- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Dobrý deň, aké máte prosím najnovšie skúsenosti so snímačmi na akustické gitary. Používal som LR BAGGS ACtive Element system ale zdá sa že mi prestal fungovať - nesníma mi výškovú strunu E a slabo B...Skúšal som už ním aj kadejako hýbať ale nedošlo k trvalému zlepšeniu...Rozmýšľam nad variantami. Element system mi niekedy prišiel príliš umelo elektrický....
Dakujem
Dobré ráno,
snímače L. R. Baggs odcházejí výjimečně a pokud, přestanou hrát úplně - alespoň z mojí zkušenosti.
To co popisujete bývá způsobeno špatným usazením snímače - může se jednat o nerovnou drážku v kobylce, popřípadě nerovné sedlo. Často stačí, že rezonanční deska nástroje trochu zapracuje - např. vlivem změny vlhkosti a snímač je třeba přeusadit.
L. R. Baggs používá kapacitní snímače - oproti např. piezo snímačům Fishman - jsou kapacitní snímače ve zvuku věrnější skutečnému zvuku nástroje.
Problémy bývají většinou u akustických kytar s nylonovými strunami, které více méně nelze ozvučit tak, aby zvuk nebyl elektrický. Ale to je problém nástroje.....
V současné chvíli je nejlepší řešení od L. R. Baggs Anthem - kromě verze SL, která neumožňuje míchat poměr snímače a mikrofonu.
Mikrofon je řešený tak, že je velmi odolný zpětné vazbě a lze jím kvalitně dobarvit snímačový zvuk - systém používá stejný snímač jako Element Active.
Dobrý den, zajíímalo by mě, zakolik by bylo možné udělat krk k precision bass?
Dobrý den,
záleží na tom, jaké si představujete materiály.
Obecně okolo 7 000,- s pasováním do nástroje.
Dobrý den , zajímám se o přídavné zařízení k basové kytaře fy. Neusers fretless. Kde se to dá koupit,kolik stojí a zdali je ho možné namontovat na basu Cort B4 OPM.
Díky za odpověď.Míra Roud
Dobré ráno,
obávám se, že je to už historie. Nejsem si jistý, jestli ještě Neuser funguje, každopádně zastoupení na jejich hardware měl Allparts, již není v nabídce, vyráběla to Německá firma ABM - taktéž to není v jejich katalogu, tak jedině napište přímo do Neuser bass.
odkaz
Popřípadě přímo panu Neuszerovi
odkaz
Upřímně řečeno, radši bych investoval do bezpražcové basy, zmíněný systém byl opravdu taková náhražka zvuku bezpražce.
Pokud se zamyslíte nad tím, jak vzniká charakteristický tón bezpražce a co ho ovlivňuje, musí být jasné, že kobylkou to nenahradíte. V praxi to mělo myslím víc problémů než kladů.
Ostatně kdyby to fungovalo, byl by to super business, což se nestalo.....
Dobrý den, mam dotaz ohledne radiusu krku. Vybiram si kytaru typu stratocaster (cena do 15000) a nevim zda-li ten silny krk mi uplne vyhovuje.:) Otazka je, zda existuje nejaky kompromis popripade nejaky typ kytary nebo druh radiusu ktery hledat. Predem diky
Dobrý den,
každá firma nabízí několik profilů krku v závislosti na modelu kytary.
Stejně tak má každá firma nějaký profil krku, který je pro ni typický.
Pokud chcete subtilní krk, hledejte něco od Ibanezu.
Myslím, že u základních modelů ostatních firem to bude s profilem krku plus mínus podobné, Ibanez se na tenší krky specializuje.
Druhá stránka věci je, že hmotnější krk u elektrické kytary lépe hraje a je samozřejmě mechanicky pevnější.
V dané cenové kategorii bych především tu stabilitu krku nepodceňoval.
Dobrý den, řeším dilema. Jde mi o to, že jsem si koupil kytaru Crafter CT-125C (
odkaz a zajímá mne, zda na ni mohu natáhnout ocelové struny, i když je to de facto španělka? Nemám na mysli standardní ocelové struny pro akustiku, ale ku příkladu struny typu Silk and Steel, které mají nižší tah (ale pořád větší než struny nylonové). Jelikož Crafter CT-125C má výztuhu krku, tak o krk se nebojím, ale nevím, zda by to snesla kobylka... Co myslíte? Díky za názor.
Dobrý den,
neznám konkrétně tento model, ale zpravidla nebývají tyto nástroje stavěné jako klasické kytary, tedy výhradně na nylonové struny.
Silk and steel by neměl být problém. Obdobné typy kytar bývají osazovány i kovovými strunami 0.09 nebo 0.10 a nic se neděje.
V každém případě - k deformaci desky nedochází v momentě natažení strun.
Pokud použijete Vámi vybrané struny a budete hlídat stav nástroje, pak by neměla nastat komplikace. Pokud se začne zvyšovat dohmat, což bývá známka deformace desky, je potřeba struny vyměnit za měkčí.
Dobrý den,
rád bych se zeptal na kolik by (cca) vyšlo přepražcování staré kopie Les Paulu (možná bude potřeba mírně zbrousit hmatník). Je to moje první kytara, není to žádný luxus nástroj, ale zaslouží si být v pořádku a v mojí sbírce chci mít všechny nástroje funkcnčí.
Děkuji.
S pozdravem M.
Dobrý den,
přepražcování vychází na 1 600,- Kč, používáme nejtvrdší dostupný materiál z USA.
Dodatečné práce podle stavu nástroje.
Běžné přebroušení hmatníku je samozřejmě v ceně.
Dobrý den, potřebuji poradit.
Hrával jsem na několik el. kytar a všechny měly problém s laděním. Samozřejmě jsem si seřídil oktávy, výšku dohmatu, ale potom při zahrání akordů některé krásně ladily, jiné absolutně neladily. Nevětší problémy byly se strunami G a H. Při např dvojhmatech v některých intervalech ladily, v jiných intervalech hrůza poslouchat. Teď na stará kolena jsem si koupil přes internet úplně novou a celkem levnou kytaru Strat. od firmy FOKUS KYTARY s tím, že když je nová, bude ladit jak se patří. K tomu jsem si pořídil malé kombo, abych se v důchodu nenudil a mohl si doma pro své potěšení brnkat. Bohužel je tu stejný problém s laděním a mě to brnká na nervy. Další problém, intenzita hlasitosti struny G převyšuje ostatní. Všiml jsem si že pólové nástavce na snímačích mají různou výšku, takže některé jsou blíže stru (G,D ). Nevidím ale možnost tuto výšku měnit. Nejprve jsem si myslel, že když je kytara levná ( 4000 kč ), vyrobená někde v Koreji tak že to je tím. Mám ale kamaráda, který aktivně hraje v solidní kapele a má kytaru LP Gibson Custom za nějakých 50 000 kč a má ty stejné problémy. Přečetl jsem na internetu hodně návodů jak seřídit kytaru, jaký ma vliv dřevo na barvu zvuku atd, ale nikde jsem se nedočetl řešení mého problému. Pro mé hraní doma není až tak důležitá barva zvuku, ale na prvním místě ladění. Podotýkám ještě, že kytaru dokážu naladit i sluchem, ale používám pro jistotu i ladičku. Nedávno jsem narazil na internetu na termín kompenzovaný 0.tý pražec, který by měl tento problém odstranit. Velmi bych to uvítal, ale cena téměř 1000 kč za takovou miniatuní věcičku mi připadá značně přemrštěná a nevím, zda je zaručen dobrý výsledek.. Myslíte, že byste mi mohl poradit? Anebo je to problém neodstranitelný. Budu Vám moc vděčný, jestli mi dokážete pomoci nejdříve takhle na dálku mailem, anebo mi doporučíte někoho, kdo není tak daleko. Děkuji Pepa
Dobré ráno,
nepíšete kde žijete, tedy nikoho z kolegů v okolí Vám neporadím
.
Seřízení nástroje musí být komplexní věc, jednoduchou radu Vám nedám.
Je třeba vzájemně nastavit průhyb krku, kompenzaci kobylky a 0. pražec.
( Mnoho nástrojů neladí kvůli špatnému nastavení. )
Teprve potom je možné se bavit o tom, zda kytara neladí a případně co to způsobuje.
Kompenzovaný 0. pražec řeší do značné míry problémy se strunami h a g, které jsou - vzhledem k ne právě ideálnímu poměru tloušťky vůči napětí struny - nejcitlivější.
Systémů existuje několik, asi nejznámější a nejlepší nabízí Earvana.
Cena je taková jaká je - za nápad se platí.
Osobně nemám toto řešení moc rád, protože ladění je sice podle ladičky téměř dokonalé, ale subjektivní pocit ze zvuku nástroje je nepřirozený.
Chápu, že absolutním sluchařům trhá kytara, která z principu nikdy nemůže ladit na 100 %, uši, ale domnívám se, že pro všechny ostatní je možné upravit nástroj tak, aby laděním vyhovoval v běžném provedení.
Pokud se ale ptáte na to, zda kompenzace 0. pražce funguje, pak určitě ano.
Samotný princip je v celku jednoduchý - do základního vzorce pro výpočet menzury je přidána kompenzace, která zohledňuje vlastnosti struny. Každá ze strun má pak jinou míru kompenzace.
Vzorec pro výpočet rozložení pražců je známý po generace a nijak se nezměnil, nová nebo stará kytara, to je úplně jedno.
Důležitá je úroveň zpracování a seřízení a to u kytary za několik tisíc připadá k dodělání zákazníkem.
Srovnání s Gibsonem není moc vypovídající - Gibson je vyhlášený tím, že má u některých kusů s laděním potíže, a to i velmi zásadní.
Nelze opominout ani kvalitu ladičky. Pokud seřizujete nástroj, musíte mít kvalitní ladičku, levné no name stačí na orientační naladění, na seřízení oktáv už potřebujete něco značkového, co umožní přepnutí řežimu ladění oktáv, popř. ladičku stroboskopickou, která si to přechroustá sama.
Koupit kytaru přes internet si koleduje o problémy. To co ušetříte, stejně investujete následně do servisu a většinou i přeplatíte.
Hudební nástroj se musí vybrat, jedná se o subjektivní vnímání nástroje, a to Vám internet nezprostředkuje. Nehledě na to, že pokud máte výhrady k něčemu co lze odstranit, kamenná prodejna Vám většinou vyjde vstříc a např. seřízení Vám při nákupu nechá svým mechanikem udělat, slušní prodejci bez příplatku, protože to je jejich starost, aby se nástroj prodával v pořádku. A konečně i jejich vizitka.
U obchodů s nejlevnější nabídkou prostor pro investici, ze strany obchodníka do předprodejního servisu, moc není. U internetových obchodů mnohdy není nástroj ani vybalen než je odeslán k zákazníkovi.
... ještě jsem zapomněl na pólové nástavce snímačů.
Dají se nastavit - buď jsou to přímo šroubky, pak je to jasné, nebo pouze válečky, kde je potřeba zatlačit na váleček a výšku upravit.
Pokud to přeženete a zapustíte ho moc, vymontujete snímač a upravíte výšku válečku zespodu snímače.
Je ale třeba postupovat velmi opatrně - válečky procházejí otvory v těle cívky a jsou zality parafínem. Při hrubém zacházení se Vám může stát, že poškodíte vinutí snímače.
Jiří Eibensteiner:
Gobrý den, pane. Prosím Vás mohl byste mi odeslat link na Fishermana? Mám Fishermana Aero.
Trochu se mi ozývá "bručivý" tón nad přirozený šum zesilovače.Tenhle zvuk přejde při dotyku rukou se stíněním "samice".
Přeletoval jsem kontakty, stejné. Poradíte co s tím? Nebo je jádro pudla jinde? Díky za každou pomoc!
Oto.G.
Dobrý den,
jádro pudla bude především v tom, že model Aero je z Číny a do běžné distribuce se nenabízí, slouží jako OEM verze pro výrobce.
Link na zástupce v ČR je:
odkaz Pochybuji ale, že Vám pomohou, servis - obecně - na kytarové eq nikdo neprovádí, anebo o tom nevím.
Většinou se řeší novým eq.
Zjevně se jedná o porušené zemnění, ale to může být buď v samotném předzesilovači anebo i z důvodu porušeného snímače.
Pokud byste se stavil s nástrojem u nás v dílně, můžeme zkusit najít příčinu.
Dobrý den, chci se zeptat jaký druh lepidla titebond mám použít na slepení dvou kusů mahagonu na tělo kytary,tloušťka 50mm ? Existuje několik druhů a nerad bych si zkazil stavbu kytary hned na začátku . . . Díky za odpoveď
Dobrý den,
nejlépe Titebond Original.
Dobrý den,
Múžete mi prosím poradit?
Zlepší se zvuk kytary, když se vymění plastový nultý pražec a kobylkové sedlo za kostěné? A plastové kolíčky za třeba ebenové?
Jedná se o celobambusovou kytaru značky Yamaha. Kolik by ta úprava asi stála?
Děkuju za odpověď.
Dobrý den,
určitě ano. 0. pražec a sedlo v každém případě, kolíčky jsou už jen doplněk - ne že by neměly vliv, ale efekt bude menší.
Doporučil bych Vám vše z kosti.
0. pražec 600,-, sedlo 500,-, kolíčky 600,-.
Ceny se mohou lišit v závislosti na stavu nástroje, kdy je potřeba ještě něco upravit na nástroji.
Dobrý den,
ohledně kosti na sedlový a nultý pražec - máte vyzkoušený druh kosti a případně zdroj ? Něco jsem si sám vybrousil, ale nemám srovnání ..Díky a pěkný den, M.
Dobré ráno,
my používáme kost z buvola nebo hovězí - vlastnosti jsou lepší u buvolí, z toho důvodu, že je to větší a mohutnější zvíře a tedy i kosti jsou mohutné a lépe se dá vyřezat potřebný rozměr, navíc má lepší mechanické vlastnosti.
Pokud koupíte kost v obchodě s hudebními nástroji, většinou bude buvolí.
www.bachmusik.com/hledat?q=kost
Existují i další varianty - jako žirafí, velbloudí,... ale to je na delší rozbor a ve výsledku je buvol asi nejlepším řešením.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám doma akustickou kytaru typu "Gibson" cremona. Je nejspíš doma dělaná a hodně stará. Potřebovala by nový krk. Kolik by to zhruba mohlo stát ? :)
Dobré ráno,
na tento typ nástroje počítejte od 5 500,- Kč.
Bylo by dobré vědět, co je to za nástroj a zda to má vůbec význam.
Další otázkou je, zda se nedá krk zachránit.
Dobrý den, všiml jsem si, že máte v galerii jazzovou elektrickou kytaru i z javoru. Jaký je rozdíl mezi smrkem a javorem? Děkuji.
Dobrý den,
použitím javorové rezonanční desky získáte zvuk, který nemá tolik vyšších harmonických. Kytara hraje jako kdybyste přivřel tónovou clonu.
Rozdíl je v tom, že zvuk z takového nástroje je přirozenější a výkonnější, než když použijete clonu nebo equalizer.
Javor není schopen "zahrát" nejvyšší frekvence, a proto je zvuk kulatější s hodně dominantním základním tónem, což má dobré využití v kapele, kde s jistotou nebudete mít problém se prosadit.
Díky omezenému množství vyšších harmonických je nástroj hodně vyrovnaný - rozdíly ve zvuku téhož tónu, zahraného v různých polohách, jsou oproti smrku minimální, dynamika je však nižší.
Skvěle funguje spolu s piezo snímači v klasické Les Paul kobylce - smrk je více "agresivní" a ztrácí jazzový charakter.
Tato konstrukce vyhovuje milovníkům zvuku ve stylu Jim Hall, který byl v době, kdy jsme tuto verzi spolu s profesorem Jaroslavem Šindlerem vyvíjeli, hodně vyhledávaný.
Důvodem byly především horší technické možnosti a špatná dostupnost kvalitních nástrojů. Tento typ zvuku umožňoval ledaccos schovat....
S kvalitními aparáty a obecně lepším technickým vybavením, včetně nástrojů, je dnes možné používat jazzové kytary s mnohem širším spektrem, aniž při úpravě zvuku dojde k zásadnímu problému.
Volba aparátu je velmi důležitá, protože ani sebelepší nástroj nebude fungovat se špatně zvoleným kombem.
Od doby, kdy jsme začali odlaďovat rezonanční desky, je možné, spolu s příslušnou verzí konstrukce, upravit výsledný rozsah nástroje naladěním.
Pokud tedy nemá kytarista zcela specifický požadavek na javorovou rezonanční desku, používáme smkové rezonanční desky a výsledný zvuk upravujeme použitím 3 základních verzí profilu dlabání ( elektrická verze - adekvátní ke Gibson řady CES, poloakustická - Gibson Wes Montgomery, akustická - konstrukce Gibson 30. léta ), dále pak různými variantami žebrování s následným odladěním.
Nástroje jsou více dynamické, mají větší rozsah a tím také univerzálnější použití.
Dobrý den. Chtěla bych vás moc požádat o radu. K Vánocům jsem dostala zcela běžnou elektrickou ladičku na akustickou kytaru. Samozřejmě týden po Vánocích mi spadla na zem. Od té chvíle jen oranžově bliká a nejde vypnout. Z provozu jde vyřadit pouze vyndáním baterie. Chápu, že je asi zcela zbytečné ptát se, zda by šla opravit, ale i tak se zeptám. Existuje nějaký způsob jak by se dala ještě zachránit?
Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den,
no to je spíš pro opraváře elektroniky.
Zkuste vyměnit baterie za nové, občas je to jen souhra náhod, že zrovna po nějaké nehodě se baterie rozloučí, ale pokud nezafungují, pak je asi po ladičce.
Zkuste vyreklamovat, často přestanou fungovat samy od sebe.
Pokud nemáte ochotného kamaráda elektrotechnika, oprava by byla určitě dražší než nová ladička, pokud by byl vůbec kdo ochotný se do servisu pustit bez jakýchkoli podkladů.....
Dobrý den,potřeboval bych vědět jaký lak použít na javorový hmatník strat
Dobrý den,
nejčastěji dvousložkový polyuretan.
Můžete použít i nitro, ale musíte počítat s rychlejším opotřebením a po čase i zašpiněním dřeva - zeleno černé plochy - které vzniká na hranách a nejčastěji používaných polích hmatníku.
Nitro špatně odolává potu a při sebemenším narušení povrchu se dostane vlhkost pod lak a dochází k okamžité reakci.
Dřevo je pak "promořeno" natolik do hloubky, že většinou nelze vyčistit.
děkuji za odpověd ohledně laku na javorový hmatník,takže nátěrem PUR podlahovým lakem nic nezkazím
Dobré ráno,
podlahový bude ideální.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali máte zkušenosti s grafitovými kameny. Vlastní telecaster s p90 a chtěl bych vědět jaký je rozdíl v klasických a grafitových kamenech (popř.bílý a černý grafit) Jestli to do zvuku něco přidá apodobně :) Děkuji.
Dobré ráno,
lídr na trhu s těmito materiály je Graphtech.
V nedávné době se rozšířila nabídka materiálů a došlo také k obměně ve složení nebo technologii jednotlivých druhů.
Konkrétní informace samozřejmě firma nezvěřejnila, ale z popisu jednotlivých typů se tak dá soudit.
Na trhu ovšem můžete narazit ještě na jiné materiály, které už buď v nabídce nejsou nebo jsou uvolněny pro distribuci pouze výrobcům.
V následujícím popisu se budu snažit vycházet z aktuální nabídky pro koncové spotřebitele.
Kameny nabízejí ve dvou verzích - krémová z materiálu TUSQ a černá - String Saver.
Obě verze se liší použitím i zvukem.
Zatímco TUSQ slouží především pro úpravu zvuku, String Saver má navíc funkci mechanickou.
Kameny String Saver se používají především z důvodu ochrany strun před praskáním.
U kovových kamenů se časem udělá grot - vlivem zařezávání se struny do materiálu kamene, protože struna je téměř vždy z tvrdšího materiálu, než je materiál kamene kobylky.
O tento grot se struna postupně naruší a praskne.
String Saver jsou jednak odolnější tomuto opotřebení, jednak se v nich nevytvoří takový zářez, který by strunu porušil.
Je tomu tak díky materiálu samotnému, který funguje jako mazivo - dnes namísto grafitu vstupují do hry molekuly teflonu - po kterém struna klouže a nemá tak velkou tendenci se zařezávat.
U nástrojů s tremolem je snadný pohyb struny po kameni důležitý pro správné ladění.
Kovové kameny jsou v tomto ohledu zásadně horší, resp. jejich vlastnosti se opotřebením mění více a rychleji.
Zmíněné vlastnosti jsou využívány i u 0. pražců.
Problém je tam v principu totožný.
Nu a konečně zvuk - změní se vždycky. Jestli k lepšímu nebo k horšímu, to už záleží na vkusu.
Graphtech uvádí u každého z materiálů jeho vliv na zvuk, samozřejmě vždy kladný.
Podle charakteristik by to tak i vypadalo, jenže....
To co se zdá být dokonalé podle měření, nemusí se líbit nedokonalému lidskému uchu.
Vždycky je třeba vyzkoušet. Do hry samozřejmě vstupuje i konkrétní kytara se svými vlastnostmi, aparát, atd.
My jsme po určitou dobu používali TUSQ na 0. pražce a sedla akustických kytar.
Všechno fungovalo podle uvedených charakteristik, jen to bylo trochu nepřirozené a umělohmotné.
Vrátili jsme se zpátky ke kosti.
Moderní materiály mají bezesporu svoje uplatnění, obecně ale nelze říct, jestli právě tomu konkrétnímu muzikantovi zvukově vyhoví.
Tak to je krásná odpověď :) Děkuju moc.