- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
dobrý den. Chtěl bych se optat na váš názor ohledně značky Dowina. Co si o ni myslíte. Děkuji.
Dobrý den,
pokud nechci použít silných slov, diplomaticky napíšu, že to, co o nástrojích tvrdí propagační materiály, není zcela pravda.
Respektive - pokud někdo tvrdí, že vyrobí rezonanční desky v Evropě a hotové je posílá k dalšímu zpracování do Asie, buď vůbec neví, jak nástroj vyrobit nebo doufá, že to neodhalí ani zákazník a využívá toho, že je samozřejmě důvěryhodnější označit produkt jako Evropský, než přímo přiznat Asijskou produkci ....
Celý proces zpracování masivních nástrojů je nutno hlídat a řešit ve smyslu změn vlhkosti. Používají se klimatizované zóny protože jinak tenké masivní desky začnou deformovat a nelze je použít.
Odvézt tedy takto náchylný materiál bez poškození přes půl světa, no to je trochu silný kafe ...
Z naší strany maximální nedůvěra. Pokud sháníte něco opravdu levného na vodu a do hospody, budiž.
Pokud chcete nástroj na hraní, volil bych, s ohledem na předpokládaný cenový limit, např. Seagull nebo Lag.
Nic ohromujícího, ale poctivě vyrobené kytary a dá se vybrat slušný kus.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký je zvukový rozdíl mezi použitím kobylky (na jazzové lubovce s osazenými humbuckery), která dosedá na rezonanční desku celou svojí plochou a kobylkou, která dosedá jen na stranách a uprostřed má vybráno (jako například u houslí)... Děkuji
Dobrý den,
obecně jde o to, že kobylka bez odlehčení víc zatlumí rezonanční desku a kytara má menší akustický výkon. Na druhou stranu, chová se vyrovnaněji a jejakoby zkomprimovaná.
Většinou je tato varianta lepší při použití zadlabaných snímačů.
Odlehčená verze kobylky umožní kytaře více fungovat akusticky, pokud ale nástroj není správně zvukově vyrovnaný, způsobí větší dynamický rozsah nepříjemné "střílení" na výškách a zvuk jako takový bude "tenčí".
čau dneska my vyletela posledni struna 1 nevím jak ji zase dát zpet hlavní problém je u tremola. Děkuji prosím neměly by jste nekdo naky navod je mi 11 :D tak doufam ze to zvladnu Díkes
Ahoj,
na YouTube je toho halda. Třeba tohle je celkem použitelný návod
odkaz
nebo
odkaz
První je pro Floyd Rose, druhý odkaz pro Vintage tremolo
Dobrý den,
prosím o sdělení info o možnosti přepražcování akust.kytary. Jedná se o typ Aria AD80, r.v.2009, ozvučená, v bezvadném stavu, pouze bych potřeboval přepražcovat 8 pražců (už to začíná být slyšet). Chtěl bych vědět, zda by bylo možno se s Vámi domluvit na určitém termínu s tím, že bych jí potřeboval mít zpět do 3 dnů. Dále prosím o nacenění. Děkuji a jsem s pozdravem. Jarda Stránský
Dobrý den,
během 3 dnů je přepražcování reálné, museli bychom se ale domluvit na konkrétní den předání, abychom měli časový prostor. Momentálně máme servisů až až.
Případně tedy zavolejte z kraje týdne a domluvíme se.
Výměna pražců se provádí komplet, protože po vyjmutí starých pražců je nutné hmatník srovnat a začistit.
Cena je 1 500,- Kč, používáme drát Dunlop.
Dobrý den,
je možné si u vás objednat dřevěné rámečky humbuckerů? Chtěl bych je vyměnit za plastové na Gibson SG Special Faded Brown. Prosím případně cenu, jestli je na výběr druh dřeva a barvy mořidla. Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den,
možné to je. Cena za kus se pohybuje podle použitého materiálu a povrchové úpravy ( od 200,- Kč ).
Případně mi napište, jaká je Vaše představa, pokusím se Vám navrhnout možnosti ...
Dobrý den, plánuji si vyměnit kryty na humbuckerech a rád bych se zeptal, jestli se může zahřátí snímače pájkou následně projevit na kvalitě zvuku a jak. Také jsem přesvědčen, že letování na mých humbuckerech není cín ale něco tvrdšího a tedy tavitelného na vyšší teplotu. Jak postupovat v tomto případě? Děkuji a přeji pěkný den
Dobrý den,
při běžné výměně krytů nic nepoškodíte. Hrozí jen poškození parafinového zalití cívek, ale to byste musel opravdu prohřát skrz naskrz. I tak se to dá opravit ...
Kryty jsou bodované cínem. Kryt odvádí teplotu natolik, že se Vám malou pájkou jen tak nepodaří cín roztavit. Při demontáži je třeba spolu se zahřátím použít přiměřeného násilí na odtržení krytu od základny snímače.
Doporučuji současné odsávání již nataveného cínu.
Mohl bych se tedy ještě zeptat, jak bych mohl zpětně poznat, že došlo při výměně krytů k poškození onoho parafínového zalití cívek? (co se týče zvuku atd.) Také jsem na webových fórech četl něco tom, že určitý druh pájek může demagnetizovat cívku, zajímalo by mě o jaký druh jde, protože na webu se o nich mluví jako o "soldering guns" (z čehož by se dalo usuzovat, že jde o všechny pistolovité pájky

v čem je ten rozdíl?
Dobrý den,
parafin viditelně vytéká ze snímače, to byste nepřehlédl.
Zvukově se to projeví tak, že snímač začne být mikrofonní, tedy začne pískat při vyšší hlasitosti. Dá se nechat znovu zavoskovat ...
Občas je to nutné i u nově vyráběných snímačů, přestože značkových
Demagnetizovat můžete kdečím. Opět - dá se znovu zmagnetizovat.
Ale osobně jsem to zažil pouze jednou u kolegy, kterému se na snímač dostal železný prach z broušení pražců.
Krytů jsme měnili mnoho a pomocí běžné pájky ...
Pokud chcete mít 100% jistotu, použijte pájku plynovou.
Dobrý den. Vlastním Ibanez typu RG s pasivnímy snímači. Chtěl bych se zeptat zda je možné vyměnit snímače za aktivní? Problém je v tom, že zde asi není místo na umístění baterie. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
při osazení aktivními snímači se zezadu do nástroje zafrézuje pouzdro pro baterii.
Např. zde
odkaz
Dobrý den . chtěl bych se zeptat zda má vubec nějaký smysl výměna snímačů u levné el. kytary typu Stratocaster ? Zda se tím podstatně změní zvuk či je potřeba ještě věci další které s tím souvisí ? např. snímače Fender Lace sensor.
Děkuji a přeji pěkný den.
Dobrý den,
osobně doporučuji raději našetřit na pořádný nástroj.
U levné produkce je špatně doslova všechno. Musel byste vyměnit kompletní hardware i snímání.
Přestože kytary vypadají normálně, samotné dřevo je buď nevhodného druhu nebo špatně připravené před výrobou - především nevhodný způsob sušení - a nástroje tak nehrají ani bez aparátu - "na sucho".
Výměnou komponentů můžete zlepšit nikoli vyřešit problém.
Po několika tisícové rekonstrukci máte stále špatnou kytaru se skvělým hardwarem ...
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, ohledně stavby bezpražcové baskytary, konkrétně na dřevo... Abych to nějak specifikoval, mělo by se jednat konstrukče o kopii nástroje Fodera Imperial. Snímače budu brát od pana šlapáka (SBS-Soapbar), Elektroniku pravděpodobně Aguilar OBP-3
Krk jsem rozhodnutý na Javor + Wenge, pětidílný... Hmatník Eben.
A nyní můj dotaz
Momentálně přemýšlím o kombinaci(tělo) sandwich Jasan + Cherry, s vrchní deskou z bubingy. Můžete mi poradit, jak se tato kombinace bude pravděpodobně chovat? Jde mi o teplý, mňoukavý zvuk.
Předem děkuji
Dobrý den,
snímače a aktivku bych nechal stranou, to je do značné míry věc vkusu a kombinace s konkrétním nástrojem. Navíc lze kdykoli vyměnit.
Krk vypadá také rozumně a co se týká těla - stejně má zvukovou převahu primární materiál, zde tedy jasan, předpokládám, že bahenní.
Polep z bubingy - osobně tohle dřevo nemám moc rád, protože nebývá zvukově moc prospěšné. Samo o sobě nezní nijak úchvatně a jeho použití je spíš v oblasti tvrdší hudby, kde se uplatní jeho tvrdý nebarevný zvukový charakter.
Struktura je velmi nepravidelná a to zvuku příliš neprospěje.
Samozřejmě ve formě např. 8 mm polepu to zase takový vliv mít nebude ...
My používáme raději znělejší materiály s rovnoletou strukturou, které pomůžou sustainu a barevnosti zvuku.
Podle tvrdosti materiálu pak lze usuzovat, jakým směrem se zvuk pohne - tvrdé více vyšších harmonických, měkké - teplé barvy.
Nevím, jak si představujete použití třešně, ale pokud ve stylu Fodera, jako podlep pod krkem, tak účelem je zjemnění zvuku tvořeného krkem. Použít lze cokoli měkčího, než javor - mluvíme-li o kanadském horském javoru, pak třeba ta třešeň, olše, ...
Vaše vize je tedy v principu v pořádku, možná pouvažovat o polepu ...
Dobrý den
nevím kde jinde bych se mohl přeptat. Vím že používáte lepidlo TITEBOND. Bohužel se mi stalo že mi přemrzl, když jsem ho kupoval zapoměl jsem ho přes noc v kufru auta. Když roztál vypadá normálně. I přesto že vypadá normálně ho asi můžu hodit rovnou do popelnice, že ano?
Děkuji Luboš
Dobrý den,
popelnice je nejbezpečnější úložiště. Jakmile přemrzne nemusí dobře držet ...
Dobrý den,
možná hloupý dotaz. Na mé nové kytaře (Seagul S6) mám poměrně vysoký dohmat, primárně to chci řešit snížením dost vysokého sedlového pražce (který má u té kytary na tom nejvyšší podíl). U předchozí kytary jsem si pražec obrousil, ale byl to plátek z umělé hmoty. Dá se TUSQ rozumně brousit?
Děkuji,
Pavel
Dobrý den,
TUSQ se brousí velmi dobře.
Důležité je, aby se brousilo na rovné podložce. Spodní hrana musí být absolutně rovná.
Myslím, že brusivo hrubosti 100 - 120 by na srovnání bylo optimální.
Na závěr můžete dokončit 240 - 320, ale není to nezbytné.
Děkuji za info, odzkoušel jsem a dopadlo to dobře (dohmat snížen - je to na spodní hranici, o kousek více a už by to bylo příliš nízké - a ladění i na oktávách drží). Ještě otázka, mohl byste mi poradit, kde se dají zakoupit tusq sedlové pražce (určitě se liší podle typu kompenzace, který je na konkrétní kytaře použit) - asi bych měl rád náhradní.
Děkuji,
Pavel
Dobrý den,
např. zde:
odkaz
Zdravím vyrábím dřevěné kytarové výložky spolu s rozetami,foto výložek zatím nemám na webovkách, ale foto mohu zaslat.
Dobrý den,
chtěl jsem se Vás zeptat, jestli by bylo možné na kytaru GRETSCH G5122DC namontovat 3 snímače a jaké byste doporučoval? - nejlépe z řad Filtertron.
Vůbec netuším, jaký typ se dává mezi kobylkový a krkový snímač.
Mohl byste mi jetě napsat, kolik by u Vás ono "namontování" stálo?
Mockrát děkuji,
Jirka.
Dobrý den,
co se konkrétního typu týká, nedovolím si doporučit. Je to hodně subjektivní záležitost a každému sedí něco jiného, nehledě na to, že každý nástroj chce jiný výběr, podle akustických vlastností.
Ohledně Filtertron snímačů nejsme odborníci. Kromě vyznavačů Gretsch kytar moc v oblibě nejsou a nemají využití.
Střední snímač se většinou volí stejný, jako krkový. Kobylková verze bývá hodně agresivní a navýškovaná.
Cena montáže je závislá na způsobu zapojení a potřebných komponentech, případně objemu práce - pokud vyžaduje nástroj nějaký zásah, jako frézování otvoru pro snímač atd ...
Obecně Vám cenu nejsem schopen říct.
Dobrý den,
prosím mohl byste poradit kde v současné době lze pořídit dřevěné kytarové výložky? Hledám všude, kde se dá, a zatím bez většího výsledku. Předpokládám , že si výložky vyrábíte sám,a pouze pro vlastní potřebu, a diskuse o výrobě je asi na dlouhé povídání (materiál, lepení, řezání.....)
Děkuji za odpověď (včetně užitečného diskusního fóra).
O.Gaier
Dobrý den,
nejblíž je možné koupit výložky v Německu u firmy Karin Rost.
odkaz
Dále pak Steward Mc Donald v USA.
odkaz
Výroba není úplně jednoduchá a vyžaduje určité vybavení. Pokud se Vám jedná o jeden nástroj, vůbec bych neřešil a objednal hotové.
Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně dřeva pro výrobu kytar. Chtěl bych se zeptat, kde se dají (nejlépe v ČR) sehnat vhodné masivní desky pro vrchní i spodní desku akustické kytary a jaká je nejlepší tloušťka co se desek z masivu týká ? Vždy jsem se bohužel zatím setkal jen s překližkou a chci tomu udělat obrat....
Předem mockráte děkuji...
Dobrý den,
zkuste České hudební nástroje.
odkaz
Tloušťka je to know how, které nás živí
Ale vážně - parametry závisí na konstrukci žebrování a druhu dřeva, které použijete. Obecně se dá říct, že výchozí tloušťka pro kovové struny a vrchní desku je 3 mm, pro spodní 2,5 - 2,8 mm.
U nylonových strun je vrchní deska tenší - 2,5 - 2,8 mm.
Dobrý den! Rád bych se Vás zeptal, pokud bych si u Vás nechal vyrobit akustickou kytaru, zda byste byli ochotní do ní sehnat a nainstalovat coby snímání Taylor Expression System. Nikde jsem nenašel, jestli se dá sehnat samostatně, ale věřím, že ano. Nemáte informace o ceně? Nejsem sice velký odborník, ale tento pickup považuju za špičku. Budu vděčný za Váš názor.
Původně jsem chtěl koupit přímo Taylor GC3 (možná GC4...) se snímáním, ale některé parametry kytary bych chtěl ještě přizpůsobit mým osobním potřebám (krk, menzura...).
Díky za odpověď a hodně zdaru při práci.
Dobrý den,
domnívám se, že se sehnat nedá, protože se jedná o systém vyvíjený přímo pro Taylora.
Firmy si své know how chrání a většinou produkt uvolní až s nástupem nové generace, pokud vůbec.
Jediná možnost je výměna za poškozený starý kus.
Snímání samo o sobě patří k tomu lepšímu, co se v oboru dá najít.
Domnívám se ale, že očekávání nebylo zcela naplněno a revoluce se nekonala, tak jak to Taylor avizoval před uvedením na trh.
Primární je kvalita zvuku nástroje, snímání je až na druhém místě.
A tam je částečně problém s levnějšími modely, a to nejen u Taylora, ale u všech značkových nástrojů.
Lepší řady začínají okolo 3 000 USD. Je dobré uvažovat o kvalitě nástroje vzhledem k cenovému rozsahu té které firmy. Rozdíly v ceně nejsou zpravidla rozdíly ve vzhledu nástroje, ale v kvalitě zpracování vnitřní konstrukce, která přímo ovlivňuje zvuk.