Dobré ráno,
tak všechny tyhle požadavky umí splnit drahé kytary
Na začátek si neodpustím znovu zopakovat, že cena nástroje není až tak otázkou luxusního vzhledu ani loga na hlavici, ale - alespoň u malých výrobců a klasických kytarových firem - otázkou toho, že to daný výrobce či firma umí.
Rádoby stejné nástroje - mnohdy i ze shodných materiálů - z "no name" produkce málokdy snesou srovnání s kvalitními nástroji. Pointa je v konstrukci uvnitř nástroje, kterou zvenčí těžko postřehnete.
Pokud už vybíráte ze značek, pak je dobré si vždycky postavit cenu vybraného modelu vůči kupní síle státu, ve kterém firma sídlí. Absolutní cena nástroje nevypovídá o kvalitě zhola nic. Většinou pak zjistíte, že nástroj, který je v Čechách v hodnotě x platů je vlastně jeden ze základních modelů.....
Nicméně - všechny vlastnosti, které popisujete - tedy vyrovnaný zvuk, odolnost zpětné vazbě, barevný zvuk v basech i výškách, snadný ozev - to je definice kvalitního nástroje.
Budeme - li se bavit o Vašem nástroji ( předpokládám klasické OM - 1 - smrk Sitka / mahagon Sapeli ), pak problém první je smrk Sitka na rezonanční desce - jeden pevných materiálů, který snese tlusté struny a hrubé zacházení trsátkem, ale na prstovou hru to moc není, funguje od strun síly 0.12 a nemá moc kvalitní barvu tónu.
Sapeli je materiál, který umí docela hezky basy, ale výšky už jsou horší. Důvodem je nedostatečná tvrdost tohoto materiálu. Pominu parodii na hmatník ve formě lisovaného papíru s epoxidem s komerčním názvem Richlite.
Seymour Duncan SC je sice stará záležitost, ale přece jen ve své době kvalitní.
Kombo - toť otázka.
Abych Vám doporučil úplně zodpovědně, potřeboval bych víc informací a nebylo by to na rozbor tady na fóru, ale obecně - hledejte nástroj s rezonanční deskou z Evropského smrku - existuje mnoho dalších variant, ale ty rozhodně neobjevíte v levnějším segmentu a velmi pravděpodobně ani v Čechách.
Evropský smrk má předpoklady k vyrovnanému nástroji, snadnému rozehrání a plnému spektru barev tónů.
Pro zadní desku a luby by to chtělo něco z palisandrů - Indický je klasika. Opět - existuje mnoho dalších, kvalitnějších, ale platí totéž co u smrku - v Čechách nebude, cena vyšší.
Indický palisandr je první z materiálů, které nabízejí brilanci na výškách spolu s plným tónem.
Snímání - pokud byste chtěl zůstat u magnetického snímače, pak L. R. Baggs M1 nebo M1 Active, nejnovější model M80 už disponuje i technologií využívající vibrací rezonanční desky, díky tomu je dynamičtější a víc respektuje samotný nástroj.
Pokud byste volil z piezo anebo kapacitních snímačů - pak L. R. Baggs Element Active anebo jakoukoli jeho aktivní variantu, pokud preferujete piezo, pak Fishman, ale pozor, v poslední době kvalita hodně spadla a objevují se Fishmany made in China, které byly donedávna výsadou levných nástrojů a OEM distribuce, nebyly vůbec uvedeny v katalogu Fishmana. Dnes jsou zařazeny jako standardní produkt americké firmy.
Otázkou je Vaše představa o ceně, kterou jste ochotný akceptovat. Tuším, že OM 1 by mohla být někde okolo 20 000,- Kč?
Od nás se dostanete s popsaným nástrojem bez snímání okolo 36 000,- Kč.
Z levnějších nástrojů na trhu moc nedoporučím, většina na tom bude se zvukem podobně jako Vaše současná kytara....
Jediné co zbývá je obcházet, hledat a zkoušet.