogerie... Už jsem koukal na produkty firem Clou a Milesi, o kterých se zde zmiňujete, ale rád bych znal i názor někoho nestranného a přitom v dané problematice zkušeného.
A ještě: Nedělám si iluze, že by se mi podařilo šelakem dosáhnout vysokého lesku. Co by jste si pak mysleli o kombinaci šelak jako "základ" a směs včelího a karnaubského vosku jako "vrch" ?
Předem děkuji za jakoukoliv reakci.
Dobrý večer,
moření je běžná úprava pod šelak.
Použít můžete i lihové mořidlo z drogerie, olše nemá takovou strukturu a kresbu, aby bylo nutné použít speciální mořidla. Pokud chcete přece jenom něco kvalitnějšího, můžete vybrat jak Milesi, tak Clou.
Důležitá je báze mořidla - lihové tolik nezvýrazní kresbu, ale nezvedne tolik dřevní vlákna. Následná úprava je pak snazší.
Vodní mořidla lépe probarvují a zvýrazňují, ale vzhledem k zvedání dřevních vláken vlivem vody je další postup náročnější.
Kombinace různých povrchových úprav nebývá šťastná.
Řešením může být buď šelak k natírání a stříkání - Clou, nebo od stejného výrobce některý z tvrdých olejů. Při dostatečné vrstvě lze dosahnout slušného lesklého povrchu i bez zkušeností.
Clou má výbornou technickou podporu. Pokud jim zavoláte, doporučí Vám možné produkty podle Vašich požadavků. K dispozici bývají i návody na aplikaci.
Dobrý den.
Tak k tomu nazvučení akustické kytary.
Představoval bych si něco vyhovujícího převážně na živé hraní v kapele,?
Děkuji.
Dobrý večer,
nám se líbí již zmíněný L. R. Baggs a jejich systém Anthem 6 800,- ( kapacitní snímač + mikrofon ). Pokud byste chtěl něco levnějšího, pak od stejného výrobce Element Active VTC - 3 200,- ( ovládání tónové clony a hlasitosti ) anebo Element Active EAS 2 800,- ( pouze hlasitost ).
Všechny zmíněné systémy používají kapacitní snímače, zvuk je přirozenější než z pieza. Všechny systémy jsou instalované bez zásahu do nástroje.
Pokud dáváte přednost agresivnímu zvuku, pak Fishman.
Fishman Matrix Infinity 3 900,- ( odpovídá Baggs Element Active VTC ) - instalace bez zásahu do nástroje.
Budete - li chtít korekce v lubu, což bez dobrého důvodu nedoporučuji, můžete sahnout po Fishman Prefix Pro 4 700,- nebo Fishman Prefix Premium Blend - kombinace s mikrofonem - 7 400,-.
Oblíbený model Fishman Ellipse Matrix Blend - piezo + mikrofon - 5 600,- - instalace bez zásahu do nástroje - se bohužel už nevyrábí. Lze jej ale ještě koupit...