- Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
- Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Dobrý den,
před delší dobou jsem se zde ptal, zda by bylo možné vyrobit ozvučenou "klasickou" sedmistrunku. Nyní bych rád přešel od dotazu k praxi :). Předně - myslíte si, že by bylo možné vyrobit kytaru ještě do konce roku? Bylo by možné přijít si k vám vyzkoušet podobné kytary (myšleno klasické šestistrunky), abych tušil, do čeho půjdu?
Zdravím
Jakub Marian
Dobrý den,
do konce roku v žádném případě. Momentálně přijímáme zakázky cca na březen 2009. Kytaru si vyzkoušet můžete, zašlu Vám kontakt na majitele jedné z ozvučených verzí, který je v Praze a je s ním dohodnuto, že se náš zákazník může domluvit na vyzkoušení.
Pokud byste preferoval návštěvu u nás, dejte mi, prosím, vědět, musel bych nástroj vyzvednout s předstihem. Děkuji.
Do galerie jsem přidal další nástroj: 12 strings.
Neměl jsem tušení, že děláte kytary s vestavěnou cenzurou
U nás je možný všecko
Dobrý den.
Se zájmem jsem si prohlédl vaše stránky a rád bych si u Vás nechal postavit kytaru. Mám vcelku jasno o jaký typ se bude jednat.
Typ Grand stage, cenzura 650, kompenzovaný nultý pražec a mechanika gotoh. Ostatní provedení standart.
Mohli by jste mi prosím napsat za jak dloho by se na mne dostalo a jaká by byla cena?
S pozdravem Břetislav Anděl, Plzeň
Dobrý den, nabídka zaslána na e-mail.
Moc díky za sekci Muzeum. Konečně jsem zjistil, kdo byl výrobcem mojí kytary - Anton Bräuer. Dá se zjistit i něco víc, než že to byla firma v Lubech zaměřená hlavně na citary? Jak se pohybuje cena těchto kytar? Děkuji za odpověď.
Jelikož rodina Bräuer je původem z Německa, po válce byla "vymazána" z povrchu Lubů, přestože její produkce byla to nejlepší, co ve své době mohl český průmysl hudebních nástrojů nabídnout. Emigrace v 60. letech informační embargo ještě přitvrdila. Tedy - zjistit se dá - pan Bräuer žije opět v Čechách - ale je to boj. Pamětníků už je málo. Náš kolega Marek Rejhon připravuje publikaci o této manufaktuře. Nerad bych mu tedy lezl do zelí. Pokud budete potřebovat konkrétní informaci, obraťte se, prosím, přímo na něj.
marekrejhon@volny.cz
Snad se nám podaří stručnou verzi umístit i na náš web, ale zatím je to o čase a o sbírání materiálu, takže raději neuspěchat.
Cena je jak kdy, jak od koho, jak který model. V nabídce byly kytary celomasivní, polomasivní i dýhované, nemluvě o speciálních seriích pro výstavy či export.
Cena za "běžný" model je od několika set do cca 3 000,-, dle stavu.
Ty zajímavější se cení podle konkrétního kusu a nelze obecně stanovit cenu.
Ty nejlepší se pohybují okolo 15 - 20 000,-.
Hodnoty jsou stanoveny velmi odhadem, kvalitní Bräuery se téměř neobchodují, takže berte s rezervou. Většina nabízených je z nejnižší řady překližkových modelů.
Koukám, že upgrade bude mnohem složitější a výběr mnohem užší, než jsem čekal...Nejlépe se mi asi jeví varianta snímačů SBS, s aktivkou jsem přeci jen spokojen, aspoň bych měl elektroniku i snímače od stejné firmy.
Každopádně, aby měla výměna smysl, musí jako první přijít nová baskytara. V souvislosti s tím bych se Vás chtěl zeptat, jestli na veletrhu Muzika budete vystavovat nějakou baskytaru? Pokud ne, tak kdy by měla basa P. Ryby přejít do jeho rukou? (Pavel mi nabídl možnost vyzkoušení)
Ještě bych měl na Vás jeden dotaz: Co všechno ovlivňuje tloušťka (průchozího) krku? Jde "pouze" o přenos basových frekvencí, anebo o něco více? A platí zde jednoduchá rovnice "čím tlustší = tím lepší" ?
Díky
Basy, s největší pravděpodobností, vystavovat nebudeme. Pavel Ryba už basu má, jenom ji stále dolaďujeme podle jeho představ, proto ji na hraní ještě nebere.
S krkem je to složitější, nicméně ano, platí, že tloušťka znamená delší sustain, pevnější a barevnější tón. Nemá ale smysl jít do krajností. Všechno musí být v rovnováze. Platí určité rozměrové zvyklosti, kterých je dobré se držet.
Tloušťka je ale pouze jeden z mnoha aspektů, které je třeba brát v úvahu, pokud chcete dosahnout určitého zvukového efektu nástroje.
Dobrý den, v současné době uvažuji o pořízení druhého nástroje (baskytary) a mám menší problém: co s druhou baskytarou? Rozhodně se mi nechce ji prodávat, ale zároveň se mi nechce mít doma dva podobné kusy...Můj současný nástroj je poměrně univarsální, je to Ibanez sr 905, koneckonců vždyť jste ho měl v dílně (měnil jste mi špatnou aktivku za SBS), ale přeci jen má blíže k tvrdší muzice...Tak jsem si řekl, že bych mohl dokonat to, k čemu je beztak nakročeno a pokusit se z mého Ibaneze udělat nástroj do tvrdé muziky, a to výměnou snímače.
Myslíte, že by to touto cestou mohlo fungovat, anebo je lepší nástroj nechat tak jak je- tzn: zbytečná investice? Je mi jasné, že po výměně snímače se s mým nástrojem neodehraje nějaká drastická změna, nebo dokonce změna charakteru nástroje, po tom koneckonců ani netoužím, jde mi spíše o postrčení směrem, kam už je beztak nakročeno...
Co se týče samotného snímače, tak v současné době mám na base snímače bartolini mk-1, těžko říci, zda se jedná o kopii bartolini či originál, vzhledem k jejich ceně bych sázel spíše na kopii... Můj ideál by byl snímač s dravým, hlubokým, mohutným, ale zároveň velmi kulatým zvukem. Neznáte náhodou nějaký takový?
Velmi dobrou pověst jako snímač do tvrdé muziky má EMG, nebyl by zde problém s náradou pasivního snímače za aktivní? Výše zmíněné charakteristiky poměrně dobře splňuje Kent Armstrong, na druhou stranu to je snímač velmi často používaný v měkčích stylech. S dalšími špičkovými snímači, jako jsou Seymour Duncan, AERO, nebo Dimarzio nemám žádné zkušenosti, zde bych se plně spolehl na Vás.
A ještě jedna věc, myslíte, že by se celá případná výměna mohla obejít bez zásahu do nástoje (jiné rozměry, apod...)?
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a za Vaše odpovědi a doufám, že jsem svým "příspěvkem" nezabral celé fórum... J.S.
Dobrý den,
výměna je samozřejmě cesta. Osazení na SR 905 je kopie, takže jestli rozměry odpovídají specifikaci originálu Bartolini, těžko říct. Museli bychom je změřit a podle toho hledat náhradu, která by pasovala, bez nutnosti přefrézování. Ale myslím, že to by vyšlo. Kent Armstrong dělá řadu rock, která by zvukově vyhovovala ( další jsou Jazz a Standard - to jsou ty měkčí ), ale rozměry budou jiné. EMG jsou vhodné, dokonce by mohl sedět i rozměr, ale domnívám se, že Vaše aktivka bude nepoužitelná, protože EMG jsou napájené aktivní snímače a případná aktivní elektronika musí mít jiné parametry, než pro pasivní snímače. Nebo lze sahnout po pasivních EMG. Jsou to EMG 35 HZ a 40HZ, ale zvukově je to něco jiného, než aktivní verze.
Dostupným řešením je výroba na zakázku od SBS. Lze specifikovat velikost i parametry. U ostatních zmíněných firem osobní zkušenost s "tvrdými" snímači nemám. Di Marzio v daném rozměru nic tvrdého nemá, Seymour Duncan končí na specifikaci "hard rock", metalové jsou také v jiné velikosti, Aero netuším. Rada těžká a samozřejmě nemám kompletní přehled. Spíš bych prolezl fóra a hledal podobnou basu s podobným upgradem. V Čechách třeba
odkaz jinak funguje
odkaz
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, na jakých akcích/veletrzích se letos objevíte, rád bych se s Vámi a Vašimi výrobky setkal blíže.
A ještě jeden dotaz, jak dlouho bych si v současnosti musel počkat od zadání do převzetí - řekněme - u bežnější kytary, která by více méně vycházel z akustického modelu Jumbo, který prezentujete na tomto webu?
Moc díky za odpověď, s pozdravem a úctou,
Jan C.
Dobrý den,
budeme na Muzice 25. - 27. 9., tradičně spolu s firmou Alexim.
Akustické kytary připravujeme ještě na podzimní festival Open Strings v Osnabrücku, takže budou k vyzkoušení u nás v dílně od září. Nyní už některé modely máme hotové, takže se můžete přijít podívat
Dále domlouváme prezentaci v Music City, kde by měla být naše stěna cca od září či října.
Dodací lhůty jsou 6 - 9 měsíců, pokud si nevyberete některý z výstavních modelů.
Pane jo, to je docela rychlost, že bych taky přišel s nějakou připomínkou
...ale spíše opět přijdu s jedním dotazem: Nedávno jsem utrpěl menší šok, pořádně jsem si u své basy prohlédl kobylku a zjistil, že ta tmavá barva není špatné osvětlení, ale regulérní rez
Takže bych se rád otázal, zdali s tím sám můžu něco udělat, aniž bych si mohl poškodit nástroj, anebo ji bude lepší k někomu (Vám ) odnést. děkuji J.
To se bohužel stává. Hardware po čase působení potu zreziví. Znamená to, že galvanická vrstva - chrom, zlato, ... - je nenávratně pryč. Dá se to sice očistit, ale rez se opět objeví. Jediné, kromě výměny hardware, je pravidelně čistit. Pokud je to lehce načaté, měl by stačit Sidol nebo podobný čistič kovů z drogerie. Pokud je vrstva úpornější, ocelová vata a pak teprve čistič. Ta se dá koupit v železářství ve velkém balení a pak v drogerii, jako čisticí polštářky na nádobí v počtu asi pěti kusů, cca za 30 Kč.
Koukám, že upgrade bude mnohem složitější a výběr mnohem užší...Nejlépe se mi asi jeví varianta snímačů SBS, s aktivkou jsem přeci jen spokojen, aspoň bych měl aktivku i snímače od stejné firmy.
Sekce Laky přidána do
Katalog >> Konstrukce >> Laky
Diky moc za kapitolu o lacich, je to vyborne! Vubec jsem netusil, ze existuje tolik typu povrchovych uprav
Zdravím pány kytaráře, je skvělé, že se na vašich stránkách v oddělení "Konstrukce" může člověk hodně dozvědět o stavbě kytar a o vlivu použitých materiálů. Patří vám za to velký dík. Měl bych však jeden tip, co tam ještě doplnit (jestli budete mít chvilku) a to sice charakteristika + výhody a nevýhody různých typů laků - polyuretan, nitro, lihová polytura (případně jestli existuje něco dalšího...). Moc by mě zajímal váš pohled na věc a kdoví, třeba se pak najde víc lidí, kteří si připlatí za dražší úpravu
Hezký den, můžeme doplnit. Něco podobného jsem psal pro Muzikus, takže se to pokusím zpracovat na stránky.
Díky za podnět na další téma, které by mohlo někoho zajímat
Když už je reč o kopiích Gibsonu...
Byli byste ochotni vyrobit něco jako Procházka Byrdland a na kolik by to tak vyšlo? Vím že Gibsno Byrdland je trochu neobvyklá konstrukce, dokonce jsem někde četl, že vyžaduje speciální snímače kvůli užšímu rozchodu strun, ale nevím, co je na tom pravdy - kopie od Epiphone má myslím stejné snímače jako jejich Elitist Dot.
Zatím to prosím berte jako velmi nezávazný dotaz, spíš o tom tak přemýšlím a může trvat dlouho než se odhodlám Vám to zadat
Díky!
Základní cena je stejná. 45 000,- Kč za celomasivní nástroj. S hardware a snímači se cena, závislá na luxusnosti provedení a hlavně kvalitě materiálu, vyšplhá na 60 - 70 000,- Kč. Cenové kategorie materiálů stoupají řádově v tisících za každou lepší kvalitu.
Snímače jsou standardní - podle data výroby P90, ´57 classic, ...
Kratší je menzura. Místo Gibsonovské 630 mm ( u některých modelů i 650 mm) je použita 600 mm.
Nám bude také trvat dlouho, než se odhodláme Vám kytaru vyrobit
. Tedy než na Vás přijde řada - počítejte minimálně 6 - 9 měsíců
Díky! Klobouk dolů, vy vyrobíte snad všecko. A navíc to je i při dnešním kurzu o dost levnější než Gibson (7000$).. Tak já se to rozhodování budu snažit o těch 9 měsíců zkrátit.. Rozhodnutí učiněná s devítiměsíčním předstihem ostatně bývají nejzábavnější
Díky moc!
Dobrý den, tento týden už druhá 295, hmm...
Cena bez snímačů a bigsby je 54 000,- Kč v celomasivní verzi.
Cena zlaté metalízy závisí na firmě a kvalitě laku, ale odhaduji cca 1 000,- - 1 500,- Kč, hardware - bigsby 3 500,- - 4000,- Kč, snímače P 90 kus 2 500,- Kč.
Přeji hezký den, vážený pane Procházko! CHtěl bych se zeptat, na kolik by mne přibližně u Vás vyšla cena "kopie" Gibsonu ES-295 ? Vím, že takto nejde cenu nějak přesněji stanovit, nicméně by mi stačila z Vaší strany jen základní cena nástroje tohoto tvaru a konstrukce..přibližnou cenu kytary podle mých představ bych si vykalkuloval dle Vašeho ceníku možných rozšíření (eben hmatník atd atd...). Děkuji mnohokrát za odpověď. S pozdravem, Tomáš Roháč
Dobrý den. Rád bych si u vás nechal postavit semi-acoustic kytaru s nylon strunami pro jazz,blues,latin. Je to pár let na zpět, kdy jsem zkoušel na hudebním veletrhu vámi vyrobený kousek(byla podobná modelu grand concert semi), který stál nějakých cca.14.000kč. Myslím, že ted už jí nedeláte. Něco takového bych si představoval s cenou do 15.000kč. Předem díky za odpověd.
Dobrý večer, cena bez snímání je od 15 000,- Kč. Viz
katalog >> ceník >> akustické
odkaz Snímání je od 3 600,- Kč.
Pokud se rozhodnete pro nástroj od nás, bylo by dobré přesněji specifikovat požadavky na nástroj, abychom mohli zkalkulovat závaznou nabídku.
Dobrý den. Jelikož jste nereagovali na můj email, podíval jsem se po jiných kytarách a nakonec koupil Yamahu CGX a jsem nadšen. I tak díky za informace.
Omlouvám se, moc práce, málo času. Poštu momentálně vyřizujeme, až je na ni chvíle volna.