Forum:

  • Pokud chcete zaslat odpověď na Váš příspěvek e-mailem, vyplňte, prosím, kolonku "e-mail".
  • Nepravdivé a urážlivé příspěvky budou smazány!
Jméno
WWW
E-mail
Kontrola Vyplňte číslici: pět
Text :-)
:-D
:-(
|-/
:-[]
;-)
8-|
8-o
B | U | i  | link


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

dobrý den,asi nebudu první s dotazy všeho druhu ,nicméně bych využil fora i já...koupil jsem si před rokem seagulku S6 polomasiv rezonanční deska je cedrová a mám ji ozvučenou magnetem pro každou strunu je zvlášť(takovej šroubek tam je) a k tomu para di box---hraji country a trampgrass a chtěl bych vědět zda jsem zvolil dobrou variantu snímání doposud jsem ještě nevyužil možnosti di boxu ale ,chystám se...a ještě mám k vám jeden...je pravdou že cedr po cca 10 letech tzv .ohluchne oproti smrku a ztratí vlastně svou fci?tudíž i nástroj je nepoužitelný,smrk údajně na nástroji zraje pořád pryč tak jak to tedy je...děkuji vám za odpověď,a držím palce ,kytary jsou nádherný,musím ještě našetřit...8-|
Odpověď | X | 16.06.09, 17:00:27
Dobrý den,
předpokládám, že máte pasivní verzi magnetického snímače - M1 L. R. Baggs? ( Pro aktivní verzi není PARA DI potřeba ).
Osobně raději používám kombinaci magnet a piezo. Magnetický snímač bez dalšího systému nenabízí mnoho možností úpravy zvuku. Ale je to čistě otázka vkusu. Pokud Vám zvuk vyhovuje, je to dobrá volba ;-) .
Moderní magnetické snímače akustických kytar už jsou na vyšší úrovni a kvalita zvuku je s jejich předchůdci nesrovnatelná.

S cedrem je to tak, že je o mnoho měkčí a méně únosný, než smrk. Deska tedy tahu strun odolává kratší dobu a pak se může zbortit. Známá vlna za kobylkou způsobí, že deska už nekmitá tak, jak by měla a nástroj má horší parametry.
Na druhou stranu - cedr se rozehraje dřív.
Doba, kdy deska odejde se nedá odhadnout. Je to čistě věc vnitřní struktury materiálu.

Smrk udělá to samé, jen později. Je tam větší šance, že nástroj přežije desítky let.
Poměr váhy vůči pevnosti je u smrku výborný - Američané si vykáceli lesy Adirondak smrku pro letecký průmysl. Používali tento materiál na konstrukci letadel ještě za 2. války 8-| .
Zjednodušeně řečeno, ano smrková deska pravděpodobně přežije cedrovou mnohonásobně.
Neméně důležitou otázkou ale zůstává, jak je deska zpracovaná a nažebrovaná a v jaké kvalitě je. Pevnost jednotlivých kusů dřeva zásadně kolísá - platí obecně, ne jen o cedru.
Odpověď | X | 17.06.09, 10:04:06
Dobrý den, mám jeden možná hloupý dotaz. Scalloped bracing - je možné provést v domácích podmínkách na již hotové kytaře a jaký to má vliv na zvuk kytary? Mám jeden starší kousek s masivním smrkem a rád bych jej trochu zvukově oživil, hlavně vyšší frekvence. Má to cenu se do takové "úpravy" pouštět? Případně mi zkuste poradit, jestli existuje nějaký recept, jak docílit na takové kytaře "cinkavějšího tónu". Podotýkám, že Tusq už je i v kobylce i na ořechu. Děkuji
Odpověď | X | 15.06.09, 18:14:14
Dobrý den,
tato úprava je v domácích poměrech nerealizovatelná. O konstrukci musíte něco vědět, aby bylo možné ji měnit.
Navíc to vyžaduje otevření nástroje. Zvenku nemáte šanci.
Rezonanční deska musí mít určité parametry, aby bylo možné odlehčit žebrování. Pouhým ubráním materiálu bez další úvahy o tom, zda to jde, docílíte pravděpodobně zborcení nástroje.

Občas to někteří kytaráři nabízejí jako úpravu hotových nástrojů, musím ale uvést, že se jedná o drobné úpravy ve smyslu sladění přední a zadní desky vzájemně, nikoli o změnu typu žebrování.

Mohu-li radit, nepřemýšlejte o tom. Pokud byste takovou úpravu zadal kytaráři, bude poměrně drahá a výsledek nejistý.

Zásadně zvuk nezměníte. Maximálně volbou strun a trsátka.
Vyzkoušejte phosphor bronzové struny - nejlépe značka DR ( čím tenší, tím více výšek, ale menší průraznost ) a trsátko se špičkou.
Akustické kytary podléhají věku a mění zvuk k horšímu. Pokud Vám u nástroje zvuk nevyhovuje, volte raději koupi nového. ;-)
Odpověď | X | 16.06.09, 09:36:23
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik by u Vás ( orientačně) stála stavba klasického jazz basu. Tělo olše nebo jasan, krk javor, zkrátka klasika - fender, akorát ( pro mně) se zárukou poctivé ruční práce. Děkuji za odpověd
Odpověď | X | 04.06.09, 21:04:59
Dobrý den,
cena je 31 200,- Kč. Samozřejmě záleží na luxusnosti hardware a nákladnosti snímačů. Uvedená cena platí pro hardware Gotoh chrom a snímače Seymour Duncan Hot Jazz.

Základ: 15 000,-
Krk Kanadský javor: 3 000,-
Tělo Americká olše nebo bahenní jasan: 3 000,-
Hmatník Indický palisandr: 0,- eben 2 000,-
Hardware Gotoh chrom: 3 200,-
Snímače SD Hot Jazz: 4 000,-
Povrchová úprava lesk + moření: 3 000,-

Se všemi položkami lze samozřejmě hýbat. Pokud máte jinou představu, pošlete mi, prosím podrobnější informace.
Odpověď | X | 08.06.09, 17:50:07
gravatar .:. Jan C.
Zdravím,

předně zdravím pány kytaráře a chválím je za pěkné stránky. Především informace ze sekce "konstrukce" velmi oceňuji. Příští kytaru bych chtěl od Vás :-) .
Rád bych se zeptal, zda je nutné při přechodu na jinou tloušťku strun měnit nastavení kytary. Moje (Taylor 214e) je z výroby osazená sadou .012-.053, až doteď jsem na ní tyto struny také dával, rád bych ale zkusil Silk´n Steel, které jsou už tak měkčí a navíc jsem je sehnal jen v tloušče .011-.047. Je tedy nutné nějak měnit setup krku nebo do těchto strun mohu s klidem kytaru "obout"? Moc děkuji za odpověď, ptám se zde, protože prodavačům v obchodech nevěřím a vím že Vaše znalosti kytar jsou na té nejvyšší úrovni.
Odpověď | X | 21.05.09, 02:00:01
Dobrý den,
bude nám potěšením ;-)

Pravděpodobně budete muset přeseřídit (výšku sedla i průhyb krku, popř. i výšku 0. pražce).
I když bych doporučil nejprve vyzkoušet Silk & Steel, třeba s drnčením a nekomfortně a pak teprve sahat do nastavení (maximálně vložit plátek pod kobylkové sedlo - dýha, ale stačí tvrdší plast z psací podložky z papírnictví).
Tento typ strun má velmi specifický zvuk a nehodí se na každý nástroj. Kytara stavěná na bronzové nebo phosphor bronzové struny 0.12 nebude asi dobře fungovat. Navíc podle specifikace má Taylor 214E sitku na rezonanční desce. To je jeden z nejpevnějších materiálů. Použijete - li 0,13 struny, unese je také.
Pro finger style, na který jsou tyto struny vhodné, se nástroje staví s lehčí konstrukcí. Používají se pak bronzové nebo phosphor bronzové 0,10 - 0,11.
Na rezonanční desku se používá cedr nebo některý z měkčích typů smrku - engelmann, evropský smrk.
Způsob hry je jiný a tomu musí odpovídat i nástroj.

Pokud budete hrát moderním způsobem finger stylu, tedy velmi lehká hra, malý akustický výkon, ale silný výstup z předzesilovače, mohla by kytara splnit očekávání.
Akusticky to ale asi nebude to pravé.

Porovnejte si tah strun (orientačně):
nylon extra hard: 42 kg
Steel & Silk 0,11: 55 kg
Phosphor bronz 0,09: 54 kg
Phosphor bronz 0,12: 76 kg
Odpověď | X | 21.05.09, 09:52:45
gravatar .:. Jan C.
Děkuju za vyčerpávající odpověď. Vyzkouším je tedy zatím bez seřízení. Jak to tak ale vypadá, stejně nakonec zůstanu u phosphorbronze dvanáctek, jak píšete, má kytara na je na ně konec konců stavěná. Silk and Steel bych rád alespoň vyzkoušel, mnoho folkových kytaristů je údajně rádo používá na fingerstyle, tak abych byl v obraze.
X | 21.05.09, 22:20:58
Dobrý den,

můžete mi prosím doporučit ten nejlepší materiál na sedlo kobylky??
Jedná se o Gibson Hummingbird.Děkuji za ochotu.

Z.B.
p.s.máte velmi zajímavý a pěkný web.
Odpověď | X | 15.05.09, 18:56:05
Dobrý den,
děkujeme za pochvalu, vždycky potěší ;-)

Doporučil bych buď kost nebo TUSQ.
Kost velmi dobře přenáší to, co nástroj hraje. Více méně nic nepřidává.
TUSQ je tvrdší, absolutně homogenní materiál, který ovšem přidává výšky.
Tedy je na Vás, co preferujete.
Pro optimální výsledek by bylo dobré použít stejný materiál i na 0. pražec.
Odpověď | X | 18.05.09, 18:40:28
gravatar .:. Honza | mail
kytara strunal 977 klasická nylon struny, jakým snímačem osadit nebo lepší koupit kytaru, vybavenou snímačem klasická kytara nylon struny .jakou variantu doporučíte typ prstová hra moc děkuji za odpověd mám zato že dodělávat do kytary co nebyla stavěna se snímačem nebude asi zvukově stejna - zvuk zhorší?
Odpověď | X | 14.05.09, 10:39:22
Dobrý den,
otázka není ani tak jakým snímačem, ale na jaký účel.
Pokud si chcete zahrát doma pro zábavu, tak klidně Strunal a určitě ne nic, co funguje na principu kapacitního snímače ( Nanoflex Shadow, Element L. R. Baggs, B - Band, ... ). Fishman používá piezo snímače, je tedy vhodnější, ale na tuto variantu použití vyhoví i jakýkoli no name produkt. Nutností je předzesilovač, který může být např. v jacku.

Pokud se ptáte na použití v kapele nebo obecně na podiu, zapomeňte na Strunal a cokoli, co se pohybuje v podobné cenové relaci. Zvuk bude nepoužitelný.

Pravda je, že nástroje stavěné jako elektroakustické jsou vhodnějším řešením, protože konstrukce - mluvíme - li o nylonových strunách - je odlišná. Opět se to ale netýká levných nástrojů. Tam je to pouze přidaný snímač do akustické kytary a výsledek tomu odpovídá.
Nylonové nástroje není snadné ozvučit tak, aby nástroj zněl opravdu nylonově. Dalším problémem je vyvážení zvuku jednotlivých strun. U levných nástrojů, kde téměř nic není tak, jak by mělo být, máte téměř 100% jistotu, že se to nepovede nebo zvuk bude natolik nepřirozený, že nebude použitelný. Platí, že snímač má co nejvěrněji přenášet zvuk nástroje, tedy nic Vám nevylepší, pouze zesílí. Nehraje - li kytara nic moc, její nedostatky budou ještě markantnější.

Pokud se rozhodnete investovat do značkového snímacího systému, doporučil bych Fishman Matrix Infinity, cena 3 980,- Kč.

Odpověď | X | 15.05.09, 09:46:13
gravatar .:. Honza | mail
na klasickou kytaru nylon struny co dát nanoflex nebo fischman i prosím o radu
Odpověď | X | 14.05.09, 10:17:36
Dobrý den,
Zjistil jsem že má nedávno zakoupená kytara Vintage AV2HNF (10000,-)má ztrženou stahovací matici (truss rod nut) v hlavě krku. A navíc po výměně strun se mi kytara rozladila (změna z původních 9 na 10)
Byli byste ochotni pokud je to možné vyměnit vyměnit truss rod nut a seřídit celou kytaru?

Zde je odkaz na kytaru-

odkaz

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Radek Veselý
Odpověď | X | 08.05.09, 15:42:32
Dobrý den,
můžeme se zkusit podívat.
Rozladění je jasné, při výměně tloušťky strun se vždy musí změnit nastavení nástroje, to je maličkost.

Stržená matice může být zásadní problém. Resp. nemusí jít pouze o matici. Pokud by byl poškozený napínací šroub, oprava se, v této cenové kategorii, v žádném případě nevyplatí.
Odpověď | X | 12.05.09, 09:36:56
gravatar .:. Ivana | mail
Ahoj,
chcela by som sa poradit, kupila som si akusticke Guitalele od Yamahy...a potrebujem poradit nejaky kvalitny snimač...nevyznam sa vobec do toho a neviem ci sa tam hodi klasicky ako na obyčajnu akusticku gitaru..vmojom okoli nemam nikoho kto by mi vedel poradit...
vopred Dakujem,
iw
Odpověď | X | 22.04.09, 10:26:44
Dobrý den,
doporučil bych Vám dvě varianty. Obě používají klasický kytarový piezo snímač pod kobylku, rozdíl je v předzesilovači a korekcích.
Fishman Matrix Infinity - předzesilovač ve výstupním jacku, ovládání hlasitosti a tónové clony. Jednoduchá instalace s minimálním zásahem do nástroje. Cena 3 900,- Kč
Fishman Prefix - equalizer do lubu nástroje ( nutno vyfrézovat otvor pro instalaci ). Více možností nastavení. Cena 4 800,- Kč.
Na trhu jsou i neznačkové ekvivalenty těchto systémů, ceny cca poloviční. ( Artec, Akkord ).
Cena instalace je v prvním případě cca 500,- Kč, u equalizeru cca 800,- - 1 000,- Kč.
Odpověď | X | 04.05.09, 09:54:41
Dobrý den,
potřeboval bych opravit a seřídit dvě starší kytary (elektrickou a jazzovou). Kytary ale nejsou Vaší výroby, proto jsem se chtěl zeptat, jestli by to bylo možné? Dále nevím, jestli se na adrese uvedené v kontaktech nachází dílna nebo i nějaký obchůdek - mohu Vás tam navštívit a domluvit se s Vámi osobně? Rád bych se totiž také zatím nezávazně poptat na konstrukci custom akustické kytary.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den! JS
Odpověď | X | 17.04.09, 21:51:38
Dobrý den,
servis provádíme i na cizích nástrojích.
Návštěvu je lepší dohodnout telefonicky, v dílně býváme mezi 10.00 a 18.00 hodinou.
Na uvedené adrese je naše dílna. Zastihnout můžete pouze mne nebo kolegu, víc nás tu není ;-).
Odpověď | X | 21.04.09, 21:17:34
gravatar .:. jarda
.. až na ty vometáky, co vás tam pravidelně zdržujou, louděj kafe, atd :-)) .. zdravím na cihlářku ;)

X | 02.05.09, 22:29:42
gravatar .:. Concorde | mail
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli by u Vás bylo možné vyrobit kytaru Brauer Grand Cutaway a pokud ano, jaká by byla orientační cena? Děkuji :-)
Odpověď | X | 06.04.09, 07:03:31
Dobrý den,
možné je téměř cokoli.;-)
Cena je hodně závislá na kvalitě materiálu a hardware. Nemluvě o provedení - dýhované, polomasivní, celomasivní.
Pro orientaci koukněte do našich ceníků na jazzové kytary.

odkaz

Pokud byste trval na 100% kopii nástroje, přibyla by cena za přípravky, které by byly potřeba pro výrobu přesně tohoto tvaru.
Záleželo by na konkrétním provedení, které byste si vybral
Odpověď | X | 06.04.09, 20:52:58
gravatar .:. Adam | mail
Dobry den. Chtel bych se zeptat jakou elektronikou byste osadil LAG 4s 300j ..jejich elektroniky se mi moc nezamlouvaji? A kolik by to pripadne stalo + kolik stoji manualni prace? Predem diky...
Odpověď | X | 27.03.09, 16:20:02
Dobrý den,
nevím, který snímací systém jste měl možnost vyzkoušet. Podle katalogu nyní osazují systémy Shadow Nanoflex (kapacitní snímání) nebo Nanomag (magnetické snímání), které mají velmi dobré parametry.
My standardně doporučujeme L. R. Baggs (kapacitní snímání) nebo Fishman (piezo snímání) - podle toho, zda preferujete akustičtější zvuk - Baggs nebo agresivnější - Fishman. Osobně mám radši předzesilovač bez korekcí - věrnější akustický zvuk. Ceny 3 500,- - 4 000,-. Baggs má výhodu v ovládání hlasitosti, případně i tónové clony v rezonančním otvoru. Fishman je bez ovládání.

Pokud preferujete předzesilovač s korekcemi a ovládání v lubu kytary, máte na výběr od 4 500,- cca do 8 000,- u obou zmíněných firem. Cena se liší především podle vybavení:
filtry pro zpětnou vazbu, ladička přímo v předzesilovači, popř. kombinace s mikrofonem.
Nejoblíbenější je Fishman Prefix Plus - piezo snímač + filtr zpětné vazby. Cena je 4 800,-.

Vzhledem k subtilní stavbě korpusu kytar Lag a hlavně s ohledem na zvukovou nevyrovnanost těchto nástrojů, kterou zdůrazňuje cedrová rezonanční deska, bych kombinace s mikrofonem považoval za riskantní pokus. Pravděpodobně by kytara byla velmi snadno náchylná k vazbě. Samozřejmě je to závislé na stylu hry, osazení kapely (především basa, bicí) a způsobu dalšího zpracování signálu (kombo nebo přímo mix pult).

Abych Vám opravdu mohl něco doporučit, potřeboval bych znát Váš požadavek na zvuk, popřípadě co se Vám u standardního snímání nelíbilo.

Cena instalace je od 500,- do 1 000,- v závislosti na osazovaném systému - pouze předzesilovač nebo zafrézovaný preamp do lubu.
Odpověď | X | 30.03.09, 10:08:14
gravatar .:. Radek W. | mail
Dobrý den. Velmi se Mi ve Vasem katalogu líbí basová kytara Bass Standard 5. Chtel bych se zeptat jestli jde o, na zakázku realizovaný, nebo o standartní nástroj pro vlastní custom úpravy..Dále by me zajímalo na kolik by presne tahle verze vysla. Děkuji za odpoved.......
Odpověď | X | 16.03.09, 00:16:08
Dobrý den, děkujeme, to je fajn!
Většina nástrojů je zakázkových, na sklad vyrábět nestíháme.
Pokud se ptáte na možnost úprav na nástroji, pak je možné upravit jakýkoli nástroj, který nabízíme, vyjma signature modelů. Respektive i tam je možné realizovat speciální požadavky, které nenaruší celkový design nástroje.

Poptávaná basa byla vyrobena s průchozím mahagonovým krkem, mahagonovým tělem, javorovým polepem, hmatník eben, hardware Gotoh, snímače Kent Armstrong, aktivka SBS.
Cena: 43 500,- Kč. Stejný model s lepeným nebo šroubovaným krkem 36 500,- Kč
Odpověď | X | 17.03.09, 19:01:41
Dobrý den, mám Strat Mexico a mám zájem o krk s ebenovým hmatníkem silnějšího průřezu a zaoblením jako LP.Zájímá mě cca cena a doba výroby.Díky za info:-D
Odpověď | X | 10.03.09, 12:46:01
Dobrý den,
cena je 5 000,- Kč - kanadský javor/ eben hmatník, pražce Dunlop.
Pokud byste se rozhodl okamžitě, doba je cca 3 týdny. ( Momentálně máme rozdělanou serii elektrických kytar, takže to lze spojit. ).
Pokud byste se rozhodl jindy, je doba výroby závislá na naší vytíženosti.
Odpověď | X | 13.03.09, 09:51:28
gravatar .:. Tomáš
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda je proveditelné předělání kobylky Stop tail /kob+struník a la Gibson T-o-M/ na wraptail, tj "struníkokobylku" jako mají LP Juniory(a vůbec starší gibsony) , jednak u SGčka, a také u ES-335. Z mé zkušenosti je sustain a barva tónu nesrovantelně lepší..
Znamenalo by to přehodit ukotvení, silnější struníkové místo tenkého kobylkového, a pak oktávy buď doladit u neintonovatelné typu jen těmi 2ma "červíky" nebo dát třeba od fy.Pigtail intonovatelný wraptail..
Jde mi hlavě o to, zda by ten tah vydrželo jednak tenký tělo SGčka Special a hlavně to ES (javor.blok) ? Když to dělá PRS u Hollowbody II, tak by to mělo držet ?
A poslední - jestli by to šlo udělat jako vratná modifikace, tj.jestli se ty přehozený "studs" dají pak zase přehodit zpátky..

Díky
Odpověď | X | 06.03.09, 13:28:42
gravatar .:. Jura
strunik a kobylka maji jinou roztec "kotvicich" sroubu, takze s tou vratnosti modifikace to asi nebude nejruzovejsi.. bude se tudis muset nejspis vrtat..
Odpověď | X | 06.03.09, 15:05:58
gravatar .:. Tomáš
A nojooo ...stačilo se jen líp podívat 8-|
- tak to by po tom vrtání nedrželo.. takže to padá.
X | 06.03.09, 16:02:41
gravatar .:. Jura
Proc by ne? Normalne by se to zaslepilo odpovidajicim kouskem dreva a znovu vyvrtalo.. jen by to nebylo vizualne 100% vratne..
Odpověď | X | 06.03.09, 18:01:52
Jen doplním - veškeré kobylky a struníky tohoto typu jsou kotveny téměř stejně - pouzdra, která se vrtají do horní desky jsou cca 25 mm dlouhá. Tedy není riziko, že by se nástroj mechanicky poškodil.
Navíc tah strun je stále stejný, ať na té či jiné kobylce ;-) .
Odpověď | X | 09.03.09, 09:12:14Notice: Use of undefined constant peCan - assumed 'peCan' in /www/doc/www.guitar-makers.com/www/gbook/gbook.php on line 259