- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
dobrý den chci se zeptat, vlastním kytaru levné řady martin dxr, kytarar hraje celkem slušně co se týče hlasitosti, až na výšky, naopak je zde příliš basů, projevuje se to hlavně na aparát přebasovaným zvukem. po náhledu dovnitř jsem zjistil, že je zde absence žeber za kobylkou je zde pouze jedno žebro, lze vylepšit výšky např přidáním žebra i na úkor basů, stejně je jich moc.děkuji za odpověď
Dobrý den,
Martin obecně nemívá vyrovnaný zvuk a zvlášť levnější řady trpí přebytkem basů bez adekvátních výšek, o středech ani nemluvě....
Samozřejmě to souvisí s konstrukcí, ale není to až tak jednoduché, jak si představujete.
To co navrhujete by vedlo spíš k potlačení hlasitosti a omezení barevného rozsahu nástroje, jako celku.
Z venku je operace vlepení žebra poměrně složitá a výsledek je hodně nejistý.
Druhá cesta je otevřít zadní desku a provést úpravu tak, jak by se to mělo dělat, ale to se v žádném případě nevyplatí u takovéhoto nástroje...
Bohužel se asi budete muset smířit s tím, jak nástroj hraje a příště vybrat líp
Zdravím,
měl bych dotaz. Dočetl jsem se, že kytarové stojany mající pěnou obalené části dotýkající se kytary, mohou poškodit nitrocelulozový lak. Je to pravda? Mám novou kytaru Recording King ROS-616 s nitro lakem, tak bych jí nerad ublížil... Díky.
Dobrý den,
týká se to především háků na zeď, kdy nástroj visí celou vahou za velmi malou plochu na hlavici a gumové obložení se po čase začne lepit na lak. Většinou se lak nepoškodí, ale je potřeba místa dotyku občas vyčistit a černé obtisky nevypadají nic moc.
U stojanů na zem to nebývá problém.
Respektive - my používáme König a Hercules, u levných stojanů a háků bych byl opatrný.
Hercules garantuje inertnost pryžových dílů vůči většině povrchových úprav, včetně nitra. Dal by se tedy použít i v provedení na zeď.
Dobrý den, zveřejníte prosím nějaké podrobnosti o předváděcí akci v Brně? Kde přesně bude, je potřeba mít vstupenku na koncert?
Dobrý den,
prezentace nástrojů bude v Bobycentru v Brně. Zatím nevíme, kde přesně budeme umístění, vyřešíme až na místě podle potřeb pořadatele.
Nicméně i v případě, že bychom byli umístění v placené zóně, bude možné si nástroje prohlédnout a vyzkoušet i bez vstupenky.
Pro tento případ si Vás někdo z nás vyzvedne u vchodu a zase Vás doprovodí zpět.
Zde jsou telefonní čísla, na kterých bude možné se domluvit v den konání akce: Petr 608 083 576 a Jirka 604 233 577.
Jedná se o kytaru CORT EVL-K6 BKMS pro představu.
Dobrý den,
mám problém s kytarou potřeboval bych ji celkově seřídit lazení v oktávách atd. tremolo není v moc dobrém stavu u některých šroubů sjeté závity, už tam nejsou ani originálni součástky(kytara je z druhé ruky. Chci se zeptat jeslti má cenu tuto kytaru servisovat u Vás nebo raději koupit novou. Jinak se mi na kytaru hraje moc dobře má vynikajcí krk. odkaz na kytaru
odkaz src='obr/smajly/6.gif' alt=';-)' class='smajl'/>
Dobrý den,
investovat do této kategorie nástrojů je předem ztracená investice - nástroj nebude o moc lepší a pokud se ho rozhodnete prodat, cenu zpět nikdy nedostanete.
Rozmyslete se tedy, jestli si kytaru chcete delší čas nechat. V takovém případě bych zvažoval koupi nových dílů a opravu.
Vložit peníze do no name hardware - zvlášť u Floyd Rose - je naprosto na nic, takže přemýšlejte o něčem značkovém - přijatelně vychází Gotoh nebo Schaller, bohužel i tak okolo 4 000,- Kč.
Výhodou může být, že nástroj který máte už asi nezačne pracovat a můžete aspoň počítat s tím, že je hratelný, krk se nedeformuje a zvukově plní Vaše požadavky.
Pokud koupíte nástroj v podobné ceně, jako máte nyní, budete na tom za chvíli stejně nebo hůř....
Moje doporučení by tedy bylo - zvážte možnosti, pokud nejste v takové situaci, abyste investoval do kvalitního nástroje - což na dnešním trhu neznamená střední cenová třída, protože to stále kupujete to co v té levné, jenom navoněné nebo od známějších firem - investujte do opravy. Nicméně platí, že nemá význam pokoušet se o celkovou repasi nástroje ( mám na mysli výměnu snímačů, mechanik, ... ), ale opravit pouze nezbytnosti.
V případě, že byste v dohledné době mohl zainvestovat, nechte udělat na nástroji to nejbolavější a zbytek nechte jak je. Pokud je výměna dílů opravdu nutná a nechcete investovat do značkového hardware, nezbyde Vám než Čínský výdobytek za cca 2 000,- Kč.
My neznačkové díly neosazujeme, protože poskytnout záruku na tento hardware je nesmysl a ani ho nemůžeme, s klidným svědomím, nikomu doporučit.
Případně Vám dám kontakt na některý z vhodných servisů....
Dobrý den.
Prosím o radu - jak finišovat tělo baskytary z bahenního jasanu tak, aby výsledná úprava byla podobná výrobkům firmy Warwick - “natural oil”? Mám následující představu:
1) barvení vybroušeného těla - lihové mořidlo?
2) napouštění olejem - alkydový olej Flugger Impredur, nebo uretanový olej Junckers Rustic Oil nebo voskový olej Bona Hardwax Oil, nebo něco úplně jiného?
3) na závěr přeleštění voskem Warwick SP W 50015 (směs včelího a carnaubského vosku)?
Děkuji za Vaši dopověď.
Dobrý den,
v podstatě asi víte jak postupovat.
Možná bych použil vodní mořidlo - lépe probarvuje a je milosrdnější na zpracování. Vyžaduje ale dojkonalejší přípravu broušením.
Ideálně se pod něj používá napouštěcí olej - nejlépe od firmy König.
Je to těkavý olej, který omezí odstávání dřevních let při moření.
Pokud chcete opravdu kvalitní výsledek, doporučuji probrat mořidla Clou - je několik typů mořidel s různým efektem pronikání do hloubky. Poradí Vám i po telefonu.
Další dobrý zdroj jsou mořidla Icla.
Co se týká olejů, preferujeme přírodní produkty - naštěstí už je možné vybírat. Doba, kdy byla Bona jedním z mála je už minulostí...
Doporučil bych Vám především Tung oil. Má hodně sušiny, je odolný potu a otěru a používá se jako finální úprava např. na pažbách. Můžete zalovit i mezi produkty Clou.
Samozřejmě lze použít cokoli, co má povrch určený pro dotek - bývají to oleje a vosky na kuchyňské linky, bary a podlahy. Standardní nábytkové mívají lehce lepivý povrch, který reaguje na teplotu těla a stává se ještě lepivějším!
Vosk na závěr možná nebude nutný, záleží na Vašem pocitu....
Bahenní jasan není právě vhodná dřevina pro olejovou úpravu.
Olejem a voskem se upravují především exotické dřeviny, které jsou mnohem tvrdší a nemají tak hluboké póry.
Bahenní jasan budete muset plnit docela dlouho - je důležité nechat vrstvy dokonale prosychat, jinak se k nástroji přilepíte ještě po letech!
Navíc počítejte s opotřebením. Bahenní jasan je měkký a náchylný na poškození...
Děkuji mockrát za Vaši vyčerpávající odpověď.
S dřevem si nemůžu moc vybírat - koupil jsem z druhé ruky baskytaru Warwick s tělem z bahenního jasanu, z níž majitel poměrně hrubě odrásal původní povrch (black oil finish) a natřel ji poté dosti neuměle barevnou lazurou s cílem imitovat bubingo. Já bych chtěl lazurovací lak odstranit, vybrousit šrámy, basu namořit na červenohnědý odstín a navrátit jí její olejový povrch. Teď má moje představa o postupu ucelenější rámec.
Ještě jednou díky!
Dobrý den,
zajímalo by mě jestli (popř. o kolik) se cenově liší výroba levácké baskytary oproti pravácké.
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,
jak kde
, u nás stojí stejně.
Vyjímkou jsou nástroje, kde je odlišný hardware - např. basa s tremolem. Vzhledem k tomu, že levácký hardware obchoduje jen pár firem, většinou je vyšší cena už od výrobce a i obchodníci mívají větší rabaty.
Dobry den,kupi som z druhej ruky Furcha Ovation cca.10 rocneho.Pod kobylkou ma praskliny,ktore sa tiahnu az po koniec gitary.
Mate s tym skusenosti,ci to je ,,iba" o laku,alebo mam vyhladat preventivne majstra gitarara,a preco to asi vzniklo.
Dakujem za odpoved
Dobrý den,
na těchto nástrojích býval polyesterový lak.
Ten je, kromě faktu, že se aplikuje ve velmi silných vrstvách a tlumí tak rezonanci nástroje, křehký a náchylný na praskání.
Důvodem je extrémní tvrdost laku, který není schopen reagovat spolu s rezonanční deskou na její vibrace.
Pokud máte v okolí někoho, kdo se může na nástroj podívat a posoudit poškození, navštivte ho, aspoň budete mít klid.
Ale opravit to nelze, nástroji žádné nebezpečí nehrozí, nechal bych to žít svým vlastním životem...
Dobrý den,
prosím Vás, chtěl bych se zeptat, zda-li byste mi neporadili, čím by mohlo být způsobeno praskání struny G na mé pětistruné baskytaře /Ibanez GSR205/. V horizontu 14 dnů mi prasklo ze dvou různých sad a nikoliv na kobyle, ale kousek za ladící mechanikou....Poprvé to bylo ze sady Dean Markley /cca za 800Kč/, podruhé Warwick /cca 400Kč/. Z té druhé prasklo, když už bylo skoro naladěné. Mohu dělat nějakou chybu? Nebo třeba špatný materiál struny? Ptal jsem se basáků co znám a nikdo podobný problém neměl...
Ještě jsem se Vás chtěl zeptat, jak by měl člověk správně pečovat o celomasivní kytaru /smrk/palisandr/. Jakou vlhkost dodržovat, neboť názory muzikantů na toto se velice různí...
VELICE VÁM DĚKUJI a přeji ať se vše daří!!
Dobrý den,
ohledně praskání struny v místě mezi mechanikou a 0. pražcem je potřeba zkontrolovat dvě věci:
1) zda struna zásadněji nedrhne v drážce 0. pražce - při ladění pak dochází k mnohem většímu napětí mezi mechanikou a 0. pražcem, než je ve zbytku struny a dochází k praskání
2) mechaniky mívají v otvoru pro zasunutí struny otřepy způsobené buď už při výrobě nedostatečným začištěním nebo následným opotřebením strunou. Stačí zapilovat do hladka a problém by měl zmizet.
Vzhledem k cenové relaci nástroje bych vsadil spíš na ty odfláknuté mechaniky ...
U celomasivního nástroje je potřeba hlídat především vlhkost, resp. spíš suchost - přes léto je to zbytečné, pominu extrémní podmínky chat a chalup, kde se běžně nežije, tam většinou hrozí spíš příliš vysoká vlhkost, které nástroj tolik neohrozí, ale rozhodí seřízení a může způsobit i dočasnou nehratelnost nástroje.
V zimě - rozumějte začátek topné sezóny - je dobré dopřát nástroji zvlhčovač. Přesušení nástroje může vést k deformacím až praskání nástroje. Nejrizikovější období bývá okolo vánoc, kdy se většinou přitopí a vlhkost klesne ještě víc a samozřejmě období holomrazů.
Nedoporučuji ale bezhlavě vlhčit nástroj, aniž tuším, kolik % vlhkosti v danou chvíli v místnosti s nástroji mám.
Za několik set Kč koupíte digitální vlhkoměr - vlasové opravdu nedoporučuji, pokud je pravidelně nekalibrujete, udávají hodnoty s přesností až na desítky %, což je na nic - a v případě, že vlhkost klesne pod 25 - 20 %, je dobré vlhčit.
Pokud jste zkušený uživatel masivních nástrojů, poznáte potřebu zvlhčování i podle reakcí nástroje, ale to je složitější téma
Jinak nesmíte nástroj přehřát - léto v autě na festivalu je klasická situace a 60 C už opravdu nástroji moc nesvědčí.
To stejné platí o mrazu - vytahnout celomasivní kytaru z panelákového pokoje přímo do - 20 C je dobrá cesta k popraskání.
Shrnuto - nástroje vydrží hodně, ale potřebují čas na aklimatizaci. Prudké změny vlhkosti a teploty jsou nebezpečné.
Pokud mají čas si zvyknout, většinou to dopadne bez poškození.
Dobrý den!
Chtěl bych "předrátovat" starší elektriku. Prosím o radu jaké (především spolehlivé) komponenty použít - potenciometry, přepínače snímačů (typ Gibson i Fender), kabeláž, kondenzátory, jackovoá zásuvka. Případně odkazy, kde toto vše sehnat.
Děkuji za Váš čas a ochotu. S pozdravem Petr Chytil
Dobrý den,
to máte jednoduché, my Vám rádi servis provedeme a používáme pouze prověřené komponenty
Nejčastěji MEC.
Můžete použít i Gotoh - dováží Alexim
odkaz
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat co by jste volil u ,,španělky" pro akustické hraní jazzu. Zdali přední desku ze smrku či cedru a jaký mají tyto materiály vliv na zvuk, barvu, částkové tóny apod.
Děkuji
Dobrý den,
abych řekl pravdu, nevím jakou máte konkrétní představu o případném použití nástroje v jazzové hudbě.
Nástroj s nylonovými strunami můžete použít akusticky pouze sólově, s více nástroji nebudete mít jakoukoli šanci na uplatnění. Zde by bylo třeba kytaru přizvučit, a to je zase jiná konstrukce a jiné zákonitosti.
Přibližte mi, prosím, co konkrétně zamýšlíte, obecná úvaha je v tomto případě zavádějící.
Nástroj není jenom rezonanční deska, ale komplexní řešení, které závisí na materiálech, konstrukci rezonanční desky, ale také na zadní desce a lubech.
Pokud vytrhnete jednu věc nemusí být informace pravdivá...
Dobrý den
Mám kytaru Martin HD28 a nezní mi struna h,její zvuk je zastřený a potlačený s porovnáním s ostatními strunami.Zkoušel jsem různé druhy strun (h) ale bez výsledku.Pořád stejné.Pod kobylkovým pražcem je umístněn snímač-plátkový.Struna o pražcové dráty nedrhne,zvuk je potlačený v každé poloze.Kobylkový pražec byl již upravován .
Poradíte?
Děkuji
P.s. jaké byste doporučil "dráty" na přepražcování této kytary(hodně velký přítlak na pražce)příp.z jakého materiálu by měl být kobylk.pražec?
Dobrý den,
pokud se problém projevuje v jakékoli poloze, pak je pravděpodobné, že potíž bude v sedle kobylky.
Otázkou je, jak byl sedlový pražec upravený a v jakém stavu je samotná drážka v kobylce a co se dělo při osazení snímačem.
Občas je to celé natolik nepřesně uděláno, že nástroj má problémy, a to může být i při instalaci u výrobce.
Popř. se něco pohnulo běžným stárnutím nástroje a pruhnutím rezonanční desky.
Pokud můžete nástroj dopravit k nám do dílny, koukneme na to, na dálku Vám moc poradit nemůžu ...
Ale mělo by se to podařit objevit, tolik možností zase není
.
Jestli se Vám promačkávají pražce, myslím extrémně, pak pouze nerez.
Pokud se Vám promačkávají pouze na kytaře kterou máte nyní a u ostatních s tím problém nemíváte, pak by měl stačit klasický nik stříbrný drát, ale v nejtvrdším provedení. Firemní nástroje bývají osazené něčím měkčím, protože to lépe zpracovává pražcovací stroj. Běžnému namáhání nikl stříbro vyhoví.
Dobrý den,
mám tu kytaru (celomasiv, sitka/fládr javor), která má podle mé laické "diagnózy" problém s ořechem a kobylkovým plátkem. Kolik by stála výměna (nejraději bych kost) a jak dlouho by to asi trvalo?
Děkuji předem za odpověď.
Martin K.
Dobrý den,
výměna lze udělat během 1 dne, záleží na dohodě, kdy se trefíte do naší práce. Každopádně by to nebylo déle než 3 dny.
Cena včetně seřízení 950,- Kč.
Dobrý den,
zajímalo by mě jak leštíte syntetické laky na nástroji, jaké popřípadě stroje a jaké značky...potřeboval bych to vědět do školní práce. Nevíte nějakou značku, která vyrábí stojanové kotoučové leštičky. A jaké druhy past se osvědčily.
Moc děkuji za Váš čas.
Dobrý den,
to Vám moc nepomůžu.
Leštičky se většinou vyrábí zakázkově podle druhu použití - kdysi to tuším dělalo ČKD.
Na hudební nástroje se použíbvá např. toto
odkaz
Spíš oslovte galvanovny, kde se stále tyto stroje využívají.
Pasty Unipol nebo Menzerna, buď přímo určené na laky nebo na plasty.
Lze použít lešticí systém systém od 3M - od hrubého předleštění až po poliš.
Dobrý den pane Procházko,
existuje nějaká výhoda nultého pražce z pražcového drátu, místo klasického nulťáku třeba z kosti. Dříve se to hojně používalo a dnes je jen pár výrobců, kteří se toho ještě drží.
Díky J. L.
Dobrý den,
výhodu to má jen jedinou - při přebroušení pražců nastavíte i výšku 0. pražce.
Vlastně ještě ekonomika - samotné vedení strun pak může být klidně v plastu a nemusíte používat kost nebo jiný drahý materiál, protože jde pouze o vedení struny, nikoli o přenos energie.
Nevýhod je ale poměrně dost.
Jedna z nich je agresivnější zvuk, který je důsledkem tvrdosti pražcového drátu - kost má optimální vlastnosti pro přenos energie ze struny.
Další je skutečnost, že občas potřebujete udělat 0. pražec vyšší ( nevhodně prohnutý krk, silovější hra ), což Vám drát neumožní.
Po čase se v drátu vytvoří drážky, které Vám poškozují opředení strun.
Myslím, že použití drátu namísto 0. pražce se objevuje u levných nástrojů nebo u nástrojů, které jsou tradiční nebo vintage.
My toto řešení používáme u modelů Gypsy, kde má zvukové opodstatnění, ale je i tradiční pro daný nástroj.